Zmiana Silnika , na jaki ?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DSR20069
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 14:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zmiana Silnika , na jaki ?

Post autor: DSR20069 » sob paź 06, 2012 12:20

Witam szykuje sie u mnie wymiana silnika , chcialbym cos naprawde mocnego chociaz nie bardzo chcialbym wrzucac vr6 , co polecacie jakiegos Diesla czy benzyniaka jakiegos ? Prosze o rady ;p :okej:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Zmiana Silnika , na jaki ?

Post autor: Piasek » sob paź 06, 2012 12:59

To zależy od zasobności portfela na inwestycję oraz od późniejszych planowanych przebiegów.
Ja bym proponował 1.8T jeżeli to ma być mocne bo bez problemu 200KM z tego wyciągniesz. I tu można dołożyć LPG żeby się tanio jeździło.
Jak diesel: no to jakiegoś poczciwego TDI 1Z czy AHU + mocne wtryski i lepsza turbina i też te 150KM minimum uzyskasz...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Zmiana Silnika , na jaki ?

Post autor: LukiSzczecin » sob paź 06, 2012 22:39

Ja osobiście jak swój silnik zajeżdżę (1.6 PN) to chyba skuszę sie na diesla. Generalnie nie miałem zbytnio styczności czy okazji jeździć, aczkolwiek ostatnio pojeździłem trochę ze znajomym, ma chip na 120 km i całkiem fajnie to jedzie a spalanie rewelka jak dla mnie. 1.8 Turbo też całkiem ciekawy benzynowiec, miałem przyjemność Passatem B5 z tym silnikiem i dosyć dosyć sobie radzi, więc jak radzi sobie z cięzkim Paskiem to tym bardziej ogarnie takiego MK2 pozytywnie :)
Pozwole sobie zadać jeszcze pytanie od siebie na przyszłość, w razie wymiany (pomijając przeróbki mocowania silnika itd itd) trzeba posiadać kompletny silnik, skrzynie, i najlepiej cała wiązke elektryczną, chcąc np dorzucić jakoś sobie zegarki z MK4/Paska B5 powiedzmy?



Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Zmiana Silnika , na jaki ?

Post autor: Adz@r » ndz paź 07, 2012 00:37

LukiSzczecin, Troszkę nie jasno sformułowałeś pytanie, jeśli chodzi o swap na inny silnik tzn 1.8T lub vr6 to potrzeba poza łapami, belką, sanki najlepiej z mk2, całą elektryką, skrzynią przełożyć. Wtedy gdy masz elektrykę z załóżmy mk3 lub b3 to możesz spokojnie zegary od mk4, chyba tylko muszą być bez szyny CAN. Ja aktualnie biorę się za swap na vr6, i przy okazji wrzucam całą tapicerkę, łącznie z zegarami, tunelem itp od mk3 ;) ale oczywiście możesz zostać przy zegarach z mk2 gdy wkładasz vr6, ale trzeba impulsator ze skrzyni biegów wyciągnąć bo w mk2 masz prędkościomierz na linkę a w mk3 itp na impulsator.



Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zmiana Silnika , na jaki ?

Post autor: LukiSzczecin » ndz paź 07, 2012 05:21

Adz@r dzięki za odp ;) Pytanie było czysto teoretyczne ponieważ moj silnik wygląda na to że jeszcze długo pociągnie, ale kiedy padnie to będę chciał coś ciekawszego tam wstawić, może nie VR6 bo ciężko nie skatowaną VRkę znaleźć w dobrych pieniądzach, aczkolwiek 1.8 T z Golfa 4/Passata lub Audi ewentualnie i Seaty z tymi silnikami jakieś wychodziły, ewentualnie 1.9 TDI 110km na przyklad aczkolwiek z dieslami nie miałem do czynienia. A pytałem bo przy okazji zmiany silnika pewnie chciałbym zmienić coś w środku, wiem że po kilku przeróbkach nie ma problemu z dechą od MK3, zegary z MK4/Paska B5 też już gdzieś widziałem w dwójce, fotele też bez większego problemu, no jak już czas zabije moj silniczek i finanse sie odłoży to będzie sie działo, tylko będzie trzeba drugie autko ogarnąć na dojaazdy do pracy na czas swapu i całej reszty zabawy z tym :) Dzięki za odp :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości