walenie w kole ...pomocy!!! vw golf 3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kompotka
V-ce miss vwgolf.pl
V-ce miss vwgolf.pl
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 25, 2006 22:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

walenie w kole ...pomocy!!! vw golf 3

Post autor: kompotka » śr lip 26, 2006 13:39

siemanko! mam taki problem z MK3 pięknym moim....jak skręcam w prawo to słychać w lewym kole takie łamanie ,walenie , psztykanie i wogóle ..wyglada mi to na przegub ale przegub wymieniłam na nowy. Lożysko to chyba tez nie jest bo wali bardzo ...a jak jadę prosto to słychać takie delikatne pukanie ale bardzo słabo i wyczówam bicia na kierownicy...pomóżcie ..żaden mechanik nie wie co to jest bez wymiany połowy samochodu, a jakos misie to nie uśmiecha...co mam zrobić? Wrzucić do wisły czy podpalić bo już nie wiem sama... ](*,)
Dodam ,że mam zawieszenie od vr6


nudzi mi sie
---------------

Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » śr lip 26, 2006 13:46

a czy przypadkiem to nie jest swozen???


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
kompotka
V-ce miss vwgolf.pl
V-ce miss vwgolf.pl
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 25, 2006 22:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: kompotka » śr lip 26, 2006 13:54

napewno nie....końcówki i swożnie były sprawdzane...ja to sobie tak mysle ,że może to być wachacz skrzywiony ale serio nie mam pojecia.Ktosmi powiedział ,że mam to koło lekko przesuniete dotyłu ...ok 1 cm...kurde chyba ten samochód jakąś masakrę przechodził : :)


nudzi mi sie
---------------

Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: zamioculcas » śr lip 26, 2006 14:02

A przegub jesteś pewna że zamontowali Ci nowy? Bo to typowe objawy rozwalonego przegubu, i jak jest koło przesunięte aż o 1 cm to chyba był dzwon.



greg

Post autor: greg » śr lip 26, 2006 14:06

proponuję jedno - niech mechanik obejrzy dobrze półoś - możliwe jest że jest lekko podkrzywiona (da się - wiem coś o tym) jeśli faktycznie koło inaczej stoi. jesli stuka to obejrzeć oba przeguby zarówno zewnętrzny i wewnętrzny - u mnie stukało a nawet szarpało w zime - dzięki Bogu - że urwało koło na skrzyżowaniu przy 20km/h i rozerwałem przeguby więc posżły do wymiany tj i zewnętrzny i wewnętrzny oraz sworzeń wahacza który był sprawcą urwania koła. Mozliwe że jak autko klepnięte i faktycznie wahacz krzywy to że następnują naprężenia lub też wykrzywiona półoś.



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » śr lip 26, 2006 14:08

może tuleje gumowe w wachaczu??



greg

Post autor: greg » śr lip 26, 2006 14:08

a jak masz koło przesunięte to jedź na geometrie i poproś o pomiar nadwozia tj czy aby trzym awymiary - 1 cm to jest baardzo dużo

[ Dodano: Sro Lip 26, 2006 2:09 pm ]
kupszczelisty pisze:może tuleje gumowe w wachaczu??
raczej nie - tulej epowodują zgrzyty stukanie na dołkach a kompotka, pisze ze stuka w zakrętach i na prostej delikatniej a co za tym idzie natężenie i głośność jest różna



Awatar użytkownika
kompotka
V-ce miss vwgolf.pl
V-ce miss vwgolf.pl
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 25, 2006 22:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: kompotka » śr lip 26, 2006 14:14

JESSSSUUUUU!!!!!!jade jutro na warsztat,,,sama tego nie dojdę ...przegub był napewno nowy ..patrzyłam na ręce jak wkładali i sama go kupowałam także ok. może to faktycznie półoś albo cały wachacz jest skrzywiony..raczej dzwona nie było ale gówniarz palił gumy tym autem ..ciul wie co on jeszcze nim robił ...może wpadł w jakąś dziurę i coś tam pogioł.
Nie ma co ..fajne mam auto.
Dzięki eweryone!


nudzi mi sie
---------------

greg

Post autor: greg » śr lip 26, 2006 14:17

a jeszcze jedno pytanie - czy aby na pewno kupiłaś przegub do twojego silnika?

[ Dodano: Sro Lip 26, 2006 2:21 pm ]
a i pamiętaj że gdyby wahacz był skrzywiony to dla silnika 2,0 2,8 są inne wahacze niż dla pozostałych autek (to samo z przegubami)



Awatar użytkownika
kompotka
V-ce miss vwgolf.pl
V-ce miss vwgolf.pl
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 25, 2006 22:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: kompotka » śr lip 26, 2006 14:28

przegub jest ok. ja mam silnik 1.8 ale zawieszenie jest od vr6 ..wiem, wiem ..nie taka głupia baba ze mnie ..ale dzięx


nudzi mi sie
---------------

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Re: walenie w kole ...pomocy!!! vw golf 3

Post autor: Cefaloid » czw lip 27, 2006 09:01

kompotka pisze:walenie w kole ...pomocy!!! vw golf 3
Ja pierdykam, delfiny czy jakie inne walenie ??? Pewnie się woda do opony dostała i się zadomowiły. Odgłos musi być faktycznie głośny zwłaszcza jak partnerki przywołują.

A teraz serio.
Najlepiej skręcić koło w tę złą stronę do oporu, wrzucić luz i podnieść auto, można nawet to jedno koło. Kręcić nim i słuchać gdzie telepie. Może... drugi przegub, ten wewnętrzny przy skrzyni biegów.

A to terkota czy się tylko bardzo tłucze na nierównościach? Bo jak to drugie to jeszcze sprawdź górne łożysko kolumny mcPhersona. Podnieś maskę i spróbuj kręcić za grzybki do których jest przykręcony amortyzator. Jak grzybek kręci się wokoło to na pewno się tu tłucze.



Awatar użytkownika
kompotka
V-ce miss vwgolf.pl
V-ce miss vwgolf.pl
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 25, 2006 22:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: kompotka » czw lip 27, 2006 11:30

a ja juz wszystko wiem i powiem wam ,że sama zdziwiona trochę jestem.....
poduszka pod silnikiem!! rozsypało sie to to w drobny mak ...wymieniona , koła wyważone , zbierzność ustawiona jeżdzi sie miodzio.


nudzi mi sie
---------------

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości