Problem z bezpiecznikiem 16

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Max88
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 161
Rejestracja: śr sie 01, 2012 22:10
Lokalizacja: LUBIN/Wrocław

Problem z bezpiecznikiem 16

Post autor: Max88 » pt lis 02, 2012 16:23

Witam
Mam problem z bezpiecznikiem nr 16 (Warning lamps)
Po przkreceniu kluczyka w pozycje zaplon jest za kazdym razem palony,brakuje mi pomyslow co moze byc nie tak..
Bardzo prosze o pomoc, nie wiem czy to ma cos wspolnego ale nie mam tez podswietlenia radia i climatronica.
Czekam na szybkie podpowiedzi bo chce jak najszybciej usunac usterek.
Z gory dziekuje
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z bezpiecznikiem 16

Post autor: Zico63b » pt lis 02, 2012 20:29

Coś mi w tym poście nie gra: warning lamps czyli światła ostrzegawcze to inaczej pisząc kierunkowskaz i ma bezpiecznik 17. 16 zaś jest od informacji dla zestawu wskaźników i podświetlenia wewnętrznego (lampki) o włączeniu zapłonu. Kolega posprawdza raz jeszcze, staranniej i poda - co i jak?
Niemniej jednak, jeśli pali 15 amperowy bezpiecznik (bo dokładnie taki a nie większy ma tam być) - to jest konkretne, spore zwarcie i należy sprawdzać przewody, czy gdzieś nie przetarte; następnie poodłączać wszystkie urządzenia na nim "zawieszone" i po jednym ponownie załączać. Aż spali znów bezpiecznik i będzie wiadomo, co go pali.



Awatar użytkownika
arek607
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw lip 12, 2012 17:09
Lokalizacja: Hrubieszów/Rzeszów

Problem z bezpiecznikiem 16

Post autor: arek607 » pt lis 02, 2012 23:41

Ja miałem stopione kable idące do wtyczki lampki oświetlenia wewnętrznego. Pewnie dlatego, że żarówki w tych lampkach bardzo się grzały i stopiły przewody. Sprawdź sobie tą kostkę.


VW Golf 1.9 TDI AJM 115KM LINK

Obrazek

Max88
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 161
Rejestracja: śr sie 01, 2012 22:10
Lokalizacja: LUBIN/Wrocław

Problem z bezpiecznikiem 16

Post autor: Max88 » sob lis 03, 2012 14:32

Sprawdzalem i u mnie nr 16 to wlasnie warnig lamps , odloczylem dzis radio,climatronic, caly zestw ponizej czyli zaplaniczka , podgrzewanie szyb,lampke oswietlenia kabiny i po przekreceniu kluczyka nadal pali bezpiecznik...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości