[mkII] problem z podswietlaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn lut 07, 2005 08:00

Panowie po co przeczinać,wystarczy te kable które idą do żarówki odpiąć przy niej i podpiąć je do sterowania przekaźnikiem,a na przekaźnik dać osobne zasiloanie z akumulatora no i dalej przez ten przekaźnik na żarówki,prostszego rozwiązania nie widze.Co do wyłącznika,to ściągnij go i zmostkuj lewy górny rogowy wtyk z lewym lub prawym(chyba prawy) dolnym rogowym wtykiem,i zobaczysz czy ci się stacyjka zaświeci czy nie i będziesz wiedział na czym stoisz,potem ci dam dalsze rady.


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » pn lut 07, 2005 08:39

hej...
z opisu wynika ze nie masz napiecia na reszte deski tzn idzie standartowo do wlacznika od swiatel
a potem od wlacznika na reszte.... no i u ciebie na reszte nie idzie :(

1) sciagnij schematy elektryczne
2) kup zapasowych bezpiecznikow troche przy pradzie zawsze nie wiadomo :D
3) ustal ktory kabel (nozka) odpowiada za (+) na reszte oswietlenia i sprawdz czy sie nie wypial z kostki teraz niepowiem ci czy to jest nozka X czy 31 czy 58B
4) sprawdz wlacznik: czy nie przepalil ci sie drut... zwlaszcza tam przy regulacji sciemniania czy pierduł od regulacji taka podwojna blaszka w ksztalcie V odwroconego laczy solenoid z wyjsciem na nozke te blaszki V one lubia czasem nie stykac tak jak powinny ja mialem tam namieszane jak kupilem mojego gorferka i mialem na hama zwarte i drut spalony od regulacji
aha jakbys rozwieral blaszki V to nie pod napieciem!!!!!! szlag trafi bezpiecznik
nawet przepalony drut mozna naprawic wiec wstrzymaj sie z kupowaniem wlacznika

pozdro :helm:
jakby byly problemy to poszukam w chacie schematow i napisze ci co i jak dokladnie gdzie


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn lut 07, 2005 08:42

A ja już napisałem,stale nap.jest na dolnej rogowej lewej lub prawej,i musisz to przerzucić na górna lewą żeby sprawdzić gdzie leży przyczyna.
:)
Poprostu zmoastkuj.


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Re: [mkII] problem z podswietlaniem

Post autor: silent_rob » pn lut 07, 2005 09:35

Sobisz pisze:witam,
od dluzszego czasu walcze z podswietleniem zegarow i włacznikow.:( Wymiana zarowek(w zegarach) nic nie dala, a jedynym podswietlanym klawiszem jest wlacznik swiatel :crazy: jaki moze byc problem ??:(
pozdr.

od Qautro7: uprzejmie prosi się o precyzowanie tematów


:pub: proponuje voltomierzem sprawdzic czy na wtyczkach innych przyciskow pojawia sie zasilanie do żarówek gdy włączasz światła . Jeśli nie ma napięcia wtedy trzeba by sprawdzić czy napięcie wychodzi z włącznika świateł


Obrazek

Sobisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 10, 2005 17:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sobisz » pn lut 07, 2005 18:14

Dzieki!!!!!! :pub: sprawdze i dam znac
pozdr...



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » czw lut 10, 2005 13:40

Sobisz pisze:Nie ma sprawy ;) nie spieszy sie :pub: powodzenia na sesji ;) dobrze ze mam juz to za soba .
pozdr....

Hejka ;)
Jestem po urlopiku :(
Nio i jak narazie znalazlem tą poradę jest na http://vwgolf.pl/golf2/porada15.html
Cos tam tez mam naskrobane ale wydaje mi sie ze jest to malo zrozumiale i musialbym jeszcze dokladnie zerknac na do moje dzielo ;) Bo robilem to na poczatku wakacji - ale w najblizszym czasie postaram sie pozyczyc cyfraka od kumpla i rzecz cala wyraznie naswietlic ;)
Jesli chcesz to moge te moje wypociny podeslac ale moze to byc nieco zakrecone ;)
Jesli cos bedzie niejasne albo bedziesz mial jakies pytanko to ja czekam ;)
Ps. podswietlanie dziala ;) ??

Pozdrowka;)



Sobisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 10, 2005 17:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sobisz » czw lut 10, 2005 20:36

witam ,
wielkie dzieki :pub: zaraz sobie lookne ;) , a problem moze byc powazniejszy. Dzis sprawdzalem nowy przycisk (na szczescie nie kupilem) i okazalo sie, ze z nowym, rowniez wileki NIC!!!!!...ciemno wszedzie :( moze cos z kablami mam :hmm:
pozdr...



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » czw lut 10, 2005 23:33

a sam przycisk od lamp,ten który wymieniałeś świeci po przekręceniu stacyjki czy też nie?
Najlepiej jak bys sobie pożyczył od kogoś miernik.
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pt lut 11, 2005 11:14

Pisal ze jest jedynym podswietlanym przyciskiem ;)
Wyglada tak jakby cos za tym wlacznikiem walnelo no nie ??
A ten wlacznik nowy ktory ogladales wkladales do swojego goferka ??
Pewnie ze najlepiej jest sobie sprawdzac miernikiem - ale bez niego tez sie da posprawdzac ;) A swoja droga taki podstawowy mierniczek to juz za niecale 20zyli mozna kupic ( ja kupowalem jak jeszcze nie byly takie popularne i kosztowaly troszke wiecej :() wiec wartoby sie w cos takiego zaopatrzyc ;) A wracajac do tematu to jesli na tym dobrym tez nie dzialalo - to moze masz konekter jakis w kostce od wlacznika luzny albo wylamany, moze byc tak ze wiazka przewodu sie urwala a izolacja jest oki wiec niby wszystko jest podlączone a nie dziala, najprosciej jest wyjac caly plastik od regulacji temp. i nawiewu i tam jest jedna zarowa na podswietlanie wszystkiego mozesz wyjac kostke i w jesnym kablu po wlaczeniu swiatel musi byc zasilania - zobacz czy jest ;) a co do oswietlenia na przekaznikach to wrzucam to co naskrobalem ;) jakby cos niejasne albo zakrecone to postaram sie wszustko wyjasnic ;)


Ja mam troszke moze i nie ladnie ale za to taniutko ;)
Brat pracowal w firmie telekomunikacyjnej i mam pelno kabla takiego jak sie kladnie pod ziemia nad swiatlowodami czy kablami telekomunikacyjnymi - czerwone i konkretne ;) Przekazniki kupilem 2 najzwyklejsze w sklepie motoryzacyjnym o wytrzymalosci chyba 300W kazdy (zupelnie wystarcza - bo nawet jak wlozysz 100W zarowy to masz 200W w sumie na dlugich). . Nie pamietam jak maja wyprowadzenia te przekazniki bo podlaczajac patrzylem na schemacik na obudowie przekaznika. Do sterowania przekaznikow wykozystalem oryginalna instalacje - w tym celu rozbilem stara przepalona zarowe i wykorzystalem jej metalowa obudowe ;) Zostala tylko rurka i wtyki wkladane w kostke instalacji ;) Bolce w podstawce zarowki przewiercilem i srubkami przykrecilem kable do sterowania przekaznikami (na kablach mam takie male oczka (tez z tej firmy telekomunikacyjnej ;)), Nie mierzylem tez kabli i nie wiem ile tego powinno byc :( ale mysle ze mozesz wierzyc temu co jest napisane w poradzie ;) Ja wrzucilem trzy przewody w rurke i przumocowalem pod grilem do ramy. Kabla musi byc tyle zeby starczylo od powiedzmy lewego blotnika po przeprowadzeniu pod grilem az go prawego swiatla ( ja mam przekazniki za blaszka tuz za akumulatorem ), no i kawalek od lewego blotnika do lewej lampy ( w obu przypadkach powinny byc po trzy takie przewody). Do sterowania potrzebujesz dwa przewody, jeden masa drugi do dlugich. Dobrze jest rowniez zaopatrzyc sie w dwa bezpieczniki. (ja mam chyba 30A i 20A Ale glowy nie dam sobie uciac ;) musze zobaczyc ;) ) prad bezposrednio z akumulatora dajesz przez bezpiecznik na przekaznik (chyba koncowka o nr 30) i z zacisku normalnie zalaczonego dajesz na krotkie. z drugiego zacisku ktory jes zalaczany po podaniu napiecia na zacisk sterujacy dajesz przewody na dlugie ;) do przekaznika musisz miec podlaczona mase bo inaczej nie bedzie dzialal - szczegoly podam jak zerkne u siebie oki ?? bo nie chce klamac i jak sie uda to zrobie schemacik i dokumentacje zdjeciowa ;)



Sobisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 10, 2005 17:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sobisz » pn lut 14, 2005 01:07

wowowowo dzieki Slawo80 , mam nadzieje, ze sie nie zgubie w tym wszystkim ;) , bede tez sprawdzal kable wychodzace z wlacznika swiatel , a jeszcze pytanko. czy jest jakis bezpiecznik ktory odpowiada oddzielnie za podswietlenie deski i wlacznikow?
pozdr... :pub:



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » wt lut 15, 2005 18:57

Sobisz pisze:wowowowo dzieki Slawo80 , mam nadzieje, ze sie nie zgubie w tym wszystkim ;) , bede tez sprawdzal kable wychodzace z wlacznika swiatel , a jeszcze pytanko. czy jest jakis bezpiecznik ktory odpowiada oddzielnie za podswietlenie deski i wlacznikow?
pozdr... :pub:

Wiesz co pewnosci nie mam czy jest bezpiecznik ale wydaje mi sie ze nawet gdyby byl to bedzie przed podswietlaniem wlacznika od swiatel wiec jesli na wlaczniku jest to powinno byc oki ( tak mi sie wydaje ;) gdzies mam schematy to postaram sie poszukac - wiesz co na klapce od bezpiecznikow sa one opisane - zobacz czy nie bedzie jakiegos podpadajacego opisu ;)
Wiem ze na lampke wewn. i radio i zegarek jest osobny bezpiecznik gdzies po lewej stronie niedaleko brzegu ale czy od tego tez jest to nie pamietam ;( a Ty Sprawdzales wszystkie ??

Jakbys cos tam w tym opisie bylo niejasne i zagmatwane - a napewno jest - to mozesz smialo pytac "co autor mial na mysli" ;) bo wiesz jakos lepiej sie to robi a gorzej tlumaczy i to jeszcze bez obrazkow :( Musze kupic cyfraka ;)

Pozdro:

Slawek.



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » wt lut 15, 2005 20:54




Sobisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 10, 2005 17:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sobisz » śr lut 16, 2005 18:11

Wielkie dzieki Slawo80 :)!!!!!! :pub: bede "walczyl" ;)
pozdr....



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr lut 16, 2005 18:56

A co jest przyczyna jesli podswietlenie nawiewu raz pali sie raz nie??
Czy to wina diod czy czegos innego, jakis zimny lut.
Bo pozostale podswietlenie dziala bez zarzutu


Pozdrawiam,
Piotrek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości