Problem z centralnym zamkiem MK IV

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Antares27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 18, 2012 22:25

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: Antares27 » pt lis 09, 2012 12:41

Witam!

Nawalił mi centralny zamek w moim Golfie. Samochód "nie widzi" w ogóle zamka drzwi kierowcy. W ASO zapytałem o numer kasety zamka i dostałem numer 6X1 837 013C. Problem w tym że nigdzie nie mogę dostać takiego zamka. Czy ten numer jest właściwy? Samochód to Golf IV 5d z 2002 roku, z centralnym zamkiem, mam piloty scyzoryki, ale nigdy nie działały (nie da się ich zakodować). Nie chciałem niepotrzebnie rozbebeszać drzwi.
Jest mi ktoś w stanie pomóc?



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: artur_n » pt lis 09, 2012 12:43

Piloty oczywiście że da sie zakodować. A jeśli chodzi że nie widzi zamka drzwi kierowcy? Co się z nim dzieje? Wogóle nie reaguje?


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Antares27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 18, 2012 22:25

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: Antares27 » pt lis 09, 2012 13:06

Problem pilotów później... :D

Samochód nie widzi drzwi: nie wyskakuje na desce że drzwi są otwarte, nie zapala się lampka w środku po otwarciu drzwi (pozostałe ok). Kluczykiem w zamku zamykają się tylko drzwi kierowcy, w środku z przycisku zamykają się wszystkie drzwi i momentalnie otwierają się drzwi kierowcy. (krańcówka?)

Żadne kodowanie kluczyków nie działa, Vag nie koduje zamka wyskakuje tylko błąd/nieprawidłowe kodowanie. ktoś mi napisał że mam dorobione scyzory i nie mam sterowania pilotem.



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: artur_n » pt lis 09, 2012 13:11

Do wymiany ewentualnie sprawdzenia mikrostyk (krańcówka) na 99% w tym problem.

Jeśli nie masz w module komfortu możliwości zaprogramowania centralnego to niestesty musisz dokupić sobie zewnętrze sterowanie centralnym na allegro ok. 60zł w górę. Tylko wątpie aby te piloty podpasiły.

Jak masz auto z 1999 to sprawdz tak:

– włożyć do zamka mechanicznie pasujący kluczyk;
– włączyć zapłon;
– zablokować mechanicznie samochód nowym (do przyuczenia) kluczykiem (np. na drzwiach kierowcy) i nacisnąć przycisk na kluczyku;
– po przerwie trwającej dłużej niż 1 sekundę nacisnąć drugi raz przycisk na kluczyku;
– czynność dopasowywania jest zakończona i zostaje potwierdzona sygnałem dźwiękowym samochodu.
Ostatnio zmieniony pt lis 09, 2012 13:16 przez artur_n, łącznie zmieniany 1 raz.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Antares27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 18, 2012 22:25

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: Antares27 » pt lis 09, 2012 13:16

Sa jakieś schematy jak to sprawdzić? Mechanik sugeruje rozglądanie się za zamkiem, w ASO ~600 pln, a część o podanym numerze jest praktycznie nieosiągalna.



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: artur_n » pt lis 09, 2012 13:19

Poczytaj tu:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;


Bez dymu nie ma ognia... TDI

kaczor1232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 21, 2014 16:51

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: kaczor1232 » pt lut 21, 2014 17:22

Witam tak samo mam problem z centralka tylko u mnie było wszystko dobrze po chwili z niczego przestało działać jakis tydzien temu tak samo sie naprawiło i teraz znowu nie działa mógł bo mi ktoś pomuc bo juz nie wiem co robic



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: kamil1555 » pt lut 21, 2014 18:54

Musisz zrobić to co jest zawarte w temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false; . Można też szukać używanego zamka, ale pytanie czy też nie popsuje się za kilka miesięcy. A to, że raz Tobie działa, a raz nie to kwestia ścieżek, widocznie jakieś tam małe przejście jest i raz na jakiś czas zadziała.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

koosa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 12, 2013 00:14

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: koosa » pt lut 21, 2014 23:02

Witam. Mój problem wygląda troszkę inaczej.
Otóż w drzwiach tylnych od strony kierowcy zamek działa odwrotnie. Gdy zamykał auto to owe drzwi się otwierają a gdy otwieram się zamykają.
Mam nadzieję że nie jestem jedyny kto ma taki problem i z gory dziękuje za pomoc.



kaczor1232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 21, 2014 16:51

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: kaczor1232 » sob lut 22, 2014 14:19

Wielkie dzięki poradziłem sobie źle podpieta mase do radia miałem pozdro



kaczor1232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 21, 2014 16:51

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: kaczor1232 » sob lut 22, 2014 14:23

kurde teraz bedzie problem z podłączeniem radia mnustwo kabli tam jest a nie sa podłączone do kostki iso tylko sam podłaczałem widocznie cos pomyliłem



kaczor1232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 21, 2014 16:51

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: kaczor1232 » sob lut 22, 2014 15:59

dałem rade teraz wszystko działa jak należy wielkie dzieki



Awatar użytkownika
golf4wolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 23:19

Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: golf4wolek » pn lis 24, 2014 05:39

witam was koledzy jestem nowy na forum itez mam z tym problem tylko u mnie problem wyglada tak gdy chce zamknac autko od strony kierowcy to zamykaja sie tylko drzwi od kierowcy a autko zamykam tak ze wysiadajac z niego zamykam mechanicznie od srodka a poznien normalnie same drzwi kierowcy ale gdy je otwieram to juz normalnie sie otworza wszystkie nie dziala tez lampka ostrzegawcza w drzwiach kierowcy i sygnalizator wlaczonych swiatel acha od strony pasarzera dziala ok zaykaja sie wszystkie dzrwi jak i otwieraja z gory dziekuje za podpowiedz :grin:



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Problem z centralnym zamkiem MK IV

Post autor: riccardoa » pn lis 24, 2014 10:24

golf4wolek pisze:witam was koledzy jestem nowy na forum itez mam z tym problem tylko u mnie problem wyglada tak gdy chce zamknac autko od strony kierowcy to zamykaja sie tylko drzwi od kierowcy a autko zamykam tak ze wysiadajac z niego zamykam mechanicznie od srodka a poznien normalnie same drzwi kierowcy ale gdy je otwieram to juz normalnie sie otworza wszystkie nie dziala tez lampka ostrzegawcza w drzwiach kierowcy i sygnalizator wlaczonych swiatel acha od strony pasarzera dziala ok zaykaja sie wszystkie dzrwi jak i otwieraja z gory dziekuje za podpowiedz :grin:
Siedem postów wyżej masz link do tematu,w którym wszystko jest opisane.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości