Chrobotanie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ermac20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 21, 2011 10:52
Lokalizacja: Lubin

Chrobotanie

Post autor: Ermac20 » czw lip 19, 2012 17:47

Witam, mam cos takiego w swoim aucie, ze gdy nacisne pedal sprzegla, slysze glosne chrobotanie i żężenie dobiegające tak jakby z przodu auta, pewnie ze skrzyni biegów. Kiedyś juz miałem taki objaw, ale pojawial sie kiedy pedał sprzegla znalazl sie centralnie na srodku zakresu ruchu, a teraz sie pogorszylo i ledwo go nacisne i juz slysze chrobotanie, żężenie i chyba nawet jakis metaliczny dzwiek. Dodam ze w zeszlym roku podajze a moze i na poczatku teg oroku wymienialem w aucie sprzeglo wraz z dociskiem i lozyskiem. Cóż to może być??



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Chrobotanie

Post autor: Mavrick » pt lip 20, 2012 11:57

Moze cos sie rozkrecilo...jezeli chodzi o sprzeglo...



sakuls
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2012 19:30
Lokalizacja: Elbląg

Chrobotanie

Post autor: sakuls » pn lip 23, 2012 16:27

stawiam na łozysko oporowe


moje mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473271" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Ermac20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 21, 2011 10:52
Lokalizacja: Lubin

Chrobotanie

Post autor: Ermac20 » pn lip 23, 2012 19:59

Lozysko, to przy sprzegle cacy, jak mechanik wylal olej ze skrzyni to w nim pelno opilkow zelaza. Wnetrze skrzyni to pewnie tragedia. Czy jest jakis olej ktorym moge zalac ta skrzynie, ktory wyciszy jej prace? Tylko prosze nie pisac o tym ze powinienem ja wymienic czy naprawic bo to kosztuje majatek. Moze kiedys bedzie mnie na to stac ale puki co chce jezdzic tak ale zeby chociaz ze bylo glosno.



sakuls
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2012 19:30
Lokalizacja: Elbląg

Chrobotanie

Post autor: sakuls » wt lip 24, 2012 00:19

wlej gęstszy olej. moze to cos pomoze :chytry:


moje mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473271" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Chrobotanie

Post autor: jhosef » wt lip 24, 2012 14:10

Skrzynia po wysprzęgleniu powinna milknąć. Ostatecznie odbiera się napęd to co ma hałasować.

Obstawiam łożysko oporowe jednak lub łapa wysprzęglnika/tuleja prowadząca łożysko oporowe.

W moim polo miałem przypadek, że łapa wysprzęglika darła o docisk. Co prawda wielkiego hałasu nie robiła.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości