Skórzany mieszek hamulca ręcznego -jak zdjąć ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Skórzany mieszek hamulca ręcznego -jak zdjąć ?

Post autor: psilos1 » czw cze 28, 2012 16:59

Witam kupiłem dźwignię hamulca ręcznego obszytą skórą .Czy jest możliwość wymiany samego skórzanego mieszka -w jaki sposób ściągnąć go z mechanizmu (na plastikowych od spodu jest zapadka której nie ma na skórzanym).Czy konieczna jest wymiana całego mechanizmu ?
edit :
W necie znalazłem coś takiego : http://www.vwwatercooled.org.au/forums/ ... 55470.htmlPodobno cieżko zdjąć sam skórzany mieszek bez uszkodzenia .



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Skórzany mieszek hamulca ręcznego -jak zdjąć ?

Post autor: Haki » czw cze 28, 2012 23:12

Z tego co pamiętam to kolega QTO pisał ,że wymieniał właśnie skórzany - ale musiał tam coś przebić od spodu by się dostać do owej plastikowej zapadki ... Ja jak brałem od jednego z kolegów z forum , to najzwyczajniej w Świecie go wyrwałem :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Skórzany mieszek hamulca ręcznego -jak zdjąć ?

Post autor: psilos1 » sob cze 30, 2012 09:13

Witam ponownie .Haki dzięki za poradę ! Sądziłem ze istnieje jakaś mniej destrukcyjna metoda ściągnięcia mieszka -pochodzi podobno z R-ki (przycisk zwalniajacy ze szczotkowanego aluminium)Postanowiłem wymienić cały mechanizm .



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Skórzany mieszek hamulca ręcznego -jak zdjąć ?

Post autor: Qto » sob cze 30, 2012 10:12

Haki pisze:Z tego co pamiętam to kolega QTO pisał
pisał pisał, ale post gdzieś zaginął
psilos1, z tego co piszesz masz całą dźwignię zdemontowaną...popróbuj więc ogarnąć temat to będzie mniej roboty. Ja zdejmowałem poszycie grzebiąc śrubokrętem od środka, w tym miejscu gdzie na plastikowym poszyciu jest zapadka. Trochę czasu zeszło bo z 10-15min ...gdybym miał zdejmować poszycie z dźwigni zamontowanej w aucie to bym całość demontował...ale mając całość na stole pokombinowałbym trochę żeby zaoszczędzić sobie roboty.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Skórzany mieszek hamulca ręcznego -jak zdjąć ?

Post autor: psilos1 » ndz lip 01, 2012 21:59

Witam,kąbinowałem dobre dwie godziny i niestety nie potrafiłem od środka odblokować zapadki .Na siłe nie chcę ściągać żeby nie zniszczyć mieszka .



Awatar użytkownika
logo1024
Star logo
Star logo
Posty: 1630
Rejestracja: śr maja 05, 2010 22:12
Lokalizacja: Rudki TKI

Skórzany mieszek hamulca ręcznego -jak zdjąć ?

Post autor: logo1024 » wt lip 03, 2012 22:01

psilos1, musisz nacisnąć skóre w tym miejscu gdzie jest ta zapadka (na skórzanym i zwykłym jest w tym samym miejscu) I ruszać ręcznym w przód i w tył. Zdejmowałem kiedyś skóre z ręcznego i jest tam taki cyngielek, który jak naciśniesz cofa zapadke. Tylko one często właśnie sa urwane i trzeba inaczej kombinować ale spróbuj może u Ciebie jest nie urwana.


OEM+ USA 25th Anniversary ==> viewtopic.php?f=89&t=395742

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Skórzany mieszek hamulca ręcznego -jak zdjąć ?

Post autor: psilos1 » wt lip 03, 2012 23:12

Żeby nie zniszczyć mieszka wymieniłem cały mechanizm .W sumie zdjęcie podłokietnika i tylnego kawałka konsoli środkowej to kwestia kilku minut .Pomocny link :http://forums.vwvortex.com/showthread.php?958556.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości