Wymiana koła pasowego wału - mk2

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dreadus735
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana koła pasowego wału - mk2

Post autor: Dreadus735 » wt wrz 04, 2012 15:01

Witam.
Koło pasowe zaczęło mi latać więc postanowiłem je wymienić. Znajomy mechanik mówił mi, że to część wulkanizowana. zamówiłem koło pasowe które w danych miało takie informacje:

"Materiał: Guma / metal
Koła pasowe: Koło pasowe
Drgania: z tłumikiem drgań skrętnych
artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2: wysprzęglony"

Dotarła do mnie paczka i nie widzę w zawartości żadnego gumowego elementu ;/. Domyślam się, że ta guma to powinna być jakaś podkładka czy coś takiego.
Upewnijcie mnie proszę bo nie chce sprawdzać tego odkręcając stare koło bo boje się, że już go nie przykręcę a nie chce też zgłaszać reklamacji jeśli wszystko okaże się być w porządku.
Pzdr



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana koła pasowego wału - mk2

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 04, 2012 20:35

jest pierścień gumowy zwulkanizowany pomiędzy wewnętrzną i zewnątrzną częścią koła. Ale kolego typ silnika podaj jakieś fotki tego koła daj szklane kule sa mało dostępne


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dreadus735
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana koła pasowego wału - mk2

Post autor: Dreadus735 » śr wrz 05, 2012 18:03

1.6 benzyna 75km 19E
nie mam niestety możliwości zrobić zdjęcia ;/ a w sieci nie mogę znaleźć nic poza tym:
- http://sklep.intercars.com.pl/templates ... dth=70&301" onclick="window.open(this.href);return false;
- numer katalogowy części HP111 143
Pzdr



Dreadus735
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana koła pasowego wału - mk2

Post autor: Dreadus735 » czw wrz 06, 2012 23:39

Wymieniłem i wszystko jest OK
Okazało się, że stare koło odkręciło się bez najmniejszych problemów więc nie było ryzyka, że coś pójdzie nie tak.
Część była kompletna, chociaż nie wiem gdzie tam niby jest ta guma bo koło jest spójne i nigdzie nie czuć, żeby było chociaż trochę elastyczne, ale stare też takie było.
Pzdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości