Czerwona obwódka na grilu - jak?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Czerwona obwódka na grilu - jak?

Post autor: LukiSzczecin » sob mar 17, 2012 15:05

Witam. Mam pytanie, ponieważ mój Gril jest pęknięty, kolega z forum pomógł mi tanio ogarnąć używany oryginalny w dobrym stanie, jednak zanim go założę chciałbym zrobić obwódkę czerwoną tak jak w wersjach GTI. Takie pytanie, czym to zrobić? Zwykły czerwony spray? I jeszcze jedna kwestia, w zderzakach mam pomarańczowe obwódki, które również chciałbym przemalować na czerwono, jednak w przednim brakuje tej obwódki około 7-10 cm, czym taką obwódkę dorobić? Myślałem nad sylikonem, jednak chyba to nie będzie dobre wyjście. Mogę to dorobić (tylko czym?) i ewentualnie całość pomalować na aucie, zabezpieczyłbym wtedy tylko zderzak i przód żeby nie pomalować czegoś więcej niż tej obwódki :) Z góry dzięki

P.S ma ktoś jakieś zdjęcie oryginalnego grila GTI? Nie wiem którędy dokładniej ta obwódka powinna iść, chodzi mi dokładnie o dolną część przy światłach, widziałem nie raz gdzie światła na dole są pominięte a obwódka jest tylko między światłami, a widziałem takie, gdzie cały grill ma czerwoną obwódkę, włącznie z tym na dole dookoła świateł.



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Czerwona obwódka na grilu - jak?

Post autor: tomek mk2 BDE » sob mar 17, 2012 16:18

LukiSzczecin pisze:Nie wiem którędy dokładniej ta obwódka powinna iść, chodzi mi dokładnie o dolną część przy światłach, widziałem nie raz gdzie światła na dole są pominięte a obwódka jest tylko między światłami, a widziałem takie, gdzie cały grill ma czerwoną obwódkę, włącznie z tym na dole dookoła świateł.
dlatego ze sa 2 rodzaje halogenow (duze i male) jezeli duze to obwodka na dole jest pomiedzy swiatlami. a jezeli male to dookola Obrazek , czerwony pasek mozna zrobic zwyklym sprayem oklejajac wczesniej gril dokladnie tasma papierowa



Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czerwona obwódka na grilu - jak?

Post autor: LukiSzczecin » sob mar 17, 2012 20:15

Okej, dzięki. Mam grill z czterema "okami" w tym dwa duże, więc już wiem jak ma iść ta obwódka. A macie może jakieś pomysły, z czego dorobić listwę w zderzaku? Brakuje jej na rogu przedniego zderzaka, z początku chciałem wyciągnąć je ze zderzaka, pomalować i zamontować, jednak przez ten brak pewnie będę musiał go czymś (czym?) uzupełnić, i polakierować na zderzaku. Za podpowiedź z góry dzięki :)

P.S zaznaczyłem na zdjęciu brakujący fragment, żeby było wiadomo o co mi chodzi :)
Obrazek



Awatar użytkownika
silverdragon1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: sob sie 07, 2010 22:43
Lokalizacja: Świecie

Czerwona obwódka na grilu - jak?

Post autor: silverdragon1 » sob mar 17, 2012 23:09

Można go dokleić na przykład ze szpachlówki lub innego materiału choć bym nie polecał morze po jakimś czasie odpaść choć nie koniecznie najlepiej poszukaj innej listewki


MK II Zawsze w moim sercu
Co sądzisz o moim GL ?
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 2&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Czerwona obwódka na grilu - jak?

Post autor: LukiSzczecin » ndz mar 18, 2012 01:36

Okej, zapytam na szrocie czy nie mają może czegoś takiego a jeśli nie to ostatecznie pokombinuję. Dorabiania boje się o tyle, że przy pierwszej wizycie na myjni pewnie by to odleciało... tak czy inaczej dzięki za podpowiedzi pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

Czerwona obwódka na grilu - jak?

Post autor: tom33k » ndz mar 18, 2012 23:54

albo jakbyś gdzieś na szrocie znalazł przynajmniej kawałek takiej listewki to można by bylo wkleić i powinno być trzymać,potem odmalujesz czerwony pasek i gicior.



Awatar użytkownika
ajvan
Ataman
Ataman
Posty: 445
Rejestracja: czw lip 07, 2011 22:29
Lokalizacja: Lublin

Czerwona obwódka na grilu - jak?

Post autor: ajvan » pn mar 19, 2012 01:24

podłącze się pod temat !ja chcę zrobić paski a la GTi tylko że na zderzakach (przy kolorze TornadoRot nie będzie widać tej czerwonej obramówki) mianowicie- jak jest z trwałością takiego paska malowanego spray'em ?



Awatar użytkownika
silverdragon1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: sob sie 07, 2010 22:43
Lokalizacja: Świecie

Czerwona obwódka na grilu - jak?

Post autor: silverdragon1 » pn mar 19, 2012 14:37

jeśli wszystko zrobisz poprawnie to spora


MK II Zawsze w moim sercu
Co sądzisz o moim GL ?
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 2&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Czerwona obwódka na grilu - jak?

Post autor: LukiSzczecin » sob mar 31, 2012 21:14

Witam, zrobiłem już obwódkę na grilu. Jeśli nie przyglądać się z bliska, to nie znajdzie się żadnych nie doskonałości a przecież auta nie ogląda się 5 cm od grila więc uważam, że obwódka ukończona pozytywnie - dziś pracowałem ale jutro będę zakładał grila.

Co do zderzaków, nigdzie nie mogłem znaleźć nic takiego, pytałem na szrocie u mnie ale gość powiedział że nie zbierają plastików z rozbitków itp, gdyż zajmowałoby to za dużo czasu i miejsca u nich. Spróbuję wkleić tam kawał kabla, podszlifować żeby było równo i wtedy odmalować, jak nie wyjdzie będę szukał kompletnej obwódki. Niedługo zaktualizuję temat o swoim Valweju, bo trochę się już zmieniło :)

ajvan mam malowane dekle w kołach, trzymają się dobrze. Ale też dobrze były zrobione, zmatowione, wymyte i odtłuszczone, podkład, 3 warstwy koloru, na koniec bezbarwna.



Awatar użytkownika
sobota1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob lut 06, 2010 15:02
Lokalizacja: szczecin

Re: Czerwona obwódka na grilu - jak?

Post autor: sobota1 » pt cze 01, 2012 00:28

ajvan mam malowane dekle w kołach, trzymają się dobrze. Ale też dobrze były zrobione, zmatowione, wymyte i odtłuszczone, podkład, 3 warstwy koloru, na koniec bezbarwna.
wiadomo kto robił :chytry: :bigok: :okej:


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=316791" onclick="window.open(this.href);return false; moj strażak variat:)
http://vag-grupa.pl/viewtopic.php?t=37" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Czerwona obwódka na grilu - jak?

Post autor: LukiSzczecin » pt wrz 28, 2012 01:37

sobota1 pisze:wiadomo kto robił
No ba :D Tak czy inaczej trzyma się git, chociaż na felach już odpryski zaczynają sie robić powoli :jezor:
A ja mam jeszcze Adam tamte poprzednie fele w piwnicy, w sumie oponki już zwalone więc teraz ja będe miał pole do popisu hehe :okej:
Co do tematu obwódka jak na razie jeszcze "jest" więc z trwałością nie jest najgorzej :jezor: temat można zamknąć, dzięki za odpowiedzi :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości