Witam Kupiłem Golfa 3 w Opłakanym stanie Pomocy!!

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Patrykagolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 20, 2012 23:47

Witam Kupiłem Golfa 3 w Opłakanym stanie Pomocy!!

Post autor: Patrykagolf » czw cze 21, 2012 00:41

Witam wczoraj przechodziłem koło domu i zwróciłem uwagę na pewnego granatowego golfa 3 nawet mi się spodobał silnik "żyleta że tak powiem ale .... pomimo bardzo zardzewiałych progów oraz bardzo stukają koła podejrzewam piasty ale nie jestem pewny , oprócz tych wad są także inne wady np brak tapicerki ( góra dach) światła podłączone są na krótko do klemy a potem za każdą jazdą trzeba podpinać kleme do akumulatora, akumulator ma bardzo słabe ładowanie jak sprawdziłem , brak oc i przeglądu do tego bardzo nie zadbany środek brak głośników i różnych pierdołek jak lusterko światełko itp (pare plastików nie podokrecanych) i tak je kupiłem bo bardzo podoba mi się golf 3 .
Golfik:
Silnik 1,6 w gazie
Rocznik 1995 (Składak)


Bardzo Szkoda mi tego samochodu i mam prośbę do was czy mogli byście mi poradzić od czego zacząć bo powiedziałem sobie że doprowadzę ten samochód do stanu b.dobrego

Jutro Wstawię Fotki Samochodu i Postaram Się Opisać Wam Mniej więcej jak on chodzi i co tam z tym podwoziem

Jestem z Śląska jak ktoś by miał jakieś części do oddania lub sprzedania taniej proszę napisać :)

Jeszcze parę pytań:
Ile Kosztuje Piasta ?
Ile Kosztuje akumulator mniej więcej i jaki najlepiej kupić bo planuje w Najbliższym czasie zakupić jakąś dobrą tubę głośniki oraz wzmacniacz

Dzięki Patryk



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Witam Kupiłem Golfa 3 w Opłakanym stanie Pomocy!!

Post autor: S7TDI » czw cze 21, 2012 02:38

Auto jest w takim stanie, a Ty myślisz o tubie i wzmacniaczu :panna:

Też jestem ze Śląska, jak to jest 3D to mogę Ci sprzedać kanapę i fotele w ładnym stanie :)

Ogólnie nie wiem za ile go kupiłeś, ale wiedz, że to mogła nie być dobra inwestycja. Ja też kupiłem tanio MK3 1.9 TDI - w 2009 za 5000 to było taniutko i włożyłem w niego tyle, że spokojnie bym mógł kupić 110KM za tą kasę, a idealny nigdy nie był i Twój też raczej nie będzie - takie realia, za duże koszty. U siebie mechanikę doprowadziłem do stanu bardzo dobrego, ale rdza została i tak już sprzedałem ;)

Głównie chodzi o blacharkę - mówisz progi, ja dodam jeszcze podłogę, która też pewnie jest w takim stanie...

Stukanie to mogą być przeguby. Zależy jakie to stuki. Może to głupie, ale sprawdź czy koła są dokręcone, bo jak są luźne śruby to też stukają... Jak auto wygląda tak jak opisałeś to bym się nie zdziwił nawet ;)

Jak akumulator ma słabe ładowanie to pewnie coś z alternatorem - sprawdź czy w ogóle pasek do niego jest :grin:


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Witam Kupiłem Golfa 3 w Opłakanym stanie Pomocy!!

Post autor: XV2 » czw cze 21, 2012 19:35

Czekamy na foto


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Witam Kupiłem Golfa 3 w Opłakanym stanie Pomocy!!

Post autor: jhosef » pt cze 22, 2012 13:36

Chłopie kupiłeś sobie skarbonkę. Najpierw to go napraw bo potrzebujesz przeglądu. Ubepieczenie też to podstawa. Kary za brak są ogromne.

Przeglądu bez progów też nie przejdziesz...



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Witam Kupiłem Golfa 3 w Opłakanym stanie Pomocy!!

Post autor: damian_piaski » pn cze 25, 2012 14:14

porób to co niezbędne do przeglądu najpierw, opłać oc później pomyślimy :satan:


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

shwax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 08:15
Lokalizacja: Pabianice

Witam Kupiłem Golfa 3 w Opłakanym stanie Pomocy!!

Post autor: shwax » pn cze 25, 2012 23:58

Ja bym radził na prędkości kupić OC, w zasadzie to (mogę się mylić) ale jeśli auto nie miało ważnego OC jak je kupowałeś, to powinieneś je kupić jeszcze tego samego dnia, albo zaraz dnia następnego najpóźniej!! Tak jak pisali koledzy, kary za brak są spore. Przeglądu i tak nie przejdzie w obecnym stanie, więc przynajmniej na razie, tym sobie głowy nie zaprzątaj. Osobiście z tego co piszesz, to ten egzemplarz musiałby chyba kosztować jakieś 100-200zł, żebym się w ogóle zainteresował jego zakupem. Bez obrazy, ale z Twojego opisu wynika, że auto to już raczej był trup i chyba zrobiłeś komuś przysługę kupując je. Ja bym się porządnie zastanowił, czy w ogóle jest sens się pakować w jakiekolwiek naprawy, bo zrobisz jedno i zaraz wysypie się drugie. Sprawdziłem to już na sobie i na poprzednim moim aucie. Fakt, było w lepszym stanie niż to które opisałeś, ale i tak kosztowało mnie mnóstwo pracy i jeszcze więcej pieniędzy i idealne nigdy nie było.



Awatar użytkownika
exploreremg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw cze 02, 2011 15:07

Witam Kupiłem Golfa 3 w Opłakanym stanie Pomocy!!

Post autor: exploreremg » ndz lip 01, 2012 00:22

Tak jak chłopaki piszą - koniecznie kupić OC. Podstawa. Jak się za tydzień okaże że totalny szrot to po sprzedaniu/złomowaniu nadwyżkę i tak oddadzą. To że coś tam plastik nie taki, coś nie świeci - pierdoły. Ale jak policzysz - podsufitka, dwa głośniki w drzwi, dwa pod szybę, elektryk (wnioskuję że będziesz zdawał się na specjalistę) coś tam w zawieszeniu itp itd - koszta rosną. Ale jak masz wolę walki to OC i na trzepaki. Stukają koła? A kiedy? Ciągle? Może niedokręcone, może przeguby, może zawias wybity :) Na odległość nikt Ci nie powie, jeśli opisujesz to tak lakonicznie. Np. mi stukają "koła" jak najadę na jakąkolwiek nierówność. Trwa to już trzy dni, a jak jadę to dzwonię jak Święty Mikołaj dzwonkami przy saniach - aż się dzieci obracają - przyczyna - blaszki które trzymają klocki - koszt jakieś max 10 zł plus robota przy jednym piwie na dwa koła. (Zakładam że tracze jedynie z przodu). Ubezpieczenie i diagnostyka - później na pewno ktoś Ci doradzi co kupić, a może nawet powie gdzie, żeby było tanio i dobrze :) Diagnostyka w miarę kompleksowa pozwoli Ci chociaż w przybliżeniu stwierdzić czy warto w ten egz. ładować pieniądze czy nie :) Jaki kupić akumulator? Napisano na ten temat tyle, że spokojnie znajdziesz :) Piasta kosztuje w zależności od tego do jakiego sklepu zadzwonisz w swojej okolicy:)


było - MK2 1.8 GTI 16V KR
jest - MK3 1.8 ABS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości