Podkręcony MK2 grzeje się

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MateuszCBR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 21:58
Lokalizacja: Łódź

Podkręcony MK2 grzeje się

Post autor: MateuszCBR » pt lip 06, 2012 12:38

Witam Wszystkich :) Niestety nie mogę znaleśc tematu który rozwiąże mój problem. Kilka dni temu podkręciłem troszkę mojego golfika lecz zaczęło się coś dziac z moim układem chłodzenia. Zawsze miałem wskazówkę na środku a teraz jest przy przedostatniej kresce... Termostat jest raczej dobry bo wszystkie przewody wodne są gorące, chłodnica również ( nowa chłodnica, nowa nagrzewnica itp. ). Na dodatek przestał mi się załączac wentylator, sprawdziłem bezpiecznik i jest dobry, podopychałem dla pewności wszystkie kostki lecz nadal nie chce się załączyc :banghead: . W oleju nie ma wody, może to wina korka od zbiorniczka wyrównawczego ? Z góry dziękuje za pomoc. :pub:



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Podkręcony MK2 grzeje się :(

Post autor: Jaworess » pt lip 06, 2012 13:19

Hm nie no korek zbiorniczka wyrównawczego nie ma związku z tym, jedyny dziwny fakt to to że nie włącza się wentylator no bo to że ogólnie silnik będzie cieplejszy jak mu dasz, tym bardziej podkręcony to raczej normalne. A co konkretnie z nim robiłeś, podkręcając go?? Wcześniej załączał ci się wentylator??



Awatar użytkownika
MateuszCBR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 21:58
Lokalizacja: Łódź

Podkręcony MK2 grzeje się :(

Post autor: MateuszCBR » pt lip 06, 2012 14:20

Zwiększyłem tylko dawkę paliwa. Pierwszego dnia po podkręceniu wentylator się jeszcze załączał, następnego dnia już nie chciał się załączyc. Gdy jadę przykładowo na 5 biegu z prędkościa 80-90km/h wskazówka jest tylko lekko ponad połowe ale gdy dodam więcej gazu to szybko rośnie do 3/4 skali :crazy: .

PS. Nie mam jeszcze założonego iC :-(



Awatar użytkownika
Mk3GeorgeMk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: wt cze 21, 2011 20:14
Lokalizacja: Wejherowo

Podkręcony MK2 grzeje się :(

Post autor: Mk3GeorgeMk3 » pt lip 06, 2012 14:31

Ile tego paliwa mu podlałeś ?
Może masz gdzieś zator w wężach, posprawdzaj węże , również okablowanie miernikiem posprawdzaj czy napiecie dochodzi , może to przetarty kabel.


Sprzedam części silnikowe do 1,9TDI 115KM AJM - tłoki , korby, blok, głowice itp..

Awatar użytkownika
MateuszCBR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 21:58
Lokalizacja: Łódź

Podkręcony MK2 grzeje się :(

Post autor: MateuszCBR » pt lip 06, 2012 18:15

Problem rozwiązany. Nie mam miernika ale sprawdziłem gdzie dochodzi prąd przewodem i żarówką. Okazało się że czujnik temperatury ( ten w chłodnicy ) już nie działa. Dziękuje wszystkim za pomoc :pub: PozdraVWiam



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Podkręcony MK2 grzeje się :(

Post autor: Q_mac » pt lip 06, 2012 18:29

Wzrost temperatury jest niepokojący (chyba że srogo podlałeś). Ja mam sporo podniesioną i ostrzejsze LDA i temp. po środku idealnie. Z tym, że mam FMIC. Generalnie lepiej o to zadbać bo głowice nie są najwytrzymalsze.



Awatar użytkownika
MateuszCBR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 21:58
Lokalizacja: Łódź

Podkręcony MK2 grzeje się :(

Post autor: MateuszCBR » pt lip 06, 2012 19:36

Za parę dni będzie już iC. Myślę że to pomoże z grzaniem się silnika :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 297 gości