Dziwny problem ze sterowaniem EGR (chyba z N18) , Ibiza AFN

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

NATHAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn lut 19, 2007 23:55
Lokalizacja: ZZA ROGU

Dziwny problem ze sterowaniem EGR (chyba z N18) , Ibiza AFN

Post autor: NATHAN » śr paź 17, 2012 20:19

Witam Serdecznie Wszystkich, co prawda nie jestem posiadaczem Golfa, a Ibizki z silnikiem AFN, dlatego zwracam się do Was o pomoc.

Otóż nie wiem czy tak ma pracować EGR i N18, ale do tej pory miałem tak, że jak autko pochodzi na wolnych obrotach jakiś czas, bez dodawania gazu, to załączał się EGR i było słychać wtedy turbinkę, po przegazowaniu czy też muśnięciu pedału gazu, EGR się wyłączał i turbinka znowu pracowała "normalnie".

I tak było do tej pory, a obecnie jest tak że jak odpale silnik zimny, czyli czy to po nocy czy po paru godzinach postoju, to wszystko jest ok, i działa jak należy dopóki nie zgasze silnika, czyli EGR jak trzeba to sie załącza, a jak przegazuje to sie wyłącza i niezależnie czy zrobie 5 czy 100 km to jest cały czas ok, a jak tylko zgasze i odpale za chwile silnik, to EGR chodzi cały czas na wolnych (poznaje po dźwięku turbinki), i pewnie nie tylko na wolnych bo auto gorzej jedzie przy około 3 tys. rpm i wyżej, a nie występuje to zjawisko jak za "pierwszym" razem odpale auto, po długim postoju.

Dodam także że wygląda że mechanicznie jest ok, tymbardziej że sprawdzałem VAGiem w Basic Settings i go elegancko włącza i wyłącza, podając przy tym wypełnienie, (nie wiem które jest przy wyłączonym a które przy załączonym) ale są to wartości albo 0 albo 99.4 %, i zawsze do tej pory też takie były, tyle że włączał się on tylko kiedy trzeba i wyłączałem go przegazówką i zawsze auto jeździło jak należy, a teraz jeździ tylko jak należy póki nie zgasze ciepłego silnika.

Dodam że pozostałe wszystkie parametry są jak najbardziej ok, obstawiam N18 ale może też jakiś czujnik temperatury czy coś oszukuje, nie mam pojęcia.
Błędów żadnych na VAGu nie wywala.

Dodam że jestem z Krakowa, ale nie za bardzo mam od kogo podmienić N18 na próbę.
Chciałem nawet kupić nowy, ale to koszt 250-300 zł a jeśli to nie to, to szkoda było by utopić tyle kasy.

Z góry dziękuje za ewentualną pomoc.
Pozdrawiam
NATHAN



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2808
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Dziwny problem ze sterowaniem EGR (chyba z N18) , Ibiza AFN

Post autor: waski1 » śr paź 17, 2012 22:44

NATHAN pisze:Dodam że jestem z Krakowa, ale nie za bardzo mam od kogo podmienić N18 na próbę.
Jeśli podejdzie zawór z mojego mogę ci pożyczyć na podmiankę.



NATHAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn lut 19, 2007 23:55
Lokalizacja: ZZA ROGU

Dziwny problem ze sterowaniem EGR (chyba z N18) , Ibiza AFN

Post autor: NATHAN » śr paź 17, 2012 23:06

To musielibyśmy po numerach zczytać :) mój ma 1H0 906 627A, jakbyś mógł w wolnej chwili zobaczyć jaki jest numer u Ciebie to byłbym wdzięczny :) niestety nie wiem z jakimi też innymi jest zamienny ten zaworek.
A ogólnie dziękuje za chęć pomocy :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości