Syczy lub dmucha powyżej 2 tyś obrotów golf 4

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jump0ncash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 30, 2011 10:21

Syczy lub dmucha powyżej 2 tyś obrotów golf 4

Post autor: jump0ncash » ndz maja 27, 2012 23:41

Witam,
Jakieś 2 tygodnie temu padło mi całkowicie turbo, kupiłem nowe za 700zł z allegro i wymieniłem.
Od razu po wymianie, no od razu było to lekko słyszalne, po 24 godzinach bardziej:
Samochód syczy, bądź dmucha, tak jak by ktoś z kompresora powietrze wypuszczał. Głos wydobywa się tak jak by z pod silnika.
Zaczyna słychać powyżej 2 tyś obrotów, na każdym biegu.
Dzieje się to tylko na biegu, na ludzie nie ma widać takiego ciśnienia żeby to tym bokiem uciekało.

Wiecie co to może być? Mechanik sprawdzał intercooler szczelny, nic na ludzie nie widać, nie słychać, stwierdził że widać to turbo to daje takie odgłosy.. No ale mi się wydaje że to turbo nie może wydawać takich dźwięków bo to ewidentnie jakiś przewód bądź pękniecie.....

Na pewno trzeba zmienić mechanika bo ten już mnie olał, a jak przyśpieszam i obok mnie jest jakaś ściana, wiadukt to po prostu bembenki o tego świstu pękają...



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Syczy lub dmucha powyżej 2 tyś obrotów golf 4

Post autor: Haki » pn maja 28, 2012 13:02

Nieszczelność na węży idącym do turbiny lub z turbiny ... sprawdzić,,, Wystarczy wbić się Golfiną na podnośnik - Ty robisz przygazówkę a mechanik ustala skąd syczy ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

jump0ncash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 30, 2011 10:21

Syczy lub dmucha powyżej 2 tyś obrotów golf 4

Post autor: jump0ncash » czw cze 14, 2012 19:38

To właśnie na luzie nic nie słychać, dopiero od drugiego biegu na większym obciążeniu. Już słuchaliśmy tego na wszystkie sposoby.. :(



Awatar użytkownika
Bannan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 13, 2012 17:20

Syczy lub dmucha powyżej 2 tyś obrotów golf 4

Post autor: Bannan » czw cze 14, 2012 20:25

Może mechanik nie wyczyścił dolotu a nowe turbo zaciągnęło kawałki starego wirnika i mogło uszkodzić wirnik w nowej sprężarce a wtedy turbo będzie gwizdać i później się budzić do pracy. Nie jeden taki przypadek już widziałem.



Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

Syczy lub dmucha powyżej 2 tyś obrotów golf 4

Post autor: Axel_1 » ndz cze 17, 2012 23:19

Prawdopodobnie dolny wąż od turbo przetarty od półosi. Używana turbina nie jest dokładnie taka sama i po montażu tak się zdarza. Dzwięk jakby ktoś pod autem dmuchał w worek foliowy.


ekodriving 4.5

Awatar użytkownika
hoja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Syczy lub dmucha powyżej 2 tyś obrotów golf 4

Post autor: hoja » wt cze 19, 2012 18:56

kolego a patrzyłeś na łącznik elastyczny? ten co łączy turbinę z rurą wydechową? mi kiedyś on pękł i też tak było słychać jak by turbo dmuchało gdzieś na boki :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości