Oryginalne radio + adapter kasetowy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

HSboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr maja 09, 2012 23:43

Oryginalne radio + adapter kasetowy

Post autor: HSboy » wt cze 05, 2012 23:16

Witam,
Mam pytanie odnośnie oryginalnego radia do mk2 takie jak z aukcji http://allegro.pl/vw-delta-ii-passat-go ... 51918.html" onclick="window.open(this.href);return false; [chyba takie było montowane oryginalnie w mk2]

Chciałbym takie zakupić i do tego jeszcze adapter kasetowy http://allegro.pl/transmiter-kaseta-kas ... 77359.html" onclick="window.open(this.href);return false; i odtwarzać sobie muzykę z mp3/ telefonu komórkowego i moim zdaniem wygodniej bo nie trzeba płyt CD,i teraz mam pytanie czy jest sens ? chcialbym by to grało w takim dobrym poziomie ale nie profesjonalnym, na pewno nie będzie zakładana jakaś mega tuba tylko taka jakaś mała tuba by jakiś bass dała i głośniki oryginalne [ewentualnie jakiejś dokupiło by się] i jeszcze jedno pytanie czy podczas odtwarzania przez taki adapter będą jakiejś szmery/szumy.? Kumpel mówił ze tak może się dziać a w Oplu Corsa C taki własnie adapter mam zamontowany w org radiu i jakos taka sama jak z płyt CD, Może ktos juz tak próbował taka kombinacje zrobic i czy dawało radę?

Pozdrawiam. i czekam na odpowiedzi :food:


Jak Kraść to miliony,
Jak seks to księżniczki,
Jak paliwo to diesel
Jak jeździc to VW MK2

krzysi0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 15, 2011 20:21

Oryginalne radio + adapter kasetowy

Post autor: krzysi0 » śr cze 06, 2012 02:33

Adapter gra nieco lepiej niż transmiter, wiem z własnego doswiadczenia.
Zalezy jak trafisz, raz kaseta działa, raz nie. Zakładam ze w zaleznosci od radia, czy mechanizmu blokady na kasecie.

Kombinacja specjalna to nie jest, dzwiek bedzie porownywalny z 96-128kbs. Niewiem natomiast jak jest z niskimi tonami przy tym zestawie, nie mialem jak sprawdzic.

A ! Jeżeli chcesz sprobowac, nie pakuj się w "drogie" kastety, aledrogo proponuje zakup juz od 4 złotych.



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Oryginalne radio + adapter kasetowy

Post autor: nitrox89 » śr cze 06, 2012 06:51

Hansiu, lepiej zapodać jakieś radio z biedrony z USB, lepiej to zagra. Pozatym podłączyc tube pod ori radio mk2 może być ciężko, trzeba będzie kupować przejścia RCA itp.


Rust is lighter than carbon fiber

HSboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr maja 09, 2012 23:43

Oryginalne radio + adapter kasetowy

Post autor: HSboy » czw cze 07, 2012 12:55

znaczy sie mi po głopwie chodzi z golfa zrobic taki egzemplarz i dobrowadzic do takiego stanu jak wyjechał w 89 w fabryki.. . . a raczej sie nastawiam ze jakas malutka tuba bedzie . . .


Jak Kraść to miliony,
Jak seks to księżniczki,
Jak paliwo to diesel
Jak jeździc to VW MK2

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Oryginalne radio + adapter kasetowy

Post autor: Paweł Marek » pt cze 08, 2012 08:51

Jesli chcesz zachować oryginalne radio to popieram taki projekt, ale czy to cię usatysfakcjonuje to nie nas pytaj bo to zależy od twoich wymagań jeśli chodzi o jakość dźwięku. Niestety same w sobie te delty były kiepściutkie, dodatkowo pogorszy sie jakość od adaptera ale oczywiście da się słuchać. Przy czym tube w tym przypadku uważałbym za przesadę, dobre średnie głośniki w drzwi piszczki w podszybie lub słupki i na tym bym poprzestał


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Oryginalne radio + adapter kasetowy

Post autor: ssarna1 » pt cze 08, 2012 11:34

Nie wiem jak dokładnie wygląda głowica radia w tym modelu, ale jakiś koleś w jakimś innym radiu zrobił sobie aux na falach AM (których nikt już nie słucha) być może jest to wykonalne
ale to robota dla ogarniętego elektronika.


MK3 ADZ->AGU

HSboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr maja 09, 2012 23:43

Re: Oryginalne radio + adapter kasetowy

Post autor: HSboy » sob cze 09, 2012 12:42

Paweł Marek pisze:Jesli chcesz zachować oryginalne radio to popieram taki projekt, ale czy to cię usatysfakcjonuje to nie nas pytaj bo to zależy od twoich wymagań jeśli chodzi o jakość dźwięku. Niestety same w sobie te delty były kiepściutkie, dodatkowo pogorszy sie jakość od adaptera ale oczywiście da się słuchać. Przy czym tube w tym przypadku uważałbym za przesadę, dobre średnie głośniki w drzwi piszczki w podszybie lub słupki i na tym bym poprzestał
o o taką odpowiedź mi chodzilo kolego, dzis sprawdzalem w golfie to mam tylko 1 glosnik na podszybiu, musialby bym jakiejś zakupić , jakie były orginalne glsoniki w mk2? ile watt czy jak to tam sie piszee


Jak Kraść to miliony,
Jak seks to księżniczki,
Jak paliwo to diesel
Jak jeździc to VW MK2

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Oryginalne radio + adapter kasetowy

Post autor: Paweł Marek » sob cze 09, 2012 14:46

nie umiem ci podac z pamięci, znajdziesz łatwo na allegro oryginaly używane do mk3. W dzwi 165 mm średnicy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

HSboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr maja 09, 2012 23:43

Oryginalne radio + adapter kasetowy

Post autor: HSboy » sob cze 09, 2012 16:46

dzięekiii ,juz chcialem zapytac o wiazki kabli ;] ale ktos inny zalozyl taki temat :d :bigok: :bigok:


Jak Kraść to miliony,
Jak seks to księżniczki,
Jak paliwo to diesel
Jak jeździc to VW MK2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości