Płytkie basy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kazikb1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 20:07
Lokalizacja: Kętrzyn

Płytkie basy

Post autor: kazikb1 » czw lut 03, 2005 21:57

Witam!
Mam wzmacniacz Magnat i 2 duze głośniki po 100wat 25 cm średnicy Radio Qsonic. NIestety basy są bardzo słabe Membrany w głośnikach mało co nie wyskakują z koszy :grin: jednak na ucho basy są bardzo płytkie :foch: Głośniki są zamontowane w tylnej półce. Półka zrobiona jest z płyty gęsto podziurkowanej i obciągnięta płótnem. Jeżeli tą półkę pokryję od spodu żywicą epoksydową (może ktoś ma lepszy sposó) czy mogę liczyć na lepszą jakość basów ?? Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie Proszę pomoc



Kaczorek82

Post autor: Kaczorek82 » czw lut 03, 2005 22:59

A ten głośnik czy ma 100 W realnej mocy czy tylko tyle jest napisane na głośiku? Bo jezeli tak to zapewne ma z 25W maxymalnie realnej mocy czyli na tym wzmaczniaczu nie wydala i dlatego o malo membrana nie wyskoczy a basu jak nie bylo tak ni ma.wtedy pozostanie zakup nowych głośnikow.



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pt lut 04, 2005 10:07

niski bas = obudowa bassreflex. (choć nie zawsze)
Chyba ze głosniki w półce są freeair (w co wątpię)
Osobiście jestem zwolennikiem skrzyń.
Sprawdz czy w "dopale" nie masz włączonego niewłasciwego filtru bąć zle ustawionej f odcięcia.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt lut 04, 2005 22:36

Najprawdopodobniej masz głośniki przeznaczone do pracy w obudowie a nie w przestrzeni otwartej czyli tzw. freeairowe. Oczywiście przyjmuje że moc 100 watt to moc rms. Jeśli nie to masz za słabe głosniczki. Napisz nam coś więcej to postaramy się pomóc.


TUTENHAMON

kazikb1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 20:07
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: kazikb1 » sob lut 05, 2005 15:18

A jak można sprawdzić czy to są głośniki 100 Wat czy oszukują ? Ba na głośnikach pisze że 100



Kaczorek82

Post autor: Kaczorek82 » sob lut 05, 2005 15:58

Jezeli na glosniku jest podana tylko jedna wartosc mocy czyli u Ciebie 100 W to jakos mi sie nie chce wiezyc zeby bylo podane w RMS. Wydaje mi się , że twój głosniczek ma maksymalnie 25 W mocy. W ogóle skad wziałeś takie głosniki? Opisz wszystko co jest na nich opisane a najlepiej zrób fotke nakleiki na magnesie badz danych z pudelka(jezeli bylo). Może wtedy jakos tobie pomożemy. Acha i podaj dane tego wzmacniacza Magnata. :wazup:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob lut 05, 2005 17:12

Jeśli jest tylko napisana jedna moc i nic więcej nawet nie podana sprawność głosnika to masz rzeczywiście nie więcej jak 50 rms a być może jak kolego Kaczorek82 powiedział może być 25. Potrzebujemy więcej informacji (fotka) żeby ci powiedzieć w czym rzecz.


TUTENHAMON

tymian

Post autor: tymian » ndz lut 06, 2005 18:50

jak dla mnie to ty masz zle podpiete glosniki tzn jeden glosnik masz na odwrot: minus z plusem i plus z minusem. Membrany o malo nie wyskakuja, a ty nic nie slyszysz bo fazy wygluszaja sie nawzajem. Typowy objaw na odwrot podpietych glosnikow. Sprobuj w jednym glosniku kable podlaczyc na odwrot i powinno byc duzo lepiej, albo odlacz jeden glosnik i sprawdz czy jest bas. Bo z 25cm nawet slabej mocy powinienes cos basu uslyszec.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz lut 06, 2005 19:02

Zmiana podłączenia nic nie pomoże nie bedzie rużnicy. Może troche głośniej ale to napewno nie to.


TUTENHAMON

tymian

Post autor: tymian » ndz lut 06, 2005 19:25

jesli jeden z glosnikow ma odwrot podpiete kable to pomoze i to baaaardzo duzo



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz lut 06, 2005 19:39

Zamiana podłączenia była omawiana już w jakimś poście (zmiana miejsc przewodów) nie ma ona istotnego wpływu a już w szczegulności gdy podpinamy tylko pod samo radio. Moc końcówik jest zbyt słaba żeby coś się zmieniło taki motyw ma znaczenie przy wzmacniaczu. Chłopak ma poprostu słabe głosniki a jeszcze nie wiadomo jakim sprawnością dysponuja poza tym ma zabudowane w przestrzeni otwartej a watpię w to żeby były one przeznaczone do tego typu zabudowy.


TUTENHAMON

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pn lut 07, 2005 09:43

Panowie.
Jakie znaczenie ma to czt głosnik ma 100 czy 200 W?
Dlaczego dla większości jest to najwazniejszy parametr? To czyste bzdury!
Dla przykładu weżmy zarówkę. Taką jaką kazdy zna nas ma w domu, na duży gwint, powiedzmy, że 60 W. Teraz podłączamy ją do akumulatora 12V.
Świeci? Nie? No to teraz weżmy 100W zarówke. Świeci, Nie???
Więc jakie w tym momencie ma znaczenie ile ma wat? ŻADNE!!!
Jakie ma znaczenie czy głosnik ma 100 czy 50 czy 200 W jak podłączamy to do wzmacniacza który generuje ich raptem niewielewięcej jak 20.
Pozdrawiam
PS
Ileż razy byłem swiadkiem kupowania przez zaslepionych mocą kupujących tanich gówien głosnikopodobnych na których było napisane ze mają 250Watów. Przecież głosnik to przetwornik a nie generator. Trzeba do niego dostarczyć najpierw te 250W sam z siebie nie będzie grał głosniej tylko dlatego, że ma 250W.



Shane84
Golf 2 D60
Golf 2 D60
Posty: 404
Rejestracja: czw sty 20, 2005 19:12
Lokalizacja: E-g

Post autor: Shane84 » pn lut 07, 2005 16:39

zmien glosniki na magnaty i wszystko bedzie ok , ja takie wlasnie posiadam 2X140W i basik jest wypasiony a wszystko to ciaganie pionierek 4X50W MOSFET. i jeszcze dodtakowo 4 glosniczki z przodu dwa maganty (tweetery 80 stki) i dwa pionierki w drzwaiach 100W i basik jest laniutki-gleboki!! :helm:



chmielekwrc

Post autor: chmielekwrc » wt lut 08, 2005 01:01

Shane84 pisze:zmien glosniki na magnaty i wszystko bedzie ok , ja takie wlasnie posiadam 2X140W i basik jest wypasiony a wszystko to ciaganie pionierek 4X50W MOSFET. i jeszcze dodtakowo 4 glosniczki z przodu dwa maganty (tweetery 80 stki) i dwa pionierki w drzwaiach 100W i basik jest laniutki-gleboki!! :helm:
Moglbys napisac dokladniej jakie to glosniki?? Moze jakis link. :food:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości