Stukanie w silniku

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateusz8i8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 17, 2010 21:00
Lokalizacja: Gubin
Kontakt:

Stukanie w silniku

Post autor: mateusz8i8 » wt wrz 04, 2012 09:21

Witam
Mam problem z mk3 a mianowicie:
Wymieniłem rozrusznik w swoim samochodzie był włożony model Monroe ( francuski ) tak mówił mechanik a założyłem typowy model od Vw Golf mk3.
Po wymianie rozrusznika zaczęło coś stukać w 'silniku' Przy odpaleniu słuchać stukanie oraz na wolnych obrotach ) ale po wciśnięciu sprzęgła stukanie ustaje (czasami stukanie ustępuje samoczynnie ale na krótką chwile. A i sprzęgło zaczęło dziwnie "brać" przy samej górze, przy puszczaniu sprzęgła słychać pyknięcie.
Z góry dzięki za POMOC

Golf mk3
1.6 75KM
1997r



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Stukanie w silniku

Post autor: miś fazi » wt wrz 04, 2012 09:30

a czy to stukanie jest miarowe i rytmiczne , w takt obrotów silnika , czy przypadkowe stuki ? i na pewno to się pokazało po wymianie rozrusznika , wcześniej tego nie było ?



mateusz8i8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 17, 2010 21:00
Lokalizacja: Gubin
Kontakt:

Stukanie w silniku

Post autor: mateusz8i8 » wt wrz 04, 2012 11:42

Stukanie jest równomierne na niskich obrotach i przy zwiększeniu obrotów silnika nic nie stuka. Tak po wymianie rozrusznika tak się zaczęło dziać. wcześniej tylko było małe pykniecie przy puszczaniu pedału sprzęgła.



mateusz8i8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 17, 2010 21:00
Lokalizacja: Gubin
Kontakt:

Stukanie w silniku

Post autor: mateusz8i8 » ndz wrz 09, 2012 20:35

witam, dowiadywałem się u znajomego i podejrzewa, że może to być spowodowane przez łożysko oporowe, bądź docisk. Jak możecie to wypowiedzcie swoje zdanie.

p.s sprzęgło się nie ślizga:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości