skrzynia ...dziwny odgłos

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

skrzynia ...dziwny odgłos

Post autor: maxan » sob sie 04, 2012 18:11

Witam otóż na jałowym biegu słychać dziwne odgłosy ze skrzyni/sprzęgła, po wciśnięciu sprzęgła odgłos zanika. Skrzynie także słychać przy zmianie biegów i jeździe na wstecznym (tu chyba najbardziej wyje). Dodam tylko że za mojej kadencji oleju nie wymieniałem... (w sumie nawet nie wiem gdzie się spuszcza i gdzie dolewa xd). W czym tkwi problem ?


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

skrzynia ...dziwny odgłos

Post autor: stonefree » ndz sie 05, 2012 09:49

maxan pisze:W czym tkwi problem ?
Prawopodobnie w niczym. Czasami łożysko albo sama tarcza sprzęgła potrafi sobie gruchać, czasami cichnie po położeniu nogi na pedale sprzęgła. Wycie na wstecznym to stantard. Co słychać przy zmianie biegów? - czego by nie było słychać , to nie opłaca się remontować skrzyni, bo części są bardzo drogie. Jeżeli chodzi o olej - nie wymienia się go, jedynie sprawdza poziom - z boku skrzyni jest korek na klucz imbusowy . Jeżeli naprawdę dużo brakuje - trzeba zlikwidowac wycieki i zalać 75W90.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: skrzynia ...dziwny odgłos

Post autor: Fafik258 » ndz sie 05, 2012 12:10

nie wymienia się go, jedynie sprawdza poziom

Co do części i remontu zgadzam się zupełnie.
Co do olei Doktor Stern i jego wiedza na ich temat mówi zupełnie coś innego. Nie ma to jak powielanie absurdów zasłyszanych w jakimś ciemnogrodzkim zaścianku wiedzy olejowej, tym bardziej, że nie popartych żadnymi argumentami. Ale każdy postępuje wedle swojego uznania.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

skrzynia ...dziwny odgłos

Post autor: stonefree » ndz sie 05, 2012 22:35

Fafik258 pisze:powielanie absurdów zasłyszanych w jakimś ciemnogrodzkim zaścianku wiedzy olejowej
Ciekaw jestem, co powiesz Kolego inżynierom z VW ?



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: skrzynia ...dziwny odgłos

Post autor: Fafik258 » pn sie 06, 2012 09:52

Pewnie powiedziałbym bym im to samo co w temacie wymiany oleju co 50000 tyś. kilometrów w silnikach z turbosprężarką. Że teoria ma się ni jak do praktyki.
Nie chodzi mi tu o jakieś głupie przekomarzanie się, ale nawet najlepszy w pełni syntetyczny olej z biegiem lat traci swoje parametry początkowe(Olej też ulega starzeniu się). Po 12 latach w nieruszanej skrzyni manualnej (a to wiem z doświadczenia) jest płyn który trudno nazwać olejem i z wyglądu i z zapachu. Ponadto łatwo wyczuć organoleptycznie, że jego lepkość się zmieniła w porównaniu do świeżego oleju. Polecam artykuł o wspomnianym człowieku (podobno inżynier mercedesa)



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

skrzynia ...dziwny odgłos

Post autor: sidewind76 » pn sie 06, 2012 11:47

teoria z nie wymienianiem oleju wzięła się stąd że w procedurach serwisowych autka nie ma do określonego przebiegu takiej potrzeby jednak producent skrzyni zaleca wymianę co określone przebiegi oczywiście po przebiegu daleko wyższym od procedur serwisowych które z reguły kończą się na 150 tyś


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości