tarcza hamulcowa uszkodzona (FOTO)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wujek77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 13:21

tarcza hamulcowa uszkodzona (FOTO)

Post autor: wujek77 » pt wrz 28, 2012 13:51

Witam
Nowa tarcza hamulcowa tylnia zostala uszkodzona w magazynie lub transporcie - prawdopodobnie w winku uderzenia rant tarczy zostal uszkodzony. Prosze rzucic okiem i ocenic czy wplynie to na bezpieczenistwo i trwalosc tarczy - czy nie nalezy sie tym zbytnio przejmowac i poprostu zamontowac tarcze. Uszkodzenie nie wydaje sie byc duze, a powstale wybrzuszenie nie wydaje sie byc w polu pracy klocka hamulcowego. Zdjecia ponizej (kliknij aby powiekszyc):

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

tarcza hamulcowa uszkodzona (FOTO)

Post autor: italiano_83 » pt wrz 28, 2012 19:34

Nie wygląda to źle, przejedź szlifierką kątową lub pilnikiem i będzie ok.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

tarcza hamulcowa uszkodzona (FOTO)

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 29, 2012 10:17

Samo wybrzuszenie nie wygląda na wielkie ale jednak siła która je wyrzadziła musiała być potężna, zanim zamontujesz przydałoby się jakieś uzgodnienie ze sprzedawcą że jeśli tarcza bedzie "biła" to ci ją wymieni.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MefjuWw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob gru 24, 2011 18:03
Lokalizacja: Wrocław

tarcza hamulcowa uszkodzona (FOTO)

Post autor: MefjuWw » pn paź 01, 2012 16:27

Jeśli mam być szczery, to ja bym tego nie montował. Pracując w sklepie z częściami właśnie do grupy VAG i Opel, nie spotkaliśmy się z takim uszkodzeniem. Jeśli jednak miałoby ono miejsce towar zostałby wysłany na reklamację. Hamulce to Twoje bezpieczeństwo i jeśli masz możliwość wymiany towaru, to po prostu wymień go w porozumieniu ze sprzedającym. Jak kolega wyżej napisał siła musiała być spora, aby zrobić coś takiego na tarczy hamulcowej.



wujek77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 13:21

tarcza hamulcowa uszkodzona (FOTO)

Post autor: wujek77 » pn paź 01, 2012 19:02

Dzieki za odpowiedz. Sam bylem zszokowany po otwarciu paczki - zwykle nie ma sie o co martwic o stalowe przedmioty wysylane kurierem - co tu sie moze uszkodzic... - a jednak! Na szczescie nowy towar zostanie przeslany na wymiane - sprzedawca takze byl zszokowany i stwierdzil ze to musial zrobic jakis bardzo zdolny kurier.

Mam nadzieje ze tym razem obejda sie z przesylka nieco bardziej ostrozne...



Awatar użytkownika
MefjuWw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob gru 24, 2011 18:03
Lokalizacja: Wrocław

tarcza hamulcowa uszkodzona (FOTO)

Post autor: MefjuWw » pn paź 01, 2012 21:36

Dobry sprzedawca, że potrafił się zachować. Teraz będzie walczył z firmą kurierską, która i tak pewnie zwali winę, na źle zapakowaną paczkę.

Ważne ze sprawa załatwiona :)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

tarcza hamulcowa uszkodzona (FOTO)

Post autor: jhosef » wt paź 02, 2012 18:51

Ja bym się nie zdziwił jakby to tak wyszło z częstochowskiej fabryki brembo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

tarcza hamulcowa uszkodzona (FOTO)

Post autor: Paweł Marek » śr paź 03, 2012 00:29

też tak myślę, kurier tego z trzeciego piętra przecież nie zrzucił specjalnie dla zabawy. Sprzedawca próbował jak mógł ale mu sie nie udało tym razem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

matimur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn paź 01, 2012 23:04
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

tarcza hamulcowa uszkodzona (FOTO)

Post autor: matimur » czw paź 04, 2012 17:17

Ja dzisiaj odbierałem alufelgi od kuriera. Najpierw obudził mnie o 6.30 rano żeby zapytać czy nie przyjadę osobiście 15km po felgi bo ma mało miejsca w aucie. Potem przy odbiorze mimo że na paczce były naklejki z logiem kieliszka i napisem "uwaga szkło" kurier wrzucił na paleciaka dwie paczki z felgami a następnie tak kręcił tym paleciakiem że na moich oczach jedna paczka z dwoma felgami spadła na betonową posadzkę z około 0,5 metra. Magazynier nawet się nie wzruszył więc widocznie w 7 to normalne postepowanie.



wujek77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 13:21

tarcza hamulcowa uszkodzona (FOTO)

Post autor: wujek77 » czw paź 04, 2012 19:03

niestety nikt sie z paczkami nie cyrtoli byle szybciej... Dzis przyszedl nowy komplet tarcz, a stare pojechaly tym samym kurierem. Tym razem wszystko ok. Widze ze sprzedawca lepiej zapakowal towar - nie tylko sama folia na zewnatrz pudelka - i pudelko dojechalo mniej sfatygowane. Tamtym razem na 100% to byla wina firmy kurierskiej - identyczne slady uderzenia-przedarcia od rantu tarczy przez pudelko i folie - czyli widac nie tak trudno uszkodzic tarcze (nie trzeba rzucac :hmm: z 3go pietra).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości