przeróbka pneumatycznej centralki na elektryczna

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Aro1120
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 17:35
Lokalizacja: z centrum :P
Kontakt:

przeróbka pneumatycznej centralki na elektryczna

Post autor: Aro1120 » ndz wrz 16, 2012 10:13

sprawa wyglada tak vento kupiłem juz z alarmem anakonda wszystko fajnie smiga jest opcja komfortu nie mam nic do zarzucenia tylko ten pneumatyczny zamek :/ jak nie zamknie tylnych drzwi to znowu przewód sie złamie i jezdze z otwartym bagaźnikiem, wczoraj drzwi tylne nie dało sie w zaden sposob otworzyć bo pekł przewód na słupku no szlak mnie trafia , do zimy blizej niz dalej więc stwierdziłem że czas wywalić pneumata i zainstalować siłowniki elektryczne. W schemacie montazu anakondy znalazłem że 2 przewody odpowiadaja za impuls do zamkniecia centralnego zamka a drugi to impuls do otworzenia centralnego zamka. Rozumiem więc że trzeba kupić zestaw centralnego zamka ze sterownikiem ale bez pilota wszystko zamontowac a te 2 przewody z anakondy połaczyć z odpowiednimi z centralki z centralnego zamka i bedzie smigać tak ???


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b4822a054c7a1c7.html[img]

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

przeróbka pneumatycznej centralki na elektryczna

Post autor: marcinek84 » ndz wrz 16, 2012 11:29

Tylko upewnij się czy daje plus czy minus z alarmu do sterowania centralnym elektrycznym. I będzie działać.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
peja2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob lut 06, 2010 21:11
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

przeróbka pneumatycznej centralki na elektryczna

Post autor: peja2000 » ndz wrz 16, 2012 13:30

są zestawy centralnego elektrycznego że można sterować i "+" i "-" zmienia się tylko zworkę... ale szczerze to ja bym wolał powymieniać wężyki, i tak musisz porozbierać drzwi i poprzeciągać kable i jest przy tym trochę roboty, pojedz to lepszego sklepu z rzeczami pneumatycznymi i napewno dobiorą ci wężyk który wytrzyma kolejne długie lata, wyjdzie taniej, szybciej i będzie mniej roboty.


Jadę powoli... Ale przed Tobą :D

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

przeróbka pneumatycznej centralki na elektryczna

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 16, 2012 20:28

Aro1120, niema najmniejszego sensu, stracisz cały dzień na montaż elektrycznych siłowników, a też nie są bezawaryjne. Ja 10 lat jeżdżę vento i nigdy nie miałem żadnej awarii centrala. Ponaprawiaj te wężyki raz a porządnie i zapomnisz o kłopocie.

Natomiast jeśli już się uprzesz to o ile używasz zamka tylko z pilota jak każdy- to zwykle wystarczy kupić tylko same siłowniki bo alarm ma już w sobie funkcję ich obsługi - dla pewności - musiałbyś znać konkretny model Anakondy i znaleźć instrukcją w necie - chyba że ją masz.Musi mieć opcję sterowania zamka elektrycznego czyli podawać naprzemiennie plus i minus na dwóch kablach - obecnie prawie wszystkie to mają, jeśli nie - będzie potrzebny dodatkowy sterownik


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości