Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: simer17 » sob wrz 08, 2012 12:25

A więc tak, kupiłem golfa IV bez radia, mam tam jakieś radio w domu które dziś chciałem podpiąć i co.... a no nic. Brązowa wiązka jest chyba ok, idą do niej 4 kable od głośników i grają, ale druga kostka jest coś pomieszana, idzie do niej aż 7 kabli, owszem radio chodzi ale anteny nie ma, szukałem kabla anteny i nigdzie go nie ma, może to któryś z tych w czarnej kostce ? HELP. Zaraz dam foro. I jeszcze jedno pytanie, z tyłu w drzwiach głośniki nie grają, co się okazało ich tam w ogóle nie ma, wymontował ktoś tak ?
http://p1.bikepics.com/2012/09/08/bikep ... 2-full.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://p1.bikepics.com/2012/09/08/bikep ... 3-full.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: Qto » sob wrz 08, 2012 12:45

kabla anteny szukaj gdzieś z tyłu kieszeni po prawej stronie...chyba że wpadł na dół, za panel klimy



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: Waqa » sob wrz 08, 2012 12:48

musi byc antena. tak jak pisze Qto dobrze poszukaj. Co do tylnych głośników to możliwe ze wcale ich nie było w momencie wyjazdu auta z fabryki.



simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: simer17 » sob wrz 08, 2012 12:50

Wiązka od kabli idzie do stacyjki czyli na prawo, a kabel od anteny z prawej strony czyli tam gdzie schowek ma być o ile w ogóle jest tak ? ide szukać :D Klimy nie mam :D I proszę o odpowiedź jak mają być podpięte kable od czarnej kostki, jeśli ma ktoś to foto oraz opis kabli po kolorach bym prosił....



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: Qto » sob wrz 08, 2012 12:57

simer17 pisze:kabel od anteny z prawej strony czyli tam gdzie schowek ma być
tak, kabel antenowy idzie w tamtą stronę...górą pod samą deską...jednak sama końcówka mogła się jakoś ulokować na dole - za panelem namduchu :hmm:



simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: simer17 » sob wrz 08, 2012 13:18

Dobra, kabel anteny znaleziony i działa, tylko z radiem są jaja czyli wiązka z czarną wtyczką pomieszana, radio jest oplowskie bo takie miałem tymczasowo, i tak, wpiołem kable, i radio gra nawet bez kluczyka, co dziwniejsze jak się wyłączy radio, to nadal gra w głośnikach tylko cicho choć radio jest wyłączone .... Tak że pomóżcie co do tej czarnej kostki .



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: Zico63b » sob wrz 08, 2012 20:06

W pinie 5 (na przeciw szaro-niebieskiego, gruby czerwono-biały) Volkswagen w Golfie podał stałe 12V. Może to temu akurat odbiornikowi przeszkadza; Kolega spróbuje wypiąć ten przewód i sprawdzić.



simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: simer17 » sob wrz 08, 2012 22:03

A te kable czerwono biały i żółto czerwony czemu są podmienione ? Dodam że podświetlenie radia się cały czas świeci nawet bez kluczyka i włączonego radia. Prosił bym o zdjęcie kostki z dobrze podpiętymi kablami i opisu który do czego jest.....



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: Qto » sob wrz 08, 2012 22:17

simer17 pisze:A te kable czerwono biały i żółto czerwony czemu są podmienione ?
wystarczyłoby wpisać w google "opis kostki iso" i wiedziałbyś że VW ma odwrotnie zasilania (stałe i po stacyjce)...
simer17 pisze:Prosił bym o zdjęcie kostki z dobrze podpiętymi kablami i opisu który do czego jest.....
google.pl - opisów jest pelno

Na początek odepnij kabel o którym pisze Kolega Zico63b - stwarza on sporo problemów z nieseryjnymi radiami, w skrajnych przypadkach potrafi uszkodzić radio



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: seebst » wt paź 16, 2012 19:52

U siebie przez przypadek znalazłem dwa przewody z wtyczki zasilającej odłączone:

Obrazek
Zico63b pisze:W pinie 5 (na przeciw szaro-niebieskiego, gruby czerwono-biały) Volkswagen w Golfie podał stałe 12V. Może to temu akurat odbiornikowi przeszkadza; Kolega spróbuje wypiąć ten przewód i sprawdzić.
Czy to ten przewód? Jakby był wpięty, to moje radio, Kenwood, miałoby możliwość działania wtedy, gdy nawet kluczyka by nie było w stacyjce?

A ten drugi przewód od czego może być? biało szary



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: Zico63b » wt paź 16, 2012 21:59

seebst pisze:A ten drugi przewód od czego może być? biało szary
Z pinu "3" - diagnoza komputerowa (OBD-II).
Do sterowania włączaniem radia jest wymagany sterowalny TYLKO pin 4. Pin 5 nas nie interesuje.
seebst pisze:Jakby był wpięty, to (...) radio (...) miałoby możliwość działania wtedy, gdy nawet kluczyka by nie było w stacyjce?
NIE, To nie załatwia sprawy włączania radia.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: Qto » wt paź 16, 2012 22:19

seebst pisze:Zico63b napisał(a):
W pinie 5 (na przeciw szaro-niebieskiego, gruby czerwono-biały) Volkswagen w Golfie podał stałe 12V. Może to temu akurat odbiornikowi przeszkadza; Kolega spróbuje wypiąć ten przewód i sprawdzić.

Czy to ten przewód? Jakby był wpięty, to moje radio, Kenwood, miałoby możliwość działania wtedy, gdy nawet kluczyka by nie było w stacyjce?
jakby ten przewód był wpięty to w skrajnych przypadkach radio uległoby uszkodzeniu - na pewno nie zaczęłoby działać bez kluczyka, Kenwooda w ten sposób nie podłczączysz
seebst pisze:A ten drugi przewód od czego może być? biało szary
Linia K - przy niefabrycznym radiu zbędny przewód



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: seebst » śr paź 17, 2012 19:43

Zico63b pisze:Do sterowania włączaniem radia jest wymagany sterowalny TYLKO pin 4. Pin 5 nas nie interesuje.
Qto pisze:jakby ten przewód był wpięty to w skrajnych przypadkach radio uległoby uszkodzeniu
To w takim razie po kiego grzyba ten przewód jest? Jaką on tam rolę spełnia?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pomieszana wiązka radia, brak kabla anteny ?

Post autor: Qto » śr paź 17, 2012 20:09

seebst, jest potrzebny przy oryginalnym radyjku - przy każdym innym powinno się ten kabelek odłączyć



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości