Turbo padło, co mogło jeszcze zniszczyć

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Shelby68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 03, 2012 21:38

Turbo padło, co mogło jeszcze zniszczyć

Post autor: Shelby68 » wt lip 03, 2012 21:50

Witam
Jakiś czas temu wymieniałem przepływomierz i jak się okazało (przez mój brak koordynacji ruchowej i zaawansowaną ślepotę) wpadła mi podkładka do rury prowadzącej do turbo. Nie zauważyłem tego kompletnie dopiero później wszystko wyszło na jaw. Oczywiście turbo poszło do regeneracji. Przy odbiorze turbo wdałem się w rozmowę z sprzedawcą i powiedział mi, że możliwym jest aby resztki łopatek i podkładki trafiły do silnika i w najgorszym przypadku doprowadziły do zarysowania cylindrów. Z tego co wiem to większość paprochów a jak nie wszystkie powinny zatrzymać się w chłodnicy lub w misce olejowej ewentualnie na sitku popy olejowej.
Z racji tego że moja wiedza może być nie kompletna chciałbym się dowiedzieć czy faktycznie resztki turbo mogą trafić do komory spalania i ją zarysować?
Ewentualnie czy mógłby by dostać się jeszcze w jakieś niepożądane miejsce i czy da się to sprawdzić bez rozbierania silnika?
Dodam że silnik to seryjny 1.9 TDI ASZ 130KM

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Turbo padło, co mogło jeszcze zniszczyć

Post autor: italiano_83 » wt lip 03, 2012 21:55

Jeśli masz uzasadnione podejrzenia co do tego, że wirnik uległ uszkodzeniu, to wyczyść cały układ doładowania aż do kolektora ssącego i razem z nim.
Syf powinien osiąść w IC bo to najniżej położony element układu doładowania.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Shelby68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 03, 2012 21:38

Re: Turbo padło, co mogło jeszcze zniszczyć

Post autor: Shelby68 » wt lip 03, 2012 22:39

italiano_83 pisze:Jeśli masz uzasadnione podejrzenia co do tego, że wirnik uległ uszkodzeniu, to wyczyść cały układ doładowania aż do kolektora ssącego i razem z nim.
Syf powinien osiąść w IC bo to najniżej położony element układu doładowania.
Tak po wyjęciu i rozebraniu brakowało kawałków łopatek nie dużo, tak ok wielkości łepka od zapałki. Czyszczenie oczywiście będzie bez dwóch zdań, ale problem w tym że nie wiem czy na tym skończyć czy sprawdzać dalej w głąb silnika. Nie chce zostawić tematu od tak sobie, bo później jak zacznie się szorowanie tłoku o gładź cylindrów tymi syfem to będzie nie wesoło.



szymon_2304
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 08, 2012 00:04

Turbo padło, co mogło jeszcze zniszczyć

Post autor: szymon_2304 » śr lip 04, 2012 21:59

Witam
Podepnę się pod temat...
Kilka dni temu dokonałem zmiany mapy (chiptuningu) silnika 1.9 tdi AJM 115KM 2001r. Turbo regenerowane było 3msc temu.
Niestety dziś ruszając autem usłyszałem trzask i turbo chyba padło (nie działa) a towarzyszy temu dodatkowo straszne wycie...
Mam kilka pytań odnośnie:
- mogę podjechać autem 15 km na warsztat? nic się nie stanie?
- czy to wina chipa?? podniesiono mi moc na 140KM (tuner mówił ze to delikatnie około 6% bo mialem możliwość na więcej ale zostałem przy tym by nie katować) serię miałem 115 na hamowni
- czy uznają mi gwarancję??
Bardzo proszę o pomoc, bo widze wkopałem się w kolosalne koszty, a na modyfikację długo czekałem i równie długo oszczędzałem :-(


Obrazek
Chcesz zbudować sklep internetowy? A może prostą stronę firmową lub blog?
Gorąco zapraszam do kontaktu! Dla forumowiczów oferujemy dodatkowe rabaty!
>> OPTIGO.PL - Projektowanie stron internetowych i sklepów Magento - integracja płatności online, regulaminy dla e-commerce <<

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Turbo padło, co mogło jeszcze zniszczyć

Post autor: italiano_83 » śr lip 04, 2012 22:12

szymon_2304 pisze:a towarzyszy temu dodatkowo straszne wycie...
Mam kilka pytań odnośnie:
To już nie ma żartów..
szymon_2304 pisze:- mogę podjechać autem 15 km na warsztat? nic się nie stanie?
Twoje ryzyko, jak pęknie wałek i turbo puści olej w dolot, to wskazówka obrotomierza zamknie "szafę" i dodatkowo do turbo będziesz musiał dokupić zestaw korbowodów lub cały silnik...
szymon_2304 pisze:- czy uznają mi gwarancję??
Nie słyszałem, aby jakikolwiek tuner dawał gwarancje mechaniczną na silnik po przeprowadzeniu modyfikacji....

Po prostu ogromny pech... przykro mi :-(


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

szymon_2304
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 08, 2012 00:04

Re: Turbo padło, co mogło jeszcze zniszczyć

Post autor: szymon_2304 » czw lip 05, 2012 15:30

italiano_83 pisze:
Nie słyszałem, aby jakikolwiek tuner dawał gwarancje mechaniczną na silnik po przeprowadzeniu modyfikacji....

Po prostu ogromny pech... przykro mi :-(
Do tunera nie mam pretensji, lecz chodzi mi o gwarancję turbiny jaką dał mi "REWER" w toruniu.

A co mogło być przyczyną tak szybkiego zatarcia turbo.
Dziś odwiedził mnie mechanik stwierdził ze aż kolor zmieniło i ze najprawdopodobniej gwarancji mi nie uznają.
Boję się kupić kolejne turbo, aby nie stało się to samo... Macie jakieś pomysły??

EDIT:
Czy ten mod jest okey? czy mógłbyć przyczyną awarii (chociaż teraz myslę ze miałem jakieś chińskie części w turbo - materiały)
Obrazek


Obrazek
Chcesz zbudować sklep internetowy? A może prostą stronę firmową lub blog?
Gorąco zapraszam do kontaktu! Dla forumowiczów oferujemy dodatkowe rabaty!
>> OPTIGO.PL - Projektowanie stron internetowych i sklepów Magento - integracja płatności online, regulaminy dla e-commerce <<

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości