Rzężenie od str rozrządu.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Rzężenie od str rozrządu.

Post autor: Gawior » czw maja 31, 2012 15:25

Witam. Od jakiegoś czasu mam rzężenie od strony rozrządu, pasków itp.
Stało się to pod zdjęciu pasków, paska rozrządu itp. ( do wymiany uszczelki - robił ktoś i musiał zrezygnować )
Zostało to poskładane i od tego czasu słychać rzężenie, świergotanie ( nw jak to nazwać ). Mam nagrany ten dźwięk, ale jestem w pracy i dodam to później.
Wstawiłem auto do innego mechanika, który wymienił uszczelkę i pompę wody, do tego pasek rozrządu i inne paski. Dźwięk nie ustał.
Napinacz wymieniony jakieś 27tys. km temu.

Myślałem, że to łożyska, ale *#cenzura#* pod maską nie jestem w stanie stwierdzić czy to alternator czy nie.
W sobotę jak znajdę czas i dam radę, to zrzucę pasek z alternatora.

Czy coś jeszcze oprócz łożysk w altku, tak z dnia na dzień może świszczeć z tej strony ?


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rzężenie od str rozrządu.

Post autor: Paweł Marek » czw maja 31, 2012 21:02

np pompa wspomagania, zdejm paski włącz motor i słuchaj, potem zakładaj po jednym i dalej słuchaj


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Rzężenie od str rozrządu.

Post autor: Gawior » pt cze 01, 2012 11:33

A czy pompa wspomagania nie powinna głośniej chodzić w podczas obciążenia i ciszej bez niego ?
U mnie jest to jednostajne nie zależnie od obciążenia pompy, temperatury silnika itp.

Miałem dorzucić nagranie, ale jak je odsłuchałem, to nie było słychać tego ( dyktafonem w telefonie nagrane ).

Jeszcze jedna sprawa. Czemu we wpisie powyżej zamiast "słuchając" mam ***


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rzężenie od str rozrządu.

Post autor: Paweł Marek » pt cze 01, 2012 17:55

widac słownik forumowy uznał to za coś sprośnego :) , może "sł" odczytał jako r. Owszem od pompy hałas nasila sie przy skretach zwłaszcza w skrajnych położeniach. Tak czy inaczej zdejmuj paski inaczej nie bedziesz wiedział


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Rzężenie od str rozrządu.

Post autor: Gawior » sob cze 02, 2012 19:25

U mnie tylko zwiększa to częstotliwość ( tego hałasu ) przy zwiększeniu obrotów. Nie zachowuje "standardowo" się jak pompa wspomagania.

Dzisiaj nie miałem czasu zrzucić pasków, bo pomagałem bratu w przeprowadzce od 8 do 18
Może w tygodniu, albo następna sobota.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości