banzyna z dodatkiem w golfie ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

docento987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:26

banzyna z dodatkiem w golfie ?

Post autor: docento987 » sob wrz 22, 2012 13:29

Cześć i czołem wszystkim użytkownikom:]
Mama taki niby dość proste pytanie ale chce być pewny. Powiedzcie mi drodzy uzytkownicy czy moge wlać do swojego golfa 4 z 99 roku z silnikiem 1.6SR benzyne która była wcześniej w fiacie 126p i do której dolewany był dodatek ? dodam ze była do PB95 nie wiem po co on jest nawet ten dodatek ? ale wiem ze na pewno był lany bo sam to robiłęm malucha juz nie mam a benzyny troche zostało i chciałem ją sobie ją wykorzystać ;] proszę o w miarę szybką odpowiedź ;] pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

banzyna z dodatkiem w golfie ?

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 22, 2012 13:46

Dodatek - to dość tajemniczo brzmi (dykta, preparat do czyszczenia wtrysków, woda, cukier - to jest róznica), żebyś wlał benzyne z nieznanym dodatkiem nikt z nas nie doradzi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

docento987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:26

Re: banzyna z dodatkiem w golfie ?

Post autor: docento987 » sob wrz 22, 2012 14:41

nie nie to ani zaden cukier ani zadna jakas inna substancja. do malucha lało się taki dodatwek który miał na celu chronic gorszej jakości jakies elementy gaźnika tak wyczytałem na jakims forum. i teraz nie wiem czy taka benzyna jest słabsza czy co sie z nia dzieje :/ i czy może być w golfie 4?



Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

banzyna z dodatkiem w golfie ?

Post autor: matiz_1990 » sob wrz 22, 2012 16:01

ile masz tej benzyny zacznijmy od tego. Jeśli nie dużo to wlej do większej ilości czystej którą masz w baku i myślę, że nic się nie stanie :-)


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

banzyna z dodatkiem w golfie ?

Post autor: Waqa » sob wrz 22, 2012 19:06

ile byś nie miał tez beny to myślę ze się nie opłaca, bo może to się odbić czkawką dla silnika. Szczególnie wiedząc jakie te Nasze silniki benzynowe lubią szczelać fochy lepiej nie lać zupy z wkładka :jezor: .



Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

banzyna z dodatkiem w golfie ?

Post autor: Adz@r » sob wrz 22, 2012 20:52

Maluch to i na denaturacie jeździ, mi by szkoda było do Golfika. Wykorzystaj tą benzynę do czegoś innego, w ostateczności przyda Ci się do czyszczenia różnych elementów ze smaru itp :bajer: Chyba, że znajdziesz nazwę tego co wlałeś i poczytasz o tym, co to dokładnie jest. Jeśli jakiś preparat typu np. do czyszczenia wtrysków to możesz śmiało wlać. Tylko w maluchu dziwi mnie co on miałby chronić, skoro tam jest gaźnik :shock: chyba, że dysze :jezor:



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

banzyna z dodatkiem w golfie ?

Post autor: kuba_p » pn wrz 24, 2012 08:01

docento987 pisze:dodam ze była do PB95 nie wiem po co on jest nawet ten dodatek
Napewno jest to PB95 czy może bezołowiowa z dodatkiem szwaksu który niby to miał zapobiegać wypalaniu gniazd zaworowych w silnikach nieprzystosowanych do spalania bezołowiowej ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

banzyna z dodatkiem w golfie ?

Post autor: marcin7x5 » pn wrz 24, 2012 09:35

Kolega kuba_p ma rację. Dodawałao się do bezołowiowej taki dodatek w celu ochrony zaworów i gniazd zaworowych przed wypalaniem. Trzeba by sprawdzić czy ten dodatek nie zawierał czasami ołowiu. Jezeli zawierał to aboslutnie tego nie lej bo zniszczysz kata.



docento987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:26

Re: banzyna z dodatkiem w golfie ?

Post autor: docento987 » pn wrz 24, 2012 14:19

Aha. wszystko chyb rozumiem ale jak to sie ma do faktu że ja ten dodatek lałem do pb95 ? bo to ja go tankowałem tylko teraz kurbe nie moge znaleźć flaszeczki z tym żeby wam powiedzieć co to jest :/ poszukam dokładnie buteleczki i wtedy wam mam nadzieje dokładnie powiem co to :D pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości