Problem z felgami i dystansami MK2

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

silkhero24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 08, 2012 22:07

Problem z felgami i dystansami MK2

Post autor: silkhero24 » czw lis 08, 2012 23:00

Tak jak w temacie, Mam problem z felgami w Mk2... Chcę założyć felgi z mercedesa 16x8j et 34 z oponami 215x40r16 tylko problem tkwi w tym ze piasty mam 5x100 a felgi są 5x112... Mam tokarza który dotoczy mi dystanse wraz z zmianą rozstawu tylko nie wiem jakie szerokie maja być te dystanse aby nie obcierało przy skręcaniu i żeby nie wystawało poza błotniki... Dodam że auto jest obniżone i zwiększa to możliwość obcierania przy skręcaniu... Felgi bez dystansów nie obcierają o amortyzator, jest ok 1cm miejsca... proszę o jak najszybszą odpowiedz, dziękuję z góry !

Do administratorów: szukałem podobnego tematu lecz nie znalazłem...



Awatar użytkownika
Mack.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: czw sty 08, 2009 18:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z felgami i dystansami MK2

Post autor: Mack. » pt lis 09, 2012 17:48

silkhero24 pisze:Do administratorów: szukałem podobnego tematu lecz nie znalazłem...
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=49&t=157544" onclick="window.open(this.href);return false; jesli masz pisac takie cos na koniec to lepiej nie pisz nic. co do grubości to 20mm mogą byc hardcorem ale mysle ze wyjdzie dobrze. ew 17mm czyli minimum jakie widać że ludzie wspominają przy zmianie rozstawów



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Problem z felgami i dystansami MK2

Post autor: Shmatan » sob lis 10, 2012 01:42

silkhero24, jeżeli masz ogarniętego tokarza/frezera, a felgi mają między miejscami na śruby wycięcia to teoretycznie można wykombinować dystanse 11mm zmieniające rozstaw. Przy tym et z przodu mogą być konieczne takie kombinacje



silkhero24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 08, 2012 22:07

Problem z felgami i dystansami MK2

Post autor: silkhero24 » ndz lis 11, 2012 11:38

Shmatan, tokarz jest dobry, właśnie toczy na tył 2 dystanse o szerokości ok 20mm i wtedy będę mógł sprawdzić jakie szerokie trzeba zrobić z przodu ;) Felgi maja takie miejsca tylko martwi mnie to jeśli z przodu będzie taki mały dystans to przy skręcaniu będzie strasznie obcierać... teraz na felgach 7,5j przy dość szerokich dystansach ok 4,5cm na naciągu 165/40r16 obcierało jak był ostro na glebe zwalony, to aż boję się co będzie na tych... Czy jest to dobry pomysł zakładać takie felgi ? czy lepiej kupić inne ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości