co to za wtyczki?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomekkk90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 17:42

co to za wtyczki?

Post autor: tomekkk90 » sob sie 25, 2012 16:59

Witam serdecznie.
Pacjent- Golf IV 1.9 Tdi 90 KM, 99''.
Jest mi ktoś w stanie powiedzieć od czego są wtyczki znajdujące się na zdjęciu? (oznaczyłem cyframi dla ułatwienia). Oraz czemu wtyczka nr 3 jest zmostkowana?
Drugie pytanie jest takie, jak wygląda wtyczka do przycisku ogrzewania tylnej szyby?
Obrazek

Dodam, że wtyczki znajdowały się pod deską rozdzielczą od strony pasażera.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.[url=http://fotem.pl/show/full/2a1191de1cd40d747f34a114acd]



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

co to za wtyczki?

Post autor: Lipek81 » sob wrz 08, 2012 23:03

Z tego co widzę, to u góry zdjęcia widać jakąś zieloną taśmę izolacyjna, spinająca kłębek tych kabli. Co za tym idzie na pewno nie zostało to tak zostawione przez fabrykę. Kable są ori oczywiście, co widać po szmaciance, ale powinny iść gdzieś dalej, to miejsce w którym je znalazłeś nie jest ich docelowym miejscem. Kolory w sumie niewiele mówią, ponieważ jak patrzę na schematy (pobieżnie), to, wnioskując po kolorach, jest tam masa (brązowy) a na pozostałych przewodach jest +12V po kluczyku.



tomekkk90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 17:42

co to za wtyczki?

Post autor: tomekkk90 » pn wrz 10, 2012 23:24

dziekuje bardzo za odpowiedz. Taśmą spiąłem sam by jakoś ten chlew ogarnąć. Czyli pozostaje po kablu dochodzić gdzie one biegną. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

co to za wtyczki?

Post autor: Lipek81 » wt wrz 11, 2012 08:45

Dojście po kablach nic Tobie nie da - tak, jak pisałem - pojawia się tam prawdopodobnie +12V po zapłonie, albo jest stałe +12V - z resztą można to sprawdzić miernikiem. Także śledzenie po kablach za wiele nie da - jedynie w przypadku tej zworki może coś by się wyjaśniło.
Można zrobić inaczej - jakbyś sprawdził, czy faktycznie tam jest +12V po zapłonie i stałe +12V, a potem sprawdził, po wyjęciu jakiego bezpiecznika te napięcie zanika - wtedy łatwiej byłoby znaleźć, bo wiadomo, w którym obwodzie szukać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości