Felgi Malowane proszkowo, jak zmyć lakier proszkowy ?

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

piotr25a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 07, 2012 02:23
Lokalizacja: Rawicz

Felgi Malowane proszkowo, jak zmyć lakier proszkowy ?

Post autor: piotr25a » śr lis 07, 2012 14:01

Witam
Jestem nowy na forum mam takie pytanie. Otóż jako że zbliża się zima a mój Golf III stoi już na stalówkach. Chciałem się wziąć za polerkę rantów w letnich alusach (DEZENT "C") Wiedziałem co i jak, zabezpieczyłem ramiona i zacząłem nakładać preparat do ściągania powłok lakierniczych (skansol). Niestety nic a nic nie schodzi, robiłem już nawet kilka razy i nic się nie dzieje. Podejrzewam że są one pomalowane proszkowo. Teraz mam pytanie czy da się ten lakier jakoś usunąć ? No bo jak nie to czeka mnie malowanie felg (jeden rant już próbowałem szpachelką robić) Dlatego wolę bardziej polerkę, przerabiał to już ktoś ? z góry dziękuję za odpowiedzi



Awatar użytkownika
halabala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt paź 27, 2009 21:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Felgi Malowane proszkowo, jak zmyć lakier proszkowy ?

Post autor: halabala » śr lis 07, 2012 14:57

albo wypiaskujesz i pomalujesz na nowo np nowy kolor , albo chemicznie probój i moze wtedy sie uda wypolerowac

Ogólnie przed polerką felg się ich nie piaskuje - chemicznie zdejmuje się z nich lakier.

Pozdrówka



Awatar użytkownika
umyk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw gru 02, 2010 19:07
Lokalizacja: pomorskie

Felgi Malowane proszkowo, jak zmyć lakier proszkowy ?

Post autor: umyk2 » czw lis 22, 2012 22:45

Piotr 25a udało ci się zebrać ten klar z felg? Jakąś chemia? To wygląda obiecująco:
http://allegro.pl/preparat-do-usuwania- ... 19251.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A co do polerki samych rantów można jechać papierem ale po co się tyle męczyć. Ja osobiście nabyłem felgi z Bmw i mam zamiar je pomalować na grafit i zrobić to sam. Później rant w polerkę. Daj znać jak Ci poszło :) może wiesz coś co ja powonieniem wiedzieć przed przystąpieniem do pracy :)

Koledzy Kamila robią to tak :D
" onclick="window.open(this.href);return false;

Ogólnie jest gdzieś film jak koleś jedzie klar z rantów. Szukaj na YT dziś to widziałem. Jak znajdę to wrzucę.



misiek-071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 19, 2012 21:59

Felgi Malowane proszkowo, jak zmyć lakier proszkowy ?

Post autor: misiek-071 » czw lis 29, 2012 18:49

Piaskowanie nie jest dla alusa do końca dobre, zależy gdzie się robi i jak się to robi
Znajomy np. daje felgę do kwasu i po czasie jest gołe aluminium, gotowe do polerki badź malowania. Felgi nic nie boli, nie ma nieprzewidzianych rys itp

Koszt to koło 100zł za komplet, więc w porównaniu z piaskowaniem bajka :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości