Problem ze wskaźnikiem temperatury cieczy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maruder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt sie 21, 2009 06:22
Lokalizacja: Suwałki

Problem ze wskaźnikiem temperatury cieczy

Post autor: maruder » ndz paź 28, 2012 14:49

Otóż ostatnio wskazówka temeperatury wychyliła się ponad 90 co się nigdy dotychczas nie zdarzało. Golfik iv 1.9 sdi. Było to po kilkunastu kilometrach spokojnej jazdy po mieście. Wg wskaźnika tempertura miała osiągnąć ok. 105 stopni. Co ciekawe to bardzo szybko temeperatura rosła - zanim zrobiłem 3 km podskoczyła z 90 na 105. Szczęśliwy że dotarłem do domu, zgasiłem auto i...wskazówka nie opadła do końca tylko zatrzymała się gdzieś na około 70 stopniach. Po kilku przekręceniach kluczyka na zapłon sytuacja wróciła do normy i opadła do końca. Czyli coś nie halo z samym wskaźnikiem bo sprawdzałem czujniki temperatury g2 i g62 i wskazania są niemal identyczne i są niższe o około 15 od tego co pokazuje wskaźnik na tablicy przyrządów. Tak wiem wiem, termostat nie jest sprawny i mi się auto nie nagrzewa (po około 30 km vcds pokazywał około 75 stopni a na wskaźniku oczywiście idealne 90 :D) ale nie o to mi chodzi ;) Co zrobić z tym licznikiem bo to jest stresujące jak zawyża temeperaturę i wskazówka wychyla się ponad 90 w szybkim tempie. Choć dziś pojeździłem i jest max 90 no ale trochę nieswojo bym się czuł jakbym musiał gdzieś dalej wyjechać w podróż a wskazówka by znowu zaczęła pokazywać 100 i więcej. Czy jak wybiorę zegary to coś tam radę sam z tym zrobić? :)



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Problem ze wskaźnikiem temperatury cieczy

Post autor: Aligator30 » ndz paź 28, 2012 20:51

sprawdz rezystancje czujnika g62 wg tabelki (http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=88981" onclick="window.open(this.href);return false;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości