PLISS Doradzcie cos lampka oleju miga

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Seba TDI GT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 26, 2006 22:37
Lokalizacja: Tarn Gory

PLISS Doradzcie cos lampka oleju miga

Post autor: Seba TDI GT » śr lip 26, 2006 22:56

Witam klubowiczow vw mam takie problem z golfem 3 GTD z 93r

Jak jade samochodem i zaczynam przyspieszac to pozyzej 2000 obrotow zaczyna mi migac i piszczec lampka z oleju a jak samochod stoi w miejscu i zwiekszam obroty to sie nic nie dzieje co to moze byc pomozcie bo juz mnie wkor,,, ta lampka a zaden mechanik niewie co jest juz mi wymienili nawet czujnik oleju na czarny i dalej to samo POMOCY PLISSSSSSSS
Ostatnio zmieniony czw lip 27, 2006 07:58 przez Seba TDI GT, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Szyszon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: PLOSS Doradzcie cos lampka oleju miga

Post autor: Szyszon » śr lip 26, 2006 23:10

Seba TDI GT pisze:Witam klubowiczow vw mam takie problem z golfem 3 GTD z 93r

Jak jade samochodem i zaczynam przyspieszac to pozyzej 2000 obrotow zaczyna mi migac i piszczec lampka z oleju a jak samochod stoi w miejscu i zwiekszam obroty to sie nic nie dzieje co to moze byc pomozcie bo juz mnie wkor,,, ta lampka a zaden mechanik niewie co jest juz mi wymienili nawet czujnik oleju na czarny i dalej to samo POMOCY PLISSSSSSSS
Ty, ale jaja, mam to samo :rotfl: identycznie, jak gnam autostrada to kielnia, jak cisne normalnymi drogami (nawet do 4tys obr) to nic sie nie dzieje... wymieniony olej (z polsyntetyku na mineralny) wymienione czujniki, a on dalej swoje :panna:

tu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55004 jest moj post, niestety nikt 'raczej' nie wie co to jest... sprzedaje to auto, albo zwioze innego tdi na podmiane :hmm: ten za duzo narozrabial!Mimo dobrego traktowania :grrr:

ostatnio bawilem sie licznikiem... mk3/mk4 moze wtedy cos pochrzanilem?


Pozdrawiam
Szymon
[img]http://www.robisoft.com.pl/szyszon/vwgolf/golf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » czw lip 27, 2006 15:56

Na jakich olejach jeżdzicie??


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » czw lip 27, 2006 16:18

o właśnie a jest jakaś reguła ile razy po uruchomieniu silnika lampka oleju powinna mrugnąć??



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » czw lip 27, 2006 17:17

specWROC, w moim 1V miga 1,5 raza

[ Dodano: 27 Lip 2006 17:17 ]
jak jest rozgrzany to nie miga.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

maciek_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 02, 2006 20:10
Lokalizacja: gdynia

Post autor: maciek_k » czw lip 27, 2006 17:55

wlasnie posiadam tez od niedawna mk3 1.9d i po uruchomieniu silnika (jak jest zimny) to miga mi lampka ze 2 razy pytalem sie mechanika co to moze byc to mi odpowiedzial " jak samochod ci jezdzi to na ***** sie martwisz takimi szczegolami, to nie wplywa na komfort jazdy" ale u niego nic nie plywa na komfort jazdy hehe :jezor:



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » czw lip 27, 2006 18:03

maciek_k, jak odpalasz silnik zimny to zanim silnik zlapie ciśnienie mruga ta dioda, więc bez stresu jak będzie migała 5 razy albo więcej to już klopot.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Szyszon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Szyszon » czw lip 27, 2006 19:31

vw_vandal pisze:maciek_k, jak odpalasz silnik zimny to zanim silnik zlapie ciśnienie mruga ta dioda, więc bez stresu jak będzie migała 5 razy albo więcej to już klopot.
Mi migala non stop po 10km jazdy autostrada... i zjazd!

Znalazlem mala podpowiedz, ale nie jestem pewny, jestem w monachium a auto w polsce wiec nie mam jak sprawdzic... prawdopodobnie nawalil:
przekaźnik 109 ersetzen
Co do oleju, do czasu jak zaczal olej migac : milbil 1 turbo diesel 10w40

teraz: shell jakis tam helix czy cos takiego, tez do diesli tylko ze mineral


Pozdrawiam
Szymon
[img]http://www.robisoft.com.pl/szyszon/vwgolf/golf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » czw lip 27, 2006 20:42

panowie wymiencie filtr oleju razem z olejem i bedzi oki, taki jakis dziwny myk ale u mnie zadzial i u kupla w audicy b3 rowniez a wiec moze i wam pomoze


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

Awatar użytkownika
Szyszon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Szyszon » czw lip 27, 2006 22:02

vszywiec pisze:panowie wymiencie filtr oleju razem z olejem i bedzi oki, taki jakis dziwny myk ale u mnie zadzial i u kupla w audicy b3 rowniez a wiec moze i wam pomoze
-wymieniony olej
-wymieniony filtr
-wymienione czujniki
-vag - wszystko jak ta lala

a migac dalej miga, jak wroce sprawdze ten przekaznik...


Pozdrawiam
Szymon
[img]http://www.robisoft.com.pl/szyszon/vwgolf/golf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pt lip 28, 2006 00:26

apropo migania lampek to jeśli chodzi o lampke oleju to u mnie na zimnym miga 1.5raza ale prawdopodobnie jak mignie więcej to troszke oleju czea dolać.....

a mam pytanie w sprawie lampki temperatury....dzisiaj sobie odpalam auto lampka temperatury miga i miga więc zgasiłem i zapalam ponownie i znów to samo....więc otwieram maske odkręcam pokrywke zbiorniczka wyrównawczego i zakręcam i odpalam furacza i jest ok nie miga ale potem jeszcze na wszelki dolałem troszke wody destylowanej.......

tak wogóle zacząłem się przyglądać temu zbiorniczkowi wyrównawczemu i tam na nim jest kreska w jego połowie więc to oznacza że powinno być płynu do połowy?? :cool: :cool:



Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » pt lip 28, 2006 01:17

specWROC, masz na zbiorniczku napisane przeciez min i max :chytry:
specWROC pisze:1.5raza ale prawdopodobnie jak mignie więcej to troszke oleju czea dolać...
niekoniecznie, to mze byc rowniez oznaka umierajacej pomy oleju lub przytkanego smoga... Podjedz na sprawdzenie cisnienia oleju przy 2tys obr/min powinno byc 2bar chcoiaz jak sie olej zaczyna swiecic to znaczy ze bedzie drogo... Na jakim oleju jezdzisz?


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » pt lip 28, 2006 01:47

ale mi po uruchomieniu zimnego silnika mryga kontrolka oleju 1 raz no czasami 1.5 a mój ojciec ma B3 1.9TD i ma tak samo wiec wszustko jest chyba ok? :otepienie: :otepienie:



Awatar użytkownika
tengu1979
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob mar 18, 2006 09:59
Lokalizacja: Grays, Essex UK
Kontakt:

Post autor: tengu1979 » pt lip 28, 2006 11:12

Mnie mruga tylko po odpaleniu 2 góra 3 razy i gaśnie. Potem już nic sie nie dzieje

Olej Mobil1 15W40 (ale czy specjalnie do diesla to nie wiem, bo to mi nalewali w warsztacie i tylko mam wywieszke w silniku jak trzeba to sprawdzę)


Golf niestety nsprzedany. Witaj Anglio....

Niestety Życie to nie tylko GOLF :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości