Polo 1.9 D nie chce zapalić

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartoslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 22:09

Polo 1.9 D nie chce zapalić

Post autor: bartoslaw » pt cze 22, 2012 20:50

Witam!Mam problem z pewną polóweczką, otóż wyminiałem w niej filtr paliwa i po zalaniu nowego filtru auto nie chce zapalić, odpowietrzałem wtryski poprzez poluzowanie śruby na wtrysku ale zauważyłem,że kiepsko ciągnie paliwo lecą bąble ale wygląda to wszystko jakby pompa kiepsko zasysała paliwo ze zbiornika, na 3 wtrysku praktycznie ropa ledwo co kapie z wtrysku. Próbowałem zapalić auto i podać mu paliwo poprzez wężyk z kanistra ale kręce i kręce rozrusznikiem i nawet nie zaciągło do pompy,coś tam pociagło w wężyku ale nie na tyle by zalać pompę.Czyżbym zatarł łopatki w pompie?;>



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9255
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Polo 1.9 D nie chce zapalić

Post autor: wesol » pt cze 22, 2012 21:41

Jakie łopatki w jakiej pompie? Pompe masz napedzana paskiem rozrzadu. Wymieniales filtr paliwowy i ma buc w 100% pelny filtr plus wezyki. Nie moze byc zadnych nawet najmniejszych ilosci powietrza przed pompą. Bedzie pelny uklad to pompa sobie zaciagnie. PRzewody paliwowe od pompy do wtryskow musza byl poluznione- luzujesz nakretki przy wtryskach. Krecisz tak aby ropa leciala juz i wtedy dokrecasz te przewody i powinno odpalic. Mozna tez ewentualnie psiknac w dolot najlepiej plakiem to zaskoczy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

bartoslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 22:09

Re: Polo 1.9 D nie chce zapalić

Post autor: bartoslaw » sob cze 23, 2012 11:24

luzowanie wtrysków nic nie dało, filtr był zalany do pełna i wężyk wejścia też, prawdopodobnie pompa jest kompletnie zapowietrzona,bo przy odpowietrzaniu nie potrafi zaciągnąć paliwa tylko dmucha powietrzem i lekko spienionym paliwem a na 3 wtrysku samym powietrzem,a już 3 akumulatory rozładowałem na kręceniu bez efektu



berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Polo 1.9 D nie chce zapalić

Post autor: berthold61 » sob cze 23, 2012 13:34

ja też miałem taki problem i faktycznie te łopatki w pompie były winne starły się już i nie potrafiły zassać paliwa ,,ale zrób coś takiego weż bańkę np 5 litrów ropy powieś na masce na jakimś drucie wsadż wężyk zassaj paliwo i włoż do pompy wtryskowej tak aby ropa pod swoim ciężarem spływała do pompy jak odpali i będzie pracował i tak sobie pochodzi to wyłącz połóż ten baniak z ropą na ziemi odczekaj z godz lub dwie i spróbuj odpalić jak zaskoczy to oki jak nie to szykuj nową pompę za 100 już kupisz


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Polo 1.9 D nie chce zapalić

Post autor: xlsss » ndz cze 24, 2012 10:23

bartoslaw pisze:kiepsko ciągnie paliwo lecą bąble
A przewody są dobrze podłączone do filtra ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości