Jak odlaczyc buzzer w liczniku

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MatySE
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 31, 2011 23:29

Jak odlaczyc buzzer w liczniku

Post autor: MatySE » czw lip 19, 2012 17:38

Witam
Mam taki problem ze od pewnego czasu świeci i trąbi mi kontrolka od ciśnienia oleju. Stało to się irytującą wiec pasuje cos z tym zrobić, cienienie zmierzył mi mechanik i mówił ze jest w normie wymieniłem czujniki i dalej nic nie pomogło. I teraz pytanie gdzie znajduje sie buzzer tego ustrojstwa to sobie go odetne i spokój :) I co ciekawe kontrolka mi sie włącza tylko w tedy jak się silnik rozgrzeje do właściwej temperatury. Jak ta wyłączyć albo jak to spróbować oszukać?
z gory dzieki za odp
pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Jak odlaczyc buzzer w liczniku

Post autor: marcinek84 » czw lip 19, 2012 20:45

ja bym radził sprawdzić na nagrzanym silniku ciśnienie oleju jak świeci i brzęczy po nagrzaniu. łapie temperaturę i gubi ciśnienie. lepiej zamień od kogoś licznik po pierwsze i będzie pewne ze czy cos nie tak z Twoim licznikiem. a brzęczyk jest w elemencie z predkosciomierzem.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

MatySE
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 31, 2011 23:29

Jak odlaczyc buzzer w liczniku

Post autor: MatySE » czw lip 19, 2012 21:17

tez mnie dziwi to za np jak odlacze przewody od czujnikow to tez zacznie brzeczyc po nagrzaniu. Tu jest problem ze nie mam od kogo pozyczyc licznika ;/



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Jak odlaczyc buzzer w liczniku

Post autor: marcinek84 » pt lip 20, 2012 00:41

MatySE pisze:jak odlacze przewody od czujnikow to tez zacznie brzeczyc po nagrzaniu
bo jeden czujnik zwiera do masy a drugi rozłącza, więc rozłączysz ten zwierający to będzie bzyczeć.
MatySE pisze:Tu jest problem ze nie mam od kogo pozyczyc licznika ;/
zapytaj w forum twojego regionu skąd jesteś może akurat ktoś ma możliwość użyczyć licznik, bo szkoda jak by było jednak coś nie tak z tym ciśnieniem.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Jak odlaczyc buzzer w liczniku

Post autor: agrala » pt lip 20, 2012 16:16

Kolego, tam sa dwa czujniki ato raczej nie jest wina licznika.
Na rozgrzanym silniku olej jest rzadszy i przez to spada cisnienie w ukladzie smarowania.
Masz za male cisnienie lub uszkodzony czujnik.



MatySE
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 31, 2011 23:29

Jak odlaczyc buzzer w liczniku

Post autor: MatySE » sob lip 21, 2012 17:07

Cisnienie jeszcze sprawdze w przysłym tygodniu, a znacie jakis "patent" na oszukanie tego ustrojstwa juz mnie do szalu doprowadza to dzwonienie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 96 gości