przerobienie włącznika świateł

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szosti11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 23:16

przerobienie włącznika świateł

Post autor: szosti11 » sob wrz 22, 2012 21:41

Obrazek


Witam ...Chciałem przerobić sobie włącznik świateł pod halogeny przednie wg. opisu z tematu moderatora misia fazi (http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=105655" onclick="window.open(this.href);return false;).Ogólnie mam cztery podstawowe otwory które oznaczyłem na zdjęciu od 1-4 czerwonymi strzałkami...
Ten dołek w ślizgu mam zrobić pomiędzy otworami 3 a 4 wg zdjęcia oznaczone jest numerem 2 strzałka zielona
czy też ten dołek ma być pomiędzy 2 a 4 oznaczone numerem 1 na zdjęciu... Proszę o odpowiedź....(nie chciałbym niczego zepsuć przy przeróbce dlatego pytam)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

przerobienie włącznika świateł

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 26, 2012 19:57

nie mam teraz włącznika przed oczami ale zrobiłem to wg tej porady bez problemu. Po prostu wyobraź sobie w jakim kierunku ta część się przesuwa jak pociągasz pokrętło i w tej lini robisz dodatkowe zagłębienie co służy temu żeby pokrętło przy wyciąganiu zyskało dodatkową środkową pozycję. Kolega w poradzie pisze o kłopocie z obróbką tego materiału i to jest prawda, na szczęście mam w warsztacie miniwiertarkę a w zestawie końcówek do niej jest maleńki frezik z półokrągłą końcówką, gdybyś miał dostęp do czegoś takiego to rzecz staje się banalna do zrobienia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

przerobienie włącznika świateł

Post autor: devill4 » ndz wrz 30, 2012 13:41

między 2 a 4 nie ma sensu bo włącznik i tak musi być w pozycji 3(światła mijania) żeby włączyć przeciwmgielne inaczej się przecież nie jeździ więc szkoda dodatkowej roboty :) a plastik jest tak kruchy że można zrobić to nawet ręczni wiertłem odpowiedniej wielkości



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości