Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: Jaceklo » pn paź 25, 2010 21:59

Tuż po oddaniu samochodu do mechanika przestałem śledzić Wasze odpowiedzi....
Skrzynia jest już wymieniona - opiszę jak sprawa wyglądała, ale zaczną od odpowiedzi.

jhosef, Tak, niestety skrzynię było słychać po puszczeniu gazu na luzie. Niestety mechanik wmówił mi, że to nic złego i mu uwierzyłem i darowałem wymuszenie uznanai reklamacji, którą mi obiecywał. Tutaj opisałem całą poprzednią wymianę: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=296293
Dodatkowo okazało się, że skrzynia która mi założyli pół roku temu miała w sobie niecałe 1,5l oleju (z 3l, ktore powinny być).

Duber, Swojej skrzyni nie naprawiałem, gdyż był również problem ze wstecznym biegiem i dałem się skusić w warsztacie na "gwaracnje rozruchową", w ramach której mieli w przypadku trefnej skrzyni wziąć na siebie koszty robocizny - na gadaniu się skończyło :(

Mechanik, u którego teraz wymieniałem skrzynię potwierdził diagnozę z uszkodzonym mechanizmem różnicowym (chociaż przed rozebraniem skrzyni brał również pod uwagę łożysko). Po oględzinach powiedział, że zęby się wytarły i spokojnie można było z tym jeszcze jeździć, min 10kkm.

W tej chwili mam założoną skrzynię APW (zamiast CHD) - z krótszymi biegami (3,4,5) sprowadzoną z Niemiec za pośrednictwem "znajomego", który mnie również zrobił w jajo, bo w skrzyni miały być wymieniane łożyska, a skrzynia nawet nie była rozbierana!!
Jednak jakoś jeździ - jak się toczę na jedynce i dwójce, to ją trochę słychać, no i synchronizator 2-go biegu zgrzyta przy szybkiej zmianie biegu...
Ale mam nadzieję, że skrzynia pociągnie jeszcze trochę....

Jak nie pojeździ, to posłucham golabek90'a i może pojadę do Skierniewic...
A co do inwestycji, to przy pierwszej wymianie tak właśnie miało być - nie patrzeć na koszty, tylko zaufać mechanikowi - kosztowało mnie to 1500zł (razem z wymianą sprzęgła). i się przejechałem na tym.....


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: T.O.B.I. » wt paź 26, 2010 07:51

oj kolego nie uczysz się nawet na swoich błędach, wierzysz w to że teraz ta ostatnia skrzynia pomimo hałasowania wytrzyma ci dłużej, pomijając fakt że ma krótsze biegi, jak ci się na tym jeździ? ja również wymieniałem skrzynie w ABU z gwarancją rozruchową i mechanik trzy razy wymieniał skrzynie na swój koszt, dopiero trzecia skrzynia mi pod pasowała, pierwsza hałasowała, druga miała tak krótkie biegi że silnik wył, a trzecia jeździ już 3 rok i jest cicha


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

andrew1986666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 14, 2010 09:51

Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: andrew1986666 » wt paź 26, 2010 09:12

Tu masz linka w zależności od ceny dają gwarancje nawet chyba na rok> Cena kosmos moim zdaniem ale...
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-vw-go ... 61407.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wyślij do nich zapytanie to się dowiesz wszystkiego.
pozdro



Awatar użytkownika
palibrzuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 16:31
Lokalizacja: WLS .....

Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: palibrzuch » wt paź 26, 2010 09:28

ja kupilem skrzynie tu na forum za 300zl z polosiami i nowymi przegubami (dolozylem jeszcze koleszce na butelke) moj dobry koleszka wymienil mi to w rozliczeniu ale jak czytam ze za wymiane ponad 300zl kurcze dla mnie to kosmos. Gdyby byl u mnie lepszy dostep do skrzyni to sam bym sobie wymienil ale brak czasu robi swoje. Fakt ze ponad miesiac szukalem skrzyni bo niektore ceny to ludzie nie wiem skad biora 1k za skrzynie a auto warte 3k dla mnie to chore. Niby u mnie wszystko jest ze skrzynia ok ale mam taki problem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=360139 moze ktos juz sie spotkal z tym? Oryginalnie mialem skrzynie CHB ale po poradach od innych zalozylem z innym przelozeniem 4 i 5 teraz jest rewelacja na trasie zamiast 100 mam 125 przy tych samych obrotach. W niedziele spalanie w cyklu 70%trasa 30%miasto 8,5LPG. Kolego na pewno pomoze Ci ta tabelka http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Inform ... riebe.html moim zdaniem powinienes szukac dalej i nie kupowac pierwszej lepszej. W Łosicach jest koles ktory sprzedaje skrzynie z gwarancja bo on robi przeglad skrzyni zalewa nowy olej i takie tam i bierze za skrzynie cos kolo 500zl. Sam prawie od niego kupilem ale 500zl moim zdaniem to drogo. W Wawie to ze skrzynia nie powinienes miec problemu ale co do jakosci to juz sam sobie odpowiedz no i praca mechanika X3
pozdro


Chciałeś panią? Zapie... za nią!!

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: Jaceklo » wt paź 26, 2010 22:58

T.O.B.I. pisze:oj kolego nie uczysz się nawet na swoich błędach, wierzysz w to że teraz ta ostatnia skrzynia pomimo hałasowania wytrzyma ci dłużej,
Człowiek naiwny, nie chcę sie z założenia martwić...
A może by tak pozwolić pouczyć się innym na moich zdjęciach i zdradzić, w którym warsztacie skrzynia była wymieniana za pierwszym razem?
T.O.B.I. pisze:ma krótsze biegi, jak ci się na tym jeździ?
Krótsze biegi zaakaceptowałem ze względu na to, że większość przebiegu będzie nabijana w mieście...
andrew1986666 pisze:Cena kosmos moim zdaniem ale...
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-vw-go" onclick="window.open(this.href);return false; ... 61407.html
Jakby byli w Warszawie, to bym bardzo chętnię skrzynię nawet w takiej cenie brał... Zdecydowanie taniej by wyszło.
palibrzuch pisze:moim zdaniem powinienes szukac dalej i nie kupowac pierwszej lepszej. W Łosicach jest koles ktory sprzedaje skrzynie z gwarancja bo on robi przeglad skrzyni zalewa nowy olej i takie tam i bierze za skrzynie cos kolo 500zll
Przy następnej wymianie będę dalej szukać ;). Opcja z Łosicami jest całkiem nienajgorsza, 500zł nie jest wielką sumą za sprawdzoną skrzynię...
A w Warszawie miałem bardzo duży problem, bo nie mogłem praktycznie znaleźć nic poniżej 600zl i to przeważnie bez żadnej znajomości historii...


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: T.O.B.I. » śr paź 27, 2010 08:11

kolega do MK4 kupił skrzynię w warszawie, fakt kosztowała kupę kasy ale kolega chciał mieć pewność, skrzynia była po kapitalce i z gwarancją na rok z tego co pamiętam, podejrzewam że już wydałeś więcej niż kosztowała by cię pewna skrzynia raz a porządnie, ta firma odkupuje też skrzynie i naprawiają też skrzynie indywidualnie


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
palibrzuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 16:31
Lokalizacja: WLS .....

Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: palibrzuch » czw paź 28, 2010 07:43

Jaceklo, siemano
Sluchaj bylem wczoraj ze sluzbowym autem u zaprzyjaznionego mechanika i zagadalem z nim czy nie orientuje sie co u mnie w skrzyni sie dzieje nie tak. Powiedzial mi ze jego sasiad naprawia i robi przeglady od kilkunastu lat skrzyń VW :D za kompletny przeglad bierze 300zl jesli stwierdzi ze cos w niej jest do wymiany to placisz za czesci. Z tego co mowil to dostajesz tez gwarancje bo on na prawde robi tylko skrzynie i zna sie na tym. Jesli sie zdecydujesz to musisz udac sie na Prymasa 40 kolo zachodniego jadac od centrum alejami skrecasz w prawo w Prymasa mijasz nad soba tory i pozniej po prawej masz auto myjnie reczna. Za myjnia jest mechanik. Idziesz do niego i mowisz ze przyjechales w sprawie skrzyni do VW Golf 3 ze koleszka zagadaywal z GG Studio z pomaranczowego kangura. Powiedzial mi ze zaprowadzi Cie do niego bo to jest tez na Prymasa tylko ze 42 (sasiad) i bedzie cos taniej :) Widze ze masz WB numer wiec pewnie masz blisko :D
pozdrawiam


Chciałeś panią? Zapie... za nią!!

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: Jaceklo » ndz paź 31, 2010 22:04

palibrzuch pisze:Sluchaj bylem wczoraj ze sluzbowym autem u zaprzyjaznionego mechanika i zagadalem z nim czy nie orientuje sie co u mnie w skrzyni sie dzieje nie tak. Powiedzial mi ze jego sasiad naprawia i robi przeglady od kilkunastu lat skrzyń VW :D
Bardzo cenna informacja :).
Aktualnie w garażu mam skrzynię, którą miałem u siebie w autku od samego początku.
Jak zacznie mi szfankować skrzynia, ktorą aktualnie mam na pewno podjadę do tego magika!
palibrzuch pisze:Idziesz do niego i mowisz ze przyjechales w sprawie skrzyni do VW Golf 3 ze koleszka zagadaywal z GG Studio z pomaranczowego kangura.
Będzie aktulane za kilka miesiecy?
palibrzuch pisze:Widze ze masz WB numer wiec pewnie masz blisko :D
Od zamknięcia Dźwigowej codziennie tamtędy przejeżdzałem do/z pracy :D


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
palibrzuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 16:31
Lokalizacja: WLS .....

Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: palibrzuch » pn lis 01, 2010 20:32

Z ta Dzwigowa to powiem Ci ze troche przesadzili aby na tyle miesiecy zamykac.
Powinno byc aktualne bo oni chyba nie beda sie zwijac z tamtad.
pozdro


Chciałeś panią? Zapie... za nią!!

Busiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2012 10:06

Awaria skrzyni

Post autor: Busiak » ndz cze 03, 2012 08:31

Witam Panów. U mnie problem wygląda inaczej ze skrzynią biegów. A mianowicie awaria skrzyni biegów zaczęła się ja włączyłem wsteczny bieg usłyszałem stuknięcie przy cofaniu. Cofając dalej przy dodawaniu gazu to stukniecie się pojawiało i po zrzuceniu wstecznego biegu już nie wchodzą mi biegi. Czyli wrzucam 1 spuszczam sprzęgło a tu samochód nie jedzie i słychać od czasu do czasu hałas. Tak wygląda ze wszystkimi biegami. ( klekot występuje tylko po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu a nie przy wrzucaniu biegów) Proszę o podpowiedz co to może być. z góry dziękuje. Pozdrawiam wszystkich miłośników GOLFÓW :okej:



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: Gawior » ndz cze 03, 2012 21:01

Próbowałeś wrzucić jakiś bieg i pchnąć auto na zgaszonym silniku ?


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Busiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2012 10:06

Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: Busiak » ndz cze 03, 2012 21:55

Przy zgaszonym silniku i włączonym biegu samochód można pchać. Przy włączonym silniku i na biegu też można to samo zrobić, przy dodawaniu gazu słychać pod maska delikatne odgłosy ( dźwięk metaliczny )



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: Jaras » pn cze 04, 2012 00:36

Kolego mechanizm różnicowy w skrzyni się rozleciał i :ass:
Nie opłaca się naprawiać ... czeka Cię wymiana ...
Szukaj skrzyni o takim przełożeniu jak twoja (według oznaczenia)
Pomocna tabela :
http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... egolf.jpg/



Busiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2012 10:06

Awaria skrzyni - druga w ciągu roku

Post autor: Busiak » pn cze 04, 2012 06:21

Dziękuje za podpowiedz jaras 18. Dzięki takim ludzką ja Wy takie strony internetowe maja sens. Pozdrawiam wszystkich :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości