[mkII] wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gural
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 21, 2006 22:47
Lokalizacja: Wrocław

[mkII] wycieraczki

Post autor: gural » pn lip 24, 2006 21:35

Witam.

Padła mi tylna wycieraczka, sprawdziłem chyba już wszystko, pytanie dotyczy słynnego przekaźnika nr 19 czy on steruje pracą tylnej i przedniej wycieraczki czy tylko przedniej ?
Bezpiecznik odpowiada za przód i tył a przekaźnik ? Jeżeli mam przerywany bieg na przodzie (za co odpowiada przekaźnik) powinienem mieć także tylnią wycieraczke sprawną ?
Sprawdzałem miernikiem przejścia przez gumę do klapy są na wszystkich 3 przewodach. Wygląda tak jakby po włączeniu tylnej nie było wogóle napięcia na przewodach do silnika, co jeszcze mogło się uszkodzić i jak to sprawdzić ?
Oświetlenie tablicy mam jakby to było ważne.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 24, 2006 22:02

Jest osobny przekaźnik. Do sierpnia 89 pierwszy na prawo od 19-ki, w nowszych pierwszy nad nim.

[ Dodano: Pon Lip 24, 2006 10:05 pm ]
Aha. I w tych starszych modelach do września 89 na pewno jest osobny bezpiecznik (nr 12), w nowszych chyba wspólny ale nie jestem pewien


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

gural
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 21, 2006 22:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gural » pn lip 24, 2006 23:08

Mam akurat z 89 wic będę szukał na około :-) ale to już jutro.
O wynikach napewno poinformuje ...

[ Dodano: 30 Lip 2006 14:37 ]
Witam ponownie ...

mam nowszy model z 89r. przekaźnik mam nad 19 jest to numer 72. Ale przyczyny nie działania wycieraczki dalej nie znam. Bezpiecznik ma wyjścia L, 31, 15 i 53. L idzie od przełącznika przy kolumnie kierownicy i jak przełącze do pojawia się tam napięcie, wniosek przełącznik dobry. 31 to masa. Przekaźniki 72 także już 2 próbowałem.
Co to może być jeszcze ??

Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 590 gości