PROBLEM Z 1,8 16V KR PO MODYFIKACJACH pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

UT COLIN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 22:48
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

PROBLEM Z 1,8 16V KR PO MODYFIKACJACH pomocy

Post autor: UT COLIN » ndz lip 30, 2006 23:07

MAM PROBLEM SKŁADAJĄ SILNIK PO WYMIANIE PIERSCIENI PANEWK DŁUBANIU GŁOWICY ITP NIE WYCISNOLEM POPYCHACZY ZAWOROWYCH TYLKO TAK ZŁOZYLEM ;( POSPIECH. TERAZ AUTO CHODZI NIE RÓWNO SŁYCHAC ZE JAKIS POPYCHACZ KLEPIE TERAZ NIE WIEM CZY ZDEJMOWAC GŁOWICE CZY WYSTARCZY JAK ZDEMONTUJE POPYCHACZE I WYCISNE CZY POWINIENEM ZDJAC GŁOWICE SPRAWDZIC CZY KTÓRYŚ ZAWÓR SIE NIE SKRZYWIŁ I CZY TO JEST MOZLIWE ZE TO PRZEZ TO . ;(((((
AUTO NIE CHODZI NA BEZYNIE ZAPALI ALE ZGASNIE NA GAZIE NIE RÓWNO OBROTY SA STAŁE ALE KULTURA PRACY MARNA
CZY COS MOGŁEM PRZEOCZYĆ ??

20-30KM PO MODYFIKACJACH


COLIN

Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » ndz lip 30, 2006 23:35

Na Twoim miejscu bym sciągnął głowicę i dał nowe popychacze (skoro już robiłeś taki remont) Po założeniu nowych trzeba odczekać z godzinke przed uruchomieniem



UT COLIN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 22:48
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: UT COLIN » pn lip 31, 2006 00:29

Niby tak ale popychacz do 16v kosztuje 36 zł x16 ale to drobiazg :rotfl:

Meritum jest takie czy bez wycisniecia starych mozna składac głowice zakładac wałki ??

Popychacz ma sprezynke ktora kasuje luz przy wkladaniu powinno sie wycisnac popychacz tak aby sie nie zawiesil . Teraz nie wiem co robic czy to mogło uszgodzic zawór tłok ???


COLIN

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pn lip 31, 2006 07:29

Kand pisze:Na Twoim miejscu bym sciągnął głowicę i dał nowe popychacze (skoro już robiłeś taki remont) Po założeniu nowych trzeba odczekać z godzinke przed uruchomieniem
stary a od kiedy przy wymianie popychaczy trzeba głowice ściągać. :panna: a i pytanie po co czekac godzine, czy to cos zmieni??

[ Dodano: Pon Lip 31, 2006 7:31 am ]
UT COLIN pisze:MAM PROBLEM SKŁADAJĄ SILNIK PO WYMIANIE PIERSCIENI PANEWK DŁUBANIU GŁOWICY ITP NIE WYCISNOLEM POPYCHACZY ZAWOROWYCH TYLKO TAK ZŁOZYLEM ;( POSPIECH. TERAZ AUTO CHODZI NIE RÓWNO SŁYCHAC ZE JAKIS POPYCHACZ KLEPIE TERAZ NIE WIEM CZY ZDEJMOWAC GŁOWICE CZY WYSTARCZY JAK ZDEMONTUJE POPYCHACZE I WYCISNE CZY POWINIENEM ZDJAC GŁOWICE SPRAWDZIC CZY KTÓRYŚ ZAWÓR SIE NIE SKRZYWIŁ I CZY TO JEST MOZLIWE ZE TO PRZEZ TO . ;(((((
AUTO NIE CHODZI NA BEZYNIE ZAPALI ALE ZGASNIE NA GAZIE NIE RÓWNO OBROTY SA STAŁE ALE KULTURA PRACY MARNA
CZY COS MOGŁEM PRZEOCZYĆ ??

20-30KM PO MODYFIKACJACH
poczekaj jeszcze troche niech auto troche popracuje na wolnuch troche musisz pojeździc wiecej, byc moze sie zapowietrzyły i potrzeba troche czasu by olej wlał sie do srodka znowu.

jesli to nie pozmoze , mozesz je rozenrac i do kazdego wlac toszkę oleju i złozyc spowrotem


www.vrservice.pl

UT COLIN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 22:48
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: UT COLIN » pn lip 31, 2006 08:10

tak zgadzam sie ale uwazasz ze to nie powinno miec wiekszego znaczenia ze przed załozeniem nie wycisnolem tych popychaczy ?

Auto nie chodzi mi na bezynie odpali ale zgasie rozruchowy bankowo chodzi jak nalezy jak odpale na gazie i podczas jazdy przełacze i dociagne na gazie do 3 tys i dam bene to dalej na bezynie juz pojedzie nie chodzi nizej na bezynie niz 3 tyś
stawialem na nieszczelnosc , ze ciagnie gdzies powietrze z przed klapy ale wszystko jest ok .Sam juz nie wiem :crazy:


COLIN

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pn lip 31, 2006 12:12

UT COLIN pisze:tak zgadzam sie ale uwazasz ze to nie powinno miec wiekszego znaczenia ze przed załozeniem nie wycisnolem tych popychaczy ?

Auto nie chodzi mi na bezynie odpali ale zgasie rozruchowy bankowo chodzi jak nalezy jak odpale na gazie i podczas jazdy przełacze i dociagne na gazie do 3 tys i dam bene to dalej na bezynie juz pojedzie nie chodzi nizej na bezynie niz 3 tyś
stawialem na nieszczelnosc , ze ciagnie gdzies powietrze z przed klapy ale wszystko jest ok .Sam juz nie wiem :crazy:
niestety w przypadku mechanicznego wtrysku nie pomogę,
ja u siebie zalozyłem Digi 1 i problemów brak


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » pn lip 31, 2006 13:45

ja tam jaak robilem oobjetnie jaki remont z zdejeta glowica. chodzby trwal on nawet miesiac to nie bylo problemow z popychaczami. fakt ze jak mialem je nie zanowe to po dluzszym przestoju klepaly po pierwszym uruchominiu ale przesalo po jakims czasie. tera mam popychacze nowe ( kupione z rok temu) i przeporwadzam niewielki remont (tulejowanie, panwewki , pierscienie, tloki nowe, zawory nowe , porwadnice zaworowe .... to sadze ze po zlozeniu nie bede mial prolemu z hydrosztosami.
a jak robiles remont grzebalaes cos w rozdzielaczu ? - chodzi mi o to czy caly czas byl zalany benzyna. bo w 16 v najczesciej ten ke-jectornik jest zrodlem problemow.


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

UT COLIN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 22:48
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: UT COLIN » pn lip 31, 2006 15:35

ROZDZIELACZ NIE RUSZONY NIC NIE ROZKRECALEM PRZY NIM. ZAPLON I ROZRZAD DOBRZE USTAWIONY DZIS MOZE JESZCZE ROZBIORE RAZ KOLEKTOR SSACY WYMIENIE USZCZELKI MOZE CIAGNIE JESZCZE GDZIES PRZED KLAPA LEWIZNE .

NA GAZIE AUTO CHODZI ALE KULTURA PRACY JEST MARNA TAK JAK BY PRZERYWAL TROCHE NA BEZYNIE RACZEJ NIE POJEDZIE .
WSZYSTKO WSKAZUJE NA NIESZCZELNOSC ALE GDZIE ???


COLIN

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn lip 31, 2006 16:47

Może na wtryskiwaczach łapie lewe. A co do popychaczy to wyjmij je, uderz w stół czy blat warsztatu aż tłoczek opadnie, strzykawką z igłą wlej do każdego olej i zakładaj spowrotem.
To, że auto nie jeździ na benzynie to inna sprawa i na tym forum to chyba tylko Evolution ci pomoże.



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » pn lip 31, 2006 18:20

nie rozbieraj nic tylko kup samostartu i popsikaj to zobaczysz czy jest lewe powietrze.


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

UT COLIN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 22:48
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: UT COLIN » pn lip 31, 2006 20:07

dzieki za info


COLIN

Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » pn lip 31, 2006 20:07

Borys pisze:stary a od kiedy przy wymianie popychaczy trzeba głowice ściągać. a i pytanie po co czekac godzine, czy to cos zmieni??
stary chodziło mi o to żeby sprawdzić zawory a popychacze to ja już nie raz wymieniałem



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pn lip 31, 2006 21:01

Kand pisze:
Borys pisze:stary a od kiedy przy wymianie popychaczy trzeba głowice ściągać. a i pytanie po co czekac godzine, czy to cos zmieni??
stary chodziło mi o to żeby sprawdzić zawory a popychacze to ja już nie raz wymieniałem
ja nie wiem o co ci chodziło, widac co piszesz a piszesz brednie,


www.vrservice.pl

Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » pn lip 31, 2006 22:25

Borys pisze:
Kand pisze:
Borys pisze:stary a od kiedy przy wymianie popychaczy trzeba głowice ściągać. a i pytanie po co czekac godzine, czy to cos zmieni??
stary chodziło mi o to żeby sprawdzić zawory a popychacze to ja już nie raz wymieniałem
ja nie wiem o co ci chodziło, widac co piszesz a piszesz brednie,
pytał się czy ściągnąć głowicę i co z popychaczami więc jak dobrze przeczytasz mój post to nie będziesz miał bredni a że ty masz jakąś swoją interpretację to już twój problem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości