Problem z szybą, nie zamyka się.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szwab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 10, 2012 15:03
Lokalizacja: Zabrze

Problem z szybą, nie zamyka się.

Post autor: Szwab » wt sie 21, 2012 10:08

Witam ! Mam problem z szybami.. A dokładniej jeden duży problem z prawą szybą.. Wsiadłem do samochodu otworzyłem wszystkie szyby i pojechałem w długą.. Otwarły się normalnie bez żadnych problemów. Wracając do domu chciałem je zamknąć nie dało się.. Wróciłem chciałem zamknąć też się nie dało. Próbowałem sam, próbowałem z comfortu, próbowałem z kluczyka. Nic nie działa. Rozebrałem boczek i wszystko wyglądało normlanie nic się nie posypało. Zamykałem szybe ale nie podnosiła się, a silniczek działa, przynajmniej oddaje jakies odgłosy, że działa. Chciałem podnieść ją sam ale w połowie się blokuje i nawet pchając ją we 2 z dużą siła nic nie pomaga.. a jak już jest w połowie i by się ją puściło to spada sama.. zero jakiś zabezpieczeń czy coś., Prosze o pomoc bo nie wiem jak to zrobić, a wiem, że jak oddam gdzieś do mechanika to mi zaśpiewa dobra sumke za to, a mam inne wydatki i mi nie po drodze :(



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Problem z szybą, nie zamyka się.

Post autor: nitrox89 » wt sie 21, 2012 10:20

Szwab, sprawdź brązowy kabel w przelotce w drzwiach kierowcy czy jest cały. U mnie jak on się przerwał to lewa szyba nie pracowała, a prawa szła tylko w dół.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z szybą, nie zamyka się.

Post autor: Paweł Marek » wt sie 21, 2012 17:08

Jesli silniczek działa to żadne kable, zepsuł się mechanizm z linką, kup zamiennik przełóż do niego silniczek z modułem. Póki co zdejm tapicerkę przetnij i tak zniszczoną linkę, podnieś szybę ręcznie i podeprzyj kawałkiem listwy.

Np http://allegro.pl/podnosnik-szyby-el-go ... 14825.html" onclick="window.open(this.href);return false; prawy różni się od lewego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Szwab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 10, 2012 15:03
Lokalizacja: Zabrze

Problem z szybą, nie zamyka się.

Post autor: Szwab » śr sie 22, 2012 00:17

Jutro spróbuję przeciąć tą linke i jakoś ją podnieść jak się da i zablokować ! Dam jutro znać co i jak. Dzieki :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości