Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: k0nr4d » ndz lip 15, 2012 21:26

Dario84 pisze:dlaczego nie zastosowałeś obudowy z BR ??
Zapewne dlatego, że woli bas z klozeta i dodatkowo skrzynka dla BR musiałaby być większa.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: bogib184 » pn lip 16, 2012 18:24

Dario84 pisze:Super zabudowa, dlaczego nie zastosowałeś obudowy z BR ??
Powiedz mi ile subwooferów 25 cm znasz, które mają 15 litrowe budki BR ? BR to nie pudło, wyciąć dziurę, włożyć kawałek rury i gra muzyka...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: wesol » pn lip 16, 2012 20:35

tez jestem zwolennikiem obudowy zamknietej. Schodzi niezej z basem( osiaga nizesze czestotliwosci). BR ma to do siebie ze podbija efektywnosc ( czyli ilosc dB) ale w nieco wyzszym zakresie czestolisowsci. Jaka obudowa to zalezne jest od parametrow glosnika jaki mamy do uzycia. BR to duzy litraż a zamknieta to nieduzy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: k0nr4d » pn lip 16, 2012 20:51

wesol pisze:Schodzi niezej z basem( osiaga nizesze czestotliwosci)
No tutaj to jest dokładnie odwrotnie.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: Dario84 » pn lip 16, 2012 23:26

bogib184, dopiero zaczynam przygodę z ca dlatego zadałem normalne pytanie. To jak to jest z tym BR? Rozumiem że jak chce mały litraz to robię obudowę bez BR bo żeby BR miał sens musi być duży litraz?


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: wesol » wt lip 17, 2012 06:19

k0nr4d pisze:
wesol pisze:Schodzi niezej z basem( osiaga nizesze czestotliwosci)
No tutaj to jest dokładnie odwrotnie.
Wlasnie nie. obudowa wentylowana nie stanowi duzego obciazenia dla membrany glosnika a to i tez cewki. Wentylowana ni wyhamowuje tego elementu. Wentylowana podbija bas nieco wyzej kosztem super niskich- jest taka gorka na wykresie czestotliwosci. W zamknietej wykres ciagnie sie plynnie bez podbic i pagórków ale nie osiaga powiedzmy 105 dB tylko gora 91dB. Zato wstaje juz duzo wczesniej. Za dobrze sie orietuje w tej dziedzinie by mnie tu uczyć.

Obudowa wentylowana to nie tylko dziura z rurka. To trzeba odpwoeidnio zestroic- dobrac mzarowno srednice jak i dlugosc rurki. Najlepiej jak jest to rurkastozkowa bo wtedy unika sie nakladania fali. Sa programy do wyliczania pojemniosciskrzyni oraz parametrow rurki itp ale mimo to pozniej dobrze jest samemu dobrac metoda prob i bledow. Jaka obudowa i jakie wymiary rurki sa uzaleznione od parametrow glosnika.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: bogib184 » wt lip 17, 2012 06:37

Dario84 pisze:bogib184, dopiero zaczynam przygodę z ca dlatego zadałem normalne pytanie. To jak to jest z tym BR? Rozumiem że jak chce mały litraz to robię obudowę bez BR bo żeby BR miał sens musi być duży litraz?
Nie musi, to po prostu jest uzależnione od parametrów T/S danego głośnika. Szanujący się producent podaje komplet takich parametrów, aby kupujący mógł dobrać odpowiednią skrzynię. Litraż zawsze dobrany musi być prawidłowo do głośnika, odpowiedni przekrój portu i jego długość. Posiadając skrzynię po jakimś głośniku, który uległ uszkodzeniu, wkładasz drugi przypadkowy głośnik i co ? Zazwyczaj lipa.



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: Dario84 » wt lip 17, 2012 07:37

Zabudowa pokazana w tym temacie bardzo mi się podoba bo nie zajmuje miejsca w bagażniku, ale trochę bał bym się o ten głośnik, dlaczego nikt nie stosuje w takich zabudowach jakiejkolwiek ochrony głośnika przed uszkodzeniami ??


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: k0nr4d » wt lip 17, 2012 09:20

wesol, faktycznie, coś popieprzyłem, zwracam honor.
Dario84, takie zabudowy nie są budowane po to, by wozić coś w bagażniku.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: Dario84 » wt lip 17, 2012 12:26

k0nr4d, w takim razie dlaczego nie jakaś skrzynia zamknięta lub otwarta w bagażniku jeśli nie chodzi o miejsce ?? Lub inny rodzaj zabudowy z innym sposobem wykorzystania przestrzeni ??
schwinn21 pisze:I mamy gotową zabudowę która nie zajmuje wogóle miejsca w bagazniku
Pytam bo chcę się dowiedzieć paru rzeczy.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Re: Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: k0nr4d » wt lip 17, 2012 13:13

Dario84, ma to być też zapewne wg twórcy estetyczne. Wpisz sobie w YT "dwie pralki frania". To, co zobaczysz, ma robić hałas i nic więcej. Nie musi wyglądać. Bagażnik trzeba robić też tak, żeby się to zgrywało z przodem, chociaż zależy do czego ma być zabudowa - łupanka, czy jakościowe granie. Wszystko zależy od potrzeb twórcy.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: Czarson » ndz lip 29, 2012 15:10

fajnie zrobione :hmm:
też myślę o takim czymś w swoim mk2 ale chyba nie otrzymam takiego litrażu...??
widzę że z LbN myślę że nie było by problemu żeby podjechać po porady/ odsłuch? :hmm:


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości