Rozrusznik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

raxonix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 23, 2012 21:30

Rozrusznik

Post autor: raxonix » wt paź 16, 2012 18:57

Witam od pewnego czasu mam problem w moim golfie mk3 1.9D. A mianowicie po przekręceniu kluczyka kontrolki się zapalają i na tym się kończy. Przekręce ze 3, 4 razy kluczyk i samochod odpala. Ostatnio próbując zapalić golfa zaczął pracować prawdopodobnie rozrusznik nie wiedziałem jak go wyłączyć więc zdjąłem kleme z akumulatora i przestał pracować. Po podłączeniu klemy samochód odpalił. Przejechałem 1 km i poczułem jakiś dym, po otworzeniu maski palił sie rozrusznik. Ugasiłem go szmatą odcholowałem samochod do domu. I tu moje pytanie co mam zrobić aby zlikwidować usterkę? wymienić rozrusznik ale czy po wymianie znowu nie będzie zwarcia? czy moze cos innego?



Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Rozrusznik

Post autor: Adz@r » wt paź 16, 2012 19:09

skoro się palił, to taniej wyjdzie kupić używkę niż reanimować, chociaż z rzeczami używanymi nigdy nic nie wiadomo. Ale najpierw szukał bym przyczyny tego co się teraz stało, bo szkoda kolejnego rozrusznika, może jakieś zwarcie na kablach?



raxonix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 23, 2012 21:30

Rozrusznik

Post autor: raxonix » wt paź 16, 2012 23:02

właśnie nie wiem gdzie szukac przyczyny bo zwarcie samo się nie zrobiło. I tu prosze o pomoc gdzie szukac, zeby po wymianie rozrusznika nie byl podobny problem. Kable wyglądają na dobre ogólnie nic dziwnego nie widac.



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Rozrusznik

Post autor: Aligator30 » śr paź 17, 2012 00:45

przyczyn moze byc kilka
Adz@r pisze:A mianowicie po przekręceniu kluczyka kontrolki się zapalają i na tym się kończy. Przekręce ze 3, 4 razy kluczyk i samochod odpala.
kostka stacyjki do wymiany (http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=157068" onclick="window.open(this.href);return false;)
na przekazniku styki mogły sie spiec



raxonix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 23, 2012 21:30

Rozrusznik

Post autor: raxonix » śr paź 17, 2012 19:59

kostka wygląda na w miare zdrową ale wymieniłem teraz wymienie rozrusznik so cekawe czy nie bedzie podobnego problemu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości