Golf III 1.6GL Nie odpala przy ciepłym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vwIII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr lip 12, 2006 19:19
Lokalizacja: Leszno

Golf III 1.6GL Nie odpala przy ciepłym silniku

Post autor: vwIII » śr lip 19, 2006 17:07

Witam
Jestem nowy na tym Forum, gdyż posiadam VW od tygodnia. Mam z nim mały problem. Silnik nie chce odpalić, gdy jest rozgrzany. Co może byćprzyczyną takiego stanu rzeczy??
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lip 20, 2006 19:40

vwIII pisze:Jestem nowy na tym Forum
No to witamy na forum

Najpierw napisz jaki masz typ silnika (pierwsze trzy litery jego numeru).
vwIII pisze:Silnik nie chce odpalić, gdy jest rozgrzany. Co może byćprzyczyną takiego stanu rzeczy??
Najprawdopodobniej uszkodzony czujnik temperatury - daje sygnał że silnik zimny gdzy jest on ciepły i do cylindrów trafia zabogata mieszanka.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
vwIII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr lip 12, 2006 19:19
Lokalizacja: Leszno

Post autor: vwIII » pt lip 21, 2006 18:52

Typ silnika ABU Tak wyczytałem z naklejki w bagażniku - mam nadzieję, że to o to chodzi. A ten czujnik to jest ten wmontowany w rozdzielaczu cieczy chłodzącej? (tam gdzie termostat). Czy jeżeli byłby uszkodzony ten czujnik o którym mówisz to będzie działał wskaźnik temperatury w liczniku? Bo w samochodzie ten wskaźnik działa.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lip 21, 2006 19:09

vwIII pisze:Typ silnika ABU Tak wyczytałem z naklejki w bagażniku - mam nadzieję, że to o to chodzi
Tak o to chodziło
vwIII pisze:Czy jeżeli byłby uszkodzony ten czujnik o którym mówisz to będzie działał wskaźnik temperatury w liczniku?
Tak, wskaźnik by działał bo tam sa dwa czujniki temperatury

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 21:25 ]
Tak, wskaźnik by działał bo tam sa dwa czujniki temperatury
Sorry - czujnik jest jeden czteropinowy.
Jeśli masz jakiś multimetr to dam Ci dane jak pomierzyć ten czujnik, potem sondę lambda - bo ona jest następna w kolejce


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

marek222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 20:53
Lokalizacja: małopolska

Post autor: marek222 » pt lip 21, 2006 22:03

Witam wszystkich ,posiadam golfa3 silnik abu 1,6 chciałbym dolączyć się do tego tematu gdyż mam podobny problem tj.jak jest ciepły silnik to zapala jakby był zalewany zbyt bogatą mieszanką paliwa ,dopiero po przegazowaniu wszystko jest ok.czujnik temperatury czterostykowy sprawdzałem przy tem. 90 c i były rezystancje dwa styki po lewej stronie 104 ohma a tego po prawej211 ohma i tu pytanie czy to jest ok.gdy silnik był chłodny rezystancja była wyższa tj.lewa strona 707 a prawa 1413 ohma



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lip 21, 2006 22:27

Obrazek


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

will
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 03, 2006 06:19
Lokalizacja: stalowa wola

Post autor: will » pt lip 21, 2006 23:03

witam posiadam golfa I 1.6 gti i mam podobny problem ale mi nie chce zapalic po dwóch godzinach jak zostanie zgaszony, zimny zapali, gorący też pali



Awatar użytkownika
vwIII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr lip 12, 2006 19:19
Lokalizacja: Leszno

Post autor: vwIII » sob lip 22, 2006 09:54

[ Dodano: 22 Lip 2006 12:53 ]
Dzięki. Zaraz biorę miernik i idę sprawdzać. Napiszę co i jak.

A więc, wartości rezystancji pomierzone były nieco niższe niż podane. Po nagrzaniu silnika okazało się, że odpala, przejechałem około 10 km zgasiłem i odpaliłem bez problemu. W związku z tym podejrzewam, że był brak styku na kostce tegoż czujnika i po parokrotnym odłączeniu i podłączeniu styki się oczyściły i wszysko jest ok.

Więc wielkie dzięki za pomoc.

I jeszcze mam pytanko jak można (i czy w ogóle można) zdobyć ten program z którego jest ten obrazek.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob lip 22, 2006 16:33

I jeszcze mam pytanko jak można (i czy w ogóle można) zdobyć ten program z którego jest ten obrazek.
Program nazywa się AUTODATA
Można kupić - najtańsza wersja chyba z 2000 zł :grin: ..... albo poszukać po necie....

[ Dodano: Sob Lip 22, 2006 16:35 ]
vwIII pisze:W związku z tym podejrzewam, że był brak styku na kostce tegoż czujnika
To może być bardzo prawdopodobne (najczęstsza usterka to właśnie brak połaczenia), ale może przeczyść styki jeszcze sam papierkiem ściernym


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

marek222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 20:53
Lokalizacja: małopolska

Post autor: marek222 » sob lip 22, 2006 19:39

Witam ponownie jeśli pozwolicie chcialbym kontynułować temat bo problem u mnie jest dalej a dane z tabelki utwierdziły mnie że czujnik temp.jest ok.przy rozgrzanym silniku czas wtrysku jest zależny od temp.silnika , sondy lambda oraz otwarcia przepustnicy czyli z potencjometru przepustnicy.poprawcie jeśli się mylę i tu jest pytanie jak można te pozostałe elementy sprawdzić mając multimetr.będe wdzięczny za każdą fachową odpowiedż.Silnik abu 1,6 rok 94 pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tym tematem.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz lip 23, 2006 10:52

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

diabel B-B
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 09:44
Lokalizacja: BIELSKO BIALA

Post autor: diabel B-B » ndz lip 23, 2006 11:09

Ja tez mam podobny problem tylko z 1.4 Gasnie w trakcie jazdy jak temperatura dochodzi 90 *C . Tez myslalem ze to od czujnika sa bledy ale przypuszczam ze to od bedzie aparatu zaplonowego!!! ma z 1.6 tylko nie wiem czy moge go zalozyc!!! :bigok:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz lip 23, 2006 11:14

diabel B-B pisze: ale przypuszczam ze to od bedzie aparatu zaplonowego!!!
No ale co ma temperatura do aparatu zapłonowego?
Pierwsze to wypada podłaczyć do komputera albo sprawdzić to co u kolegów. Napisz typ tego silnika


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zeed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 28, 2006 23:16
Lokalizacja: Mannschaft Krosno

Post autor: Zeed » ndz lip 23, 2006 22:46

mam dokładnie ten sam problem co marek222 i ten sam motor...prądy w porządku, ale jutro dobieram się w takim przypadku do czujnika temperatury, może nawet nowy się założy-w końcu majątku nie kosztuje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości