podgrzewacz dolotu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

podgrzewacz dolotu

Post autor: arek żet » sob wrz 22, 2012 14:23

Witam mam pytanie wie ktoś może jak sprawdzić czy ten "jeż" podgrzewajacy paliwo działa sprawnie?mam takie przeczucie że chyba u nie nie działa.Bo w zimie chwile szarpie silnikiem po zapaleniu zanim temp. nie złapie.Jak można go sprawdzić na aucie??Bo jak rozebrałem jednego starego to nie jest on naprawialny niestety....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

podgrzewacz dolotu

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 22, 2012 14:38

sprawdź miernikiem czy dostaje napięcie po włączeniu zapłonu na zimnym silniku i czy ma "przejście" czyli czy nie jest spalony, nie wiem jaki ma opór podejrzewam że kilka do kilkunastu omów, jeśli zbliżony opór bedzie to jest ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

podgrzewacz dolotu

Post autor: arek żet » ndz wrz 23, 2012 09:16

właśnie nie dostaje prądu sprawdziłem dziś:( przewod(gruby czerwono biały) idzie do skrzynki bezpieczników ale tam też na wyjściu nie ma prądu:(mam książke w komp obsluga i naprawa 1.3 ale nie ma schematów elektrycznych ma ktoś może schemat instalacji podgrzewania kolektora ssacego??? moze ja ma cos zle podpiete..
czy on ma być osobno tak jak jest u mnie czy ma być spiety np z podgrzewaczem ssania na gaziku??? p.s co wogole wyłacza napiecie na tym "jeżu"



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości