Golf II swap na AFN vs. ori klima.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Golf II swap na AFN vs. ori klima.

Post autor: VwDarek » pn sty 02, 2012 19:06

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale nie znalazłem działu dot. klimatyzacji. Mam taki problem, w Golfie II 1,6 TDIC mam oryginalną klimatyzację i przymierzam się do swapu na 1,9 AFN. Bardzo chciałbym zostawić oryginalną klimatyzację i przełożyć kompresor do 1,9. Czy taka operacja się uda? Ewentualnie czy kompresor z AFN da się podpiąć pod klimę z 1,6? Jakaś grubsza rzeźba się z tym wiąże? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Golf II swap na AFN vs. ori klima.

Post autor: grg474 » pn sty 02, 2012 20:01

może być tylko jeden problem - koło ze sprzęgłem od kompresora klimy.w nie wiem jak w mk2 ale w mk3 tdi jest wielorzędowe - jeśli by się dało założyć kompresor z mk2 do silnik amk3 i założyć koło pasowe na kompresor taki żeby pasek chodził to nie powinno być problemów


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Golf II swap na AFN vs. ori klima.

Post autor: VwDarek » pn sty 02, 2012 20:07

grg474, No właśnie, w mk2 jest na wieloklinowy, a w mk3 na wielorowkowy pasek. O tym samym myślałem, przełożyć kółka. ale nie wiem czy to wykonalne.



arwam

Golf II swap na AFN vs. ori klima.

Post autor: arwam » czw sty 05, 2012 01:00

trzeba poszukać kompresora odjakiegoś passata B4 bodajże jak się nie mylęto niektóre mają przewody przykręcane jak w MK2 a nie imbusami jak w AFN'ach ale i tak nie unikniesz ponownego nabijania układu co tanie nie jest



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Golf II swap na AFN vs. ori klima.

Post autor: SZOPENN » pn lip 16, 2012 16:09

Jest to połowicznie wykonalne bo z tego co rozumiem nie chcesz zmieniać przewodów oraz skraplacza?

Więc zakładasz cały osprzęt z AFN a na kompresor dajesz przejściówkę z imbusa na gwint, dostępne są takie przejściówki w sklepach z częściami do klimy. Na takim zestawie jeździ również Marcinas to on Ci powie dokładnie jak jest z klimą (o przewodach i chłodnicy napisałem Ci na PW).

Kolejna opcja to wrzucić wszystko z MK3 tak jak ja robie - szczegóły masz umnie w wątku, ale to raczej odpada jeśli masz oryginalną nagrzewnice bo wtedy musiałbyś i to zmienić bo parowniki są inne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości