Lekko skrzywiona kierownica po wymianie paska

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Lekko skrzywiona kierownica po wymianie paska

Post autor: pablo-pablo » pt cze 08, 2012 15:48

Czy to możliwe żeby po wymianie paska wspomagania, "coś" się przestawiło i teraz do jady na wprost muszę mieć lekko skrzywioną w prawo kierownicę? Przy niczym innym nie grzebałem, a nie kojarzę żeby przed robotą kierownica musiała być lekko skrzywiona... Co teraz, ustawić zbieżność czy szukać przyczyny gdzie indziej?




Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Lekko skrzywiona kierownica po wymianie paska

Post autor: pablo-pablo » pt cze 08, 2012 21:13

A jak spuścić stary płyn z układu? I po zalaniu nowego trzeba go jakoś odpowietrzyć, czy sam się odpowietrzy?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Lekko skrzywiona kierownica po wymianie paska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 09, 2012 15:23

nie to nie może być przyczyną. Rzacej zbieg okolicznosci chyba że coś robiłeś z zawiechą. zmieniałeś koła wcześniej i nie zwróciłeś uwagi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Lekko skrzywiona kierownica po wymianie paska

Post autor: sokol26 » sob cze 09, 2012 19:08

Któryś ze znajomych tak miał, już nawet nie pamiętam który, wymienił pasek i ściągać zaczęło, po wlaniu nowego płynu było ok, może zbieg okoliczności :bajer: . Szczerze mówiąc to sam nie wiem jakby to miało pomóc, ale jak by nie patrzeć to pomogło, problem minął. Był nawet podobny temat na innym forum, również wymiana płynu pomogła, coś musi w tym być... Tak czy inaczej od czasu do czasu wypadało by wlać świeży olej, może tylko pomóc, napewno nie zaszkodzi.



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Lekko skrzywiona kierownica po wymianie paska

Post autor: pablo-pablo » ndz cze 10, 2012 00:27

No dobra, ale jak zlać stary płyn? Mam książkę "obsługa i naprawa VW golf II" ale tam jest tylko opisane jak zalać nowy płyn i odpowietrzyć, ale jak pozbyć się starego?

Dodam jeszcze, że w dniu wymiany paska pękł mi zbiorniczek od płynu do wspomagania wiec musiałem go zdemontować i zastąpić "nowym" ze szrotu. Wlałem już do niego nowy płyn. Być może doszło do jakiegoś zapowietrzenia, wiec najlepiej spuściłbym całość, zalał raz jeszcze i odpowietrzył wg. książki.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Lekko skrzywiona kierownica po wymianie paska

Post autor: Lipek81 » ndz cze 10, 2012 12:31

Nie ma takiej możliwości, żeby przy zmianie paska przestawiło się coś w układzie kierowniczym. Tak, jak pisał Paweł Marek, to przypadek, jakiś zbieg okoliczności.



przemardi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn mar 12, 2012 20:29
Lokalizacja: Miękinia (KRA)

Lekko skrzywiona kierownica po wymianie paska

Post autor: przemardi » wt cze 12, 2012 19:21

odkręcasz jakiś przewód i olej spływa sobie. mozesz pokręcić kierownicą przy okazji żeby go jeszcze przepchało. Później zakrecasz przewód, wlewasz płyn odpalasz auto krecisz kierownicą troche pozniej dolewasz ile trzeba i gitara :)



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Lekko skrzywiona kierownica po wymianie paska

Post autor: pablo-pablo » pt lip 06, 2012 11:40

Niestety - wymiana płynu wspomagania na nowy i prawidłowe odpowietrzenie układu nie pomogło... Chciałem tego uniknąć, ale chyba będę musiał zdjąć kierownice i obrócić ją o parę stopni. Nie mam innego pomysłu :?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Lekko skrzywiona kierownica po wymianie paska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 06, 2012 20:35

pablo-pablo, przede wszystkim czy wspomagania działa prawidłowo? Bo jeśli tak to już o nim nie myśl tylko jedź skontrolowac stan zawieszenia a jeśli bedzie ok ustaw geometrię kół.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości