Wskazania sondy lambda(Mk3;1.4;AEX)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GoldFinger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:20
Lokalizacja: Tarnowskie

Wskazania sondy lambda(Mk3;1.4;AEX)

Post autor: GoldFinger » śr lip 26, 2006 19:24

Dzisiaj podpinałem swojego golfa pod kompa.
!. Wskazania sondy lamda osclowałw granicach 0.3-0.7mV. Czy to jest prawidłowe wskazanie, mechanik sugerowal, że nie pracuje w pełnym zakresie - bo nie przekracza 0.7mV.
2. Czujnik temperatury plynu chlodzącego wskazywał dla momentu załanczania wentylatora -33.6"C poczym tem. została obniżana do 29.6"C. Czujnik rejestrowałwięc zmiany tem. ale wydaje sie, że wskazania były b. mocno zaniżone. Czy może to wskazywać uszkodzenie czujnika.
Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » śr lip 26, 2006 19:28

GoldFinger, ad 1. jeśli masz gaz to jest to prawdopodobne
ad2. czujnik na 100% do wymiany.
A na początek wogóle spróbuj nich ci mech usunie wszystkie usterki i zresetuje komp. Czasem pomaga
Sam mam AEX i podobne problemy występują w każdym


Frakcja Proud Member

GoldFinger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:20
Lokalizacja: Tarnowskie

Wskazania.cd

Post autor: GoldFinger » śr lip 26, 2006 19:58

Mechanik wykasował wszystkie błedy, ale kompa nie resetował - chyba - bo z tego co czytałem polega to na odięciu go od aku.
Samochód jest na benzynie.
Czy z tym czujnikiem moge jeszcze jeździć, czy natychmias wymieniać. Jeśli tak to ile to ustrojstwo kosztuje i ile biorą za wymiane?
Czy to możliwe aby samochód z tymi mankamentami chodził w miare poprawnie. Ja rejestrowłem tylko kłopoty z zapalaniem (ale świece się skończyły) i spalanie było troche wyższe. Natomiast układ chłodzenia zachowywałsię poprawnie- normalne wskazania, wentylator włanczał się w chwili gdy naprawde było trzeba. Może wskazania na kompie były błendne.
Czy resetowanie kompa przez odcięcie od aku jest bezpieczne i jak się to powinno poprawnie zrobić?



Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » śr lip 26, 2006 20:44

GoldFinger pisze:Czy z tym czujnikiem moge jeszcze jeździć
jeśli załącza wentylator tzn że tylko wskazania są błędne, bo wygląda na to że zero dla Twojego czujnika to -33, wentylator zalącza się przy 29 czyli różnica 90-100 stopni czyli tak jak powinno być. A może, tak jak pisałeś to poprostu złe wskazanie w komputerze. A co do sondy lambda to powinieneś się zainteresować wymianą jeżeli rzeczywiście spalanie skoczyło


Frakcja Proud Member

KUBEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn maja 22, 2006 21:36
Lokalizacja: PSZCZYNA

Post autor: KUBEK » śr lip 26, 2006 23:16

Na 90% wskazania sondy są nie pełne poniewarz silnik dostaje cały czas wzbogaconą dawkę przez uszkodzony czujnik temp. cieczy wymień czujnik bo zawalisz sonde- po wymianie pojeżdzij trochę (ok 1000km) i jedź na kontrolę sondy powinno być ok. Pozdrawiam



emgrala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:42
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wskazania sondy lambda(Mk3;1.4;AEX)

Post autor: emgrala » czw lip 27, 2006 18:52

GoldFinger pisze:Dzisiaj podpinałem swojego golfa pod kompa.
!. Wskazania sondy lamda osclowałw granicach 0.3-0.7mV. Czy to jest prawidłowe wskazanie, mechanik sugerowal, że nie pracuje w pełnym zakresie - bo nie przekracza 0.7mV.
2. Czujnik temperatury plynu chlodzącego wskazywał dla momentu załanczania wentylatora -33.6"C poczym tem. została obniżana do 29.6"C. Czujnik rejestrowałwięc zmiany tem. ale wydaje sie, że wskazania były b. mocno zaniżone. Czy może to wskazywać uszkodzenie czujnika.
Proszę o pomoc.
wskazania sondy sa raczej dobre - sonda pracuje w zakresie od 0 do 1,5 Volta, wiec wskazania powinny wskazywac wartosci srednie (jak u ciebie) co do czujnika od temp to ktory sprawdzal bo sa dwa jeden do wskazan w desce rozdzielczej (chyba ten niebieski) i drugi dla kompa jezeli tenod kompa zle pokazuje wartosci (ponoc u ciebie za niskie) to silnik powinien pracowac dluzej na wysokich obrotach ( zaraz bys zauwazyl roznice) albo w druga strone jak pokazuje za wysoka to jak zimno i przy pierwszym odpaleniu zarasl by gasl lub by mial problemy z obrotami (mozna by go sprawdzic omomierzem ale trzeba znac dokladne wartosci ktore mam problem znalesc) jezeli sa jakies z tych objawow to zapraszam do sklepu po czujnik temp plynu dla kompa (nie niebieski ten drugi - chyba w sklepie beda wiedziec) wymiana czujnika banalna sprawa

[ Dodano: Czw Lip 27, 2006 19:14 ]
szujnik w sklepie kosztuje max 25zl - a od wentylatora czujnik jest w chlodnicy i on do tych objawow guzik ma - sprawdz czujniki na kolanku od weza od chlodnicy tego gornego ( sa dwa kolo siebie)



GoldFinger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:20
Lokalizacja: Tarnowskie

Wskazania cd.

Post autor: GoldFinger » sob lip 29, 2006 09:56

To ciekawe. Gdy wracałem do domu po podpięciu do kompa zauważyłem, zę silnik słabo schodzi z wysokich obrotów (np. po zmianie biegu). Wczesniej jednak tego nie było.
W AEX z głowicy wychodzą dwa gniazda, u mnie tylko w jednym jest czujnik (pewnie ten od kompa). To ciekawe, żę są dwa ten od deski i ten od kompa..



emgrala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:42
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: emgrala » ndz lip 30, 2006 08:29

wielkie sorki w tym silniku jest jeden czujnik temp wody a wiec tak:
Czujnik temperatury chłodziwa to termistor. Niska temperatura powoduje duży opor, podczas gdy wysoka temperatura powoduje mały opor. zasilanie: 5 V opor: 2.000 - 3.000 omow / 20 °C opór: 200 - 300 omów / 90 °C
Sprawdzić opor: Wyłączyć zapłon. Wyjąc złącze z czujnika. Zmierzyc opor pomiędzy wtykami 1 i 3 czujnika. Porownac z podanym oporem. Sprawdzic napięcie zasilania: Wyłączyc zapłon. Wyjąc złącze z czujnika. Włączyc zapłon i zmierzyc napięcie pomiędzy koncowką 1, 3 złącza a ujemną koncowką akumulatora. Jedna z wartości powinna byc rowna 5 V
moze jestem w bledzie z tym ze powodem jest czujnik od wody ale objawy sa podobne do padnietego czujnika - latwo to sprawdzic a szukac trzeba najlatwiejszych rozwiązan.
Przepraszam jeszcze raz za wprowadzenie w blad z tymi dwoma czujnikami



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości