Problem z kontrolkami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dawid17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 17, 2012 22:49

Problem z kontrolkami

Post autor: Dawid17 » czw cze 07, 2012 09:02

Witam.
W mojej mamy aucie tzn. Golfie IV 1.9 TDI podczas jazdy to się chyba wszystkie możliwe kontrolki świecą.
Mianowicie:
-kontrolka hamulca ręcznego, gdzie jest on spuszczony,koła nie trzymają. Czasami przestanie się świecić i później np. przy zahamowaniu znowu się zapali.
-kontrolka klocków hamulcowych. Klocki z przodu są dosyć grube jeszcze,bo niedawno były wymieniane i czy z tyłu też jest czujnik,który by powodował palenie się kontrolki? Bo nie zaprzeczę z tyłu już klocki powoli będą do wymiany
-kontrolka ABS-tutaj nie wiem co się dzieje
A teraz jeszcze jeden problem nie zapala się kontrolka oleju,ostatnio przy sprawdzeniu oleju okazało się,że dużo jego brakuje a kontrolka się nie zapaliła.Spod filtra coś lekko kapie olej stąd moje zaniepokojenie.Jeszcze jedna ważna rzecz,przy włączeniu zapłonu zapala się kontrolka i później gaśnie.
Prosiłbym o pomoc,z góry dziękuje ;)
Pozdrawiam.



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Problem z kontrolkami

Post autor: seebst » czw cze 07, 2012 09:33

Dawid17 pisze:nie zapala się kontrolka oleju
Dawid17 pisze:przy włączeniu zapłonu zapala się kontrolka i później gaśnie.
No to w końcu jak, zapala się, czy nie?
Standardowo przy włączeniu zapłonu ma się zapalić i zgasnąć.
Dawid17 pisze:-kontrolka hamulca ręcznego, gdzie jest on spuszczony,koła nie trzymają. Czasami przestanie się świecić i później np. przy zahamowaniu znowu się zapali.
Sprawdź poziom płynu hamulcowego - typowe objawy zbyt niskiego jego poziomu.
Dawid17 pisze:-kontrolka klocków hamulcowych.
Dawid17 pisze:Bo nie zaprzeczę z tyłu już klocki powoli będą do wymiany
Czujnik od wskaźnika zużycia klocków znajduje sie tylko w przednim lewym kole - reszta klocków nie ma nic do tego. Więc sprawdź tą wtyczkę dobrze.
Dawid17 pisze:-kontrolka ABS-tutaj nie wiem co się dzieje
Tu bez podłączenia pod komputer też nikt nic się nie dowie.



Dawid17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 17, 2012 22:49

Problem z kontrolkami

Post autor: Dawid17 » czw cze 07, 2012 12:20

Chodzi o to,że kontrolka cały czas była zgaszona więc nie zaglądało się do poziomu oleju. Ostatnio przy czyszczeniu silnika sprawdziłem stan oleju i był bardzo niski więc ta kontrolka powinna się zapalić a nie zapaliła się. Rozumiesz?



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Problem z kontrolkami

Post autor: seebst » czw cze 07, 2012 12:34

Widocznie jeszcze nie był poziom oleju aż tak niski, żeby to zasygnalizować, chyba, że sam czujnik masz uszkodzony, w co z resztą wątpię, bo wówczas to by cały czas się kontrolka świeciła...



Dawid17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 17, 2012 22:49

Problem z kontrolkami

Post autor: Dawid17 » czw cze 07, 2012 12:48

Musiał być bo bagnet był prawie suchy.
Poziom płynu hamulcowego prawie MAX.
Czujnik klocków hamulcowych ktoś był tak miły i odciął ale dorobiłem ostatnio kable i jeszcze dziś przemieniłem kable i dalej się świeci. Klocki mają może z 10-15mm grubości, na pewno nie są ostro zjechane do blachy.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z kontrolkami

Post autor: Qto » czw cze 07, 2012 20:46

Dawid17 pisze:A teraz jeszcze jeden problem nie zapala się kontrolka oleju,ostatnio przy sprawdzeniu oleju okazało się,że dużo jego brakuje a kontrolka się nie zapaliła.Spod filtra coś lekko kapie olej stąd moje zaniepokojenie.Jeszcze jedna ważna rzecz,przy włączeniu zapłonu zapala się kontrolka i później gaśnie.
Prosiłbym o pomoc,z góry dziękuje
Pozdrawiam.
czerwona kontrolka zapala się po włączeniu zapłonu i po chwili gaśnie...ale nie jest to kontrolka sygnalizująca niski poziom oleju. Jeżeli zapali się z powodu niskiego poziomu...to może już być za późno - nie wolno używać tej kontrolki jako miarki oleju.
Niski poziom oleju sygnalizuje taka sama kontrolka tylko koloru pomarańczowego - o ile takowa jest, musi być czujnik poziomu oleju w misce olejowej.
Dawid17 pisze:-kontrolka ABS-tutaj nie wiem co się dzieje
wyszukiwarka forum + podłączenie pod komputer (interfejs diagnostyczny)
Dawid17 pisze:-kontrolka klocków hamulcowych
sprawdź okablowanie od czujnika...lewe, przednie koło
Dawid17 pisze:-kontrolka hamulca ręcznego
a poziom płynu hamulcowego sprawdzałeś ?



Dawid17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 17, 2012 22:49

Re: Problem z kontrolkami

Post autor: Dawid17 » sob cze 09, 2012 09:34

Dawid17 pisze:Poziom płynu hamulcowego prawie MAX.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości