Zawyzajacy licznik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rahueme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 21, 2012 08:32

Zawyzajacy licznik

Post autor: Rahueme » pt lip 27, 2012 06:52

Witam, moj pierwszy post na forum tak wiec prosze o wyrozumialosc gdybym popelnil jakis blad :pub:
Kupilem kilka dni temu golfika, ale wymaga on dopieszczenia i bedzie miodzio. Zauwazylem ze licznik zawyza mi predkosc. Na postoju wskazowka od predkosciomierza zatrzymuje sie ok 5km/h , nawet na wylaczonym silniku. Czy vagiem bedzie mozna dokonac korekty ? Czytalem troszke odnosnie interfejsu i myslalem nad takim od viakena http://allegro.pl/promocja-interfejs-va ... 48893.html" onclick="window.open(this.href);return false; czy wystarczy on ?
Jeszcze mam pytanko bo glosniki dzialaja mi tylko z prawej strony, lewa glucha mimo ze balance ustawione na srodku. Gdzie proponujecie najpierw zajrzec?
I jeszcze jedno pytanko mam , zaswiecila mi sie kontrorka odnosnie klockow. Czasami jeszcze gasnie, tak patrzylem na klocki przez felge to tylne jeszcze troche i beda sie kwalifikowac do wymiany jakiej firmy proponujecie ?
Jak autko ladnie umyje to cykne jakies foto i zaprezentuje. Ogolnie to chcial bym go jeszcze calego wymalowac bo mial jakies tam przygody i caly jest porysowany ale przy kupnie bylo to uwzgledniane.



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Zawyzajacy licznik

Post autor: sidewind76 » pt lip 27, 2012 09:01

no witaj więc tak nawet jeśli licznik jest źle skalibrowany to musi wskazówka leżeć na 0 (zero) jeśli coś jest nie tak to pewnie blokuje wewnątrz coś mechanicznie co do kabelka to powinien być a głośniki najlepiej wyjąć radio i zobaczyć na wiązkę choć w tym modelu wchodząc vagiem w radio już też coś powinno powiedzieć


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Zawyzajacy licznik

Post autor: Pablo Corrado » pt lip 27, 2012 10:41

Licznik spróbuj rozebrać i mechanicznie ustaw wskazówkę na 0. Wtedy sprawdź wskazania i powinno byc dobrze.
Kabla CAN Commander nie kupuj, bo nie przyda Ci się na wiele. Poszukaj Interfejsu VCDS-nim zrobisz wiele przydatnych rzeczy.
Co do głuchych glośników w drzwiach to sprawdź kable w przelotce gumowej pomiędzy drzwiami a budą-tam często się łamią-taka przypadłość MK5.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zawyzajacy licznik

Post autor: skaktus » pt lip 27, 2012 10:44

A co do samego interfejsu - pamiętaj że jest to narzędzie obusieczne i jak coś spierniczysz to może być bardzo źle - włączenie z martwym kompem.



Rahueme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 21, 2012 08:32

Zawyzajacy licznik

Post autor: Rahueme » wt lip 31, 2012 18:20

Witam, dzieki za zainteresowanie sie tematem oraz przepraszam za tak dlugi okres bez odpowiedzi. Kolego Pablo Corrado demontaż licznika sobie odpuszcze poki co az tak nie przeszkadza, a nie chce interweniowac. Jak juz cos bede tam grzebac to odrazu zegary z fis poleca bo poki co to mam tylko biedne z termometrem :(. Kable sprawdzalem , tzn. ruszalem nimi jak radio gralo i nic nie zaskakiwalo. W weekend wiecej bedzie czasu to zdejme tapicerke moze cos sie uda rozkminic to dam znac. Kolego skaktus zdaje sobie sprawe z mozliwosci uwalenia kompa, ale nie poto mi interfejs. Na poczatku drobna diagnostyka a im dalej w las to i jakie modyfikacje, ale nic na wariata. Co do interfejsu to moze cos polecicie tak zeby byl porzadny i na dalsza mete koszt to chcial bym sie w 200zl zamknac.
Mam pytannko jak zaswieci sie kontrolka od klockow to ile jeszcze ich powinno byc ? Moze glupie pytanie ale tak jak zarkalem przez felge to i przod i tyl wygladaja jeszcze na ok. Ciekawe tylko jak po drogiej stronie tarczy ale nie sadze zeby byla taka roznica. Kontrolka nie zawsze sie jeszcze zapala czasami po pierwszym przychamowaniu, czasami po gwaltownym chamowaniu a czasami odrazu. Moze jakas usterka ? Jak kupie vaga to on wskaże z ktorego czujnika idzie sygnal o konczoncych sie klockach ? Duzo pytan ale prosze o wyrozumialosc dopiero zaczynam przygode z vw.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Zawyzajacy licznik

Post autor: Pablo Corrado » wt lip 31, 2012 18:31

Czujnik grubości klocków hamulcowych jest tylko jeden, w lewym przednim kole.
Od momentu zaświecenia jeszcze trochę przejedziesz, to tak na wyrost pokazuje.
Jeśli Cię będzie denerwowało to możesz chwilowo wyłaczyć interfejsem jak już go kupisz :D


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Rahueme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 21, 2012 08:32

Zawyzajacy licznik

Post autor: Rahueme » wt lip 31, 2012 18:40

Pablo orrado, no to musze powiedziec ze bardzo na wyrost, tylko i tak sciagne kolo i zerkne jak z tylu tarczy wyglada klocek :D, a kolego moze poradzisz cos odnosnie interfejsu. Z tego co czytalem to VCDS to jest tylko program tak tylko ze nie kazdy interfejs z nim gada ... dobrze kumam ? Powiem ze ile wypowiedzi w necie to tyle opini i zdan.... a mi zalezy na funkcjonalnym, i zeby nie bylo ze za pol roku bede chcial cos wiecej zrobic niz diagnostyka i bedzie :ass: . :D Najlepiej jak bym mogl nim pozniej zakodowac licznik z fis zeby bylo spalanie itd...



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Zawyzajacy licznik

Post autor: Pablo Corrado » wt lip 31, 2012 20:38

Wszystko o VCDS znajdziesz poniżej:
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=9 ... +interfejs" onclick="window.open(this.href);return false;

Możesz kupić oryginał i z tym nie ma problemu np w ADAKO.
Możesz też kupić klon, który musi być naprawde dobrze zrobiony i działa tylko z konkretną wersją softu na PC.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Rahueme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 21, 2012 08:32

Zawyzajacy licznik

Post autor: Rahueme » czw sie 02, 2012 06:19

Dzieki kolego chetnie sie doksztalce :D Pozdrawiam :pub: :pub: :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MSN [Bot] i 87 gości