Problem z klimatronikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysi3k_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 23:06

Problem z klimatronikiem

Post autor: krzysi3k_w » pn maja 21, 2012 20:40

Witam wszystkich serdecznie. Co prawda sprawa dotyczy Seata Cordoby ale to jedna rodzina, może potraficie mi pomóc. Jak temperatura oscyluje w okolicy 28-30*C to klima głupieje . Znaczy nie działa. Ale nie całkiem tylko czasem .... generalnie wygląda tak. Mam ja włączona praktycznie cały rok non stop w trybie AUTO ... i działa. Przy wysokich temperaturach ma problem z załączeniem, niby wszystko pracuje ale chłodu brak. Czasami wystarczy ją kilka razy włączyć i wyłączyć, czasami wystarczy wyłaczyć i włączyc silnik. VAG nie pokazuje błedów, ani w momencie braku chłodzenia ani przy chłodzeniu. Czynnik jest bo jak chłodzi to jak wsciekła, na wylocie z kratek ok. 6-7*C. Sprężarka pracuje, bo mimo braku chłodzenia widzę wahnięcie obrotów przy włączaniu i wyłączaniu klimy. W sumie jakos to ogarniam bo "pomęczę" guzik kilka razy i zatrybi (czasem po 1 min a czasem po 10). Podkreślę to jeszcze raz, że problem jest przy temperaturze pow. 28*C (na termometrze samochodu)

Jakieś sugestie co się może dziać

dotyczy silnika 1.4 16V BBY z 2004 roku.

Z góry dzięki za wszelką pomoc



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Problem z klimatronikiem

Post autor: PinkFloyd » wt maja 22, 2012 06:50

albo sprzęgielko ma duzy luz i trzeba wyregulowac ale w tym roku chyba sprexarka jest bez sprzegielka sterowana zaworem albo jak czesto sie dzieje styki sterownika w srodku sa zasniedziale



krzysi3k_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 23:06

Re: Problem z klimatronikiem

Post autor: krzysi3k_w » wt maja 22, 2012 20:51

PinkFloyd pisze:albo sprzęgielko ma duzy luz i trzeba wyregulowac ale w tym roku chyba sprexarka jest bez sprzegielka sterowana zaworem albo jak czesto sie dzieje styki sterownika w srodku sa zasniedziale
z tego co wiem to sprężarka klimy jest bez sprzęgiełka. Co masz na myśli pisząc styki sterownika ? Gdzie ich szukać ? Gdzieś spotkałem się z opinią, że własnie jakiś zawór może powodowac problem. Że ponoć wzrasta ciśnienie w instalacji od temperatury i przez to klima nie działa. Dziwi mnie to w sumie bo jak samochód stoi na słońcu to ile może mieć temperatury pod maską ? ... 50*C :? (oczywiście z wyłączonym silnikiem) ... jak klima się włączy to działa bez problemu przez wiele kilometrów.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Problem z klimatronikiem

Post autor: XV2 » wt maja 22, 2012 23:14

krzysi3k_w pisze: Mam ja włączona praktycznie cały rok non stop w trybie AUTO ... i działa.
Samochód zapomniał jak wygląda freon nabij klimę kolego :bajer:


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

krzysi3k_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 23:06

Re: Problem z klimatronikiem

Post autor: krzysi3k_w » śr maja 23, 2012 20:55

XV2 pisze:
krzysi3k_w pisze: Mam ja włączona praktycznie cały rok non stop w trybie AUTO ... i działa.
Samochód zapomniał jak wygląda freon nabij klimę kolego :bajer:
to nie problem z gazem :chytry: ... jak klima działa to działa super, na wylocie z kratek ok. 6*C. I działa bez problemu przez kilka godzin jazdy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości