elektryczne szyby mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

robert-o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 12, 2006 12:55
Lokalizacja: centralna Polska

Post autor: robert-o » czw sie 03, 2006 14:16

witam
bez rozebrania podnośnika ciezko zdiagnozowac. Najlepiej wyjac i zobaczyc czy linki sa nie popękane. Jak silnik chodzi to najprawdopodobniej linki wiec pare złotych zostanie w kieszeni ;-) ostatnio szukałem takiego podnosnika 150zł uzywka



Awatar użytkownika
rabbit1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 01:40
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: rabbit1 » czw sie 03, 2006 14:27

rozbierz silniczek i go przesmaruj i wymień linkę powinno pomóc. pozdro


www.vwtp.phorum.pl Pabianikcki klub vw

Awatar użytkownika
az71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 21:10
Lokalizacja: J.G.
Kontakt:

Post autor: az71 » pt sie 04, 2006 00:11

Witam.
Wydaje mi się, że to wina podnośnika ale mogę się mylić. Najlepiej rozebrać posmarować co się da spróbować.
U mnie linka się skręciła i cały podnośnik wymieniałem lewy przód na nowy.
Podnośniki na allegro chodzą po 60 zł u mnie w sklepie ten sam za 120zł
Brałem na allegro i jest OK
link: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=116743287
Pozdrawiam
az71


VW GOLF III Variant 2.0 + LPG 94'
Silnik 2E

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt sie 04, 2006 16:17

podnosniki chodza po 60?? chyba mechanicznie podnoszone!! elektryczne sa 2 x drozsze i bardzo ciezko dokupic, zwlaszcza od strony kierowcy.

jesli tylko linki to pare zloty zostanie w kieszeni?? no przykro mi ale nie dokupisz osobno linki to tego mechanizmu.

ciezko powiedziec, ale szukaj sobie juz calego mechanizmu bo pewnie linka ci strzelila. innej filozofii tam nie ma. wiem bo to miesiac temu przerabialem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 04, 2006 16:50

Zgadza się że linka zablokowana lub urwana, silnik próbuje ciągnąć i nie daje rady, wciąga tylko sprężynę która jest na fotce.
Dorobienie linki - ok 40 złotych w zakładzie specjalistycznym
Ja dorobiłem już kilka linek samodzielnie, koszt samej linki ok 8 złotych plus praca od godziny wzwyż zależnie od wprawy.
Kupno całego mechanizmu z prowadnicami i linkami ale bez silnika ok 160 złotych.
Tylko najpierw trzeba się upewnić, ściągnąć linkę, i jeśli nie wygląda na uszkodzoną to sprawdzić czy silnik bez linki działa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt sie 04, 2006 17:39

dorobiles?? z ojcem meczylismy sie i nie dalismy w koncu rady. ciezko bylo wycelowac prowadnice. moze dlatego ze orginalną bardzo pokrecilo. udalo mi sie kupic za 80zl mechanizm z silniczkiem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 04, 2006 18:07

Dorobiłem kilka razy. Kruczki są dwa:
po pierwsze: linka nowa musi być nieco krótsza niż stara, tak żeby zakładać ją z wielkim trudem po ściśniędciu obu sprężyn na maksa i ustawieniu reulacji przy szynie na jak najkrótszą linkę. Bo potem zaraz sie troszkę naciąga, układa na rolce i robi się za długa, a luzy powodują rozwalenie całego mechanizmu momentalnie.
Po drugie. Najpierw zakładasz mocowania tylko na końce linki, a te dwa do mocowania uchwytów szyb niech sobie latają luźno. Składasz wszystko, uruchamiasz silnik kilka razy żeby linka się ułozyła. Potem zakładasz mechanizm do drzwi i po wsadzeniu szyby zaznaczasz sobie dokładnie plus minus 2-3 mm gdzie mają być zaklepane mocowania. Potem wyciągasz znowu mechanizm i zaklepujesz te dwa mocowania jak należy. Ostateczną regulację - żeby szybę dobrze ustawić w poziomie oraz na boki robisz na uchwytach. Musi działać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt sie 04, 2006 18:14

w zyciu bym sie nie skapł ze ma byc krotsza linka. zaklepalem tyle tych bolcy ze braklo mi w piwnicy nitow i nakretek 8mek :)



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 04, 2006 18:17

wymiana linki jest dla wyjątkowo wytrwałych majsterkowiczów, ja 3 krotnie wymieniałem i po pewnym czasie znowu sie psuło. Kupiłem w sklepie nowy podnosnik firmy HP za 115 zł sprawuje sie idealnie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 04, 2006 18:41

Darcyn pisze:8mek
z szósteczek jest najlepiej, bierzesz gwoździa grubego 6mm, tniesz go na kawałeczki i masz zapas dla całej rodziny :) powodzenia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości