trzęsie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bartoszklos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 17, 2012 19:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie SPI

trzęsie

Post autor: bartoszklos1 » sob lis 17, 2012 19:53

dzisiaj zakupiłem swojego VW Vento 1.9 TD i jestem bardzo zadowolony jednak ma jedną wadę:
Przy ruszaniu z jedynki dość mocno trzęsie (ale tylko przy mocniejszym ruszeniu - na spokojnie raczej nie występuje), a na następnych biegach przy przyspieszaniu też tak jakby czuć jakieś podskakiwania jakby, poza tym przy jeździe np na 4 biegu przy obrotach ok 1400-1800obr/min słychać takie rytmiczne niezbyt głośne dudnienie (tylko nie wiem dokładnie czy proporcjonalne do prędkości samochodu czy do prędkości obrotowej silnika bo dopiero go pierwszy dzień mam i tak zachodzę w głowę co to może być).
I pierwsze na co wpadłem to poduszka któraś spod silnika lub skrzyni bo silnik mogę lekko jedną ręką ruszać przód/tył - według mnie ręką nie powinienem go ruszyć w takim stopniu.
Mogą to być objawy uszkodzonej poduszki albo coś gorszego??
biegi wchodzą lekko, sprzęgło bierze tak jak powinno


Volkswagen Vento GL 1.8 ABS + podtlenek azotu LPG

Awatar użytkownika
kacper13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw paź 20, 2011 16:07
Lokalizacja: SRC
Auto: Golf 3 .1,6 .93r .GL

trzęsie

Post autor: kacper13 » sob lis 17, 2012 22:04

Poduszki możesz sprawdzić czy są dobre , niech ktoś wejdzie do auta zaciągnie ręczny i wrzuci bieg i powoli puszcza sprzegło wtedy Ty patrzysz jak zachowuje się silnik i tak samo na w stecznym .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości