Mk2 1,6D poranne problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fido

Mk2 1,6D poranne problemy

Post autor: fido » śr lut 09, 2005 15:55

Może inaczej niż się zapowiada w temacie bo nie dotyczy samego rozruchu tylko problemu już po nim. A więc odpala znośnie dwie noce po kolei -13 a on zagadał, tylko żeby go utrzymać na wolnych obrotach musze trzymać nogę na gazie przez jakieś 2-3 min, w tym czasie kopci na biało niby nic ale coś trzeba zrobić. Druga sprawa chyba bardziej drażniąca to jakieś 10 min po rozruchu i przejechaniu około 4-5 km auto zaczyna chodzić nierówno dusic się i tracić moc. Pomocy. Trzeba przejechać nim kilka km skacząc jak żaba i kopcąc znowu jak smok. Kto może niech pomoże. Tak jest od trzech dni.



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » śr lut 09, 2005 18:05

Mi to na filter paliwa wyglada.Wymien filter i zobacz czy bedzie sie to samo dzialo.



fido

Post autor: fido » śr lut 09, 2005 18:29

jutro się tym zajmę, masz może jakieś sugestie co do typu, marki parametrów itp owego filterka, czy jest tak maly wybór że i tak nic to nie da?
Pozdro



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » śr lut 09, 2005 19:01

Ja jak kupowalem to najtanszy.teraz tez chyba czeka mnie wymiana bo ten ma juz ponad rok.Nie pamietam ile dokladnie kosztowal ale napewo nie wiecej jak 30zl.Popytaj sie w sklepie jakie sa.



fido

Post autor: fido » śr lut 09, 2005 19:09

jak wymienię to dam znać czy coś się zmieniło, bo nawet od kogoś usłyszałem że to koncówki wtrysków+pompa do regulacji, ale to przyznam czarny scenariusz :hmm:



TDMICHAL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 25, 2004 00:36
Lokalizacja: Polska Łódź

Post autor: TDMICHAL » śr lut 09, 2005 19:52

Ja walcze z tym samym, odpalam laleczka ale chodzi jak ciągnik cały się trzęsie, jutro mechanik mi ma założyć linke od wspomagania zapalania bo nie mam, jak to będzie to napisze jak jest. A co do filtra to ja swój wymieniłem 3 miesiące temu i też tak miałem. I myśle o tych wtryskach ale zobacze co z tym "ssaniem". :kac:



fido

Post autor: fido » śr lut 09, 2005 21:27

Ssanie w dieslu, czy raczej ręczny gaz. Chodzi Ci o uchwyt umiejscowiony koło kierownicy, też mam zerwaną linkę, a co gorsza nie wiem gdzie ją podpiąć. :grrr:



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » śr lut 09, 2005 21:32

Jaki ręczny gaz. Urządzenie rozruchowe sterujące dawka paliwa (opcjonalnie kątem wtrysku)


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

TDMICHAL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 25, 2004 00:36
Lokalizacja: Polska Łódź

Post autor: TDMICHAL » śr lut 09, 2005 22:41

Tak oto mi chodzi, tylko takiego sformułowania użyłem żeby jasne było. Ja całą linke kupie i to do pompy jest podpięte od strony głowicy dość nisko i słabo to widać przynajmniej u mnie, ale podobno to bardzo pomaga



Awatar użytkownika
TACYK
Vw master
Vw master
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 31, 2004 15:15
Lokalizacja: Tarnogród
Kontakt:

Post autor: TACYK » czw lut 10, 2005 15:37

Jak mowicie "ssanie"pomaga bo u mnie nie ma problemu z utrzymaniem obrotow slyszalem okreslenie przyspieszac zaplonu itp ale i tak kazdy wie o co chodzi


!!!ADRENALINA UZALEŻNIA!!!

fido

Post autor: fido » śr lut 16, 2005 15:55

mialem sie odezwać gdy już się uporam z problemem. dopiero dzisiaj bo mam akurat wolną chwilę, ale się udalo nie byl to filterek paliwa :hmm: tylko zozregulowany rozząd. Teraz tylko odpalam i już dziecina sama chodzi na wolnych obrotach bez trzymania nogi na gazie :pub:, no i przede wszystkim już nie kopci jak star na opale :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 529 gości