Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: Jaworess » sob maja 19, 2012 11:25

Mam zamiar zamontować światła do jazdy dziennej w moim Mk2 ważne aby to nie były LEDy, Golf jest klasykiem. Pomyślałem że może ktoś z Was ma doświadczenia z takimi światełkami, może ktoś ma u siebie jakieś fajne światełka, może ktoś coś mi doradzi, poleci? W którym miejscu je zamontować, jaką firmę wybrać? Może jakieś fotki ktoś wrzuci...Będę wdzięczny za każdą radę, ponieważ nie mam żadnej wizji.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: skaktus » sob maja 19, 2012 13:20

Prócz świateł Wesema na P21W lub Helli za ogromną kasę nic innego nie kupisz co jest na żarówkę.

Jak masz grill na 4 lampy, dalekosiężne przerób na dzienne - dokup moduł PWM - na allegro tego pełno i masz dzienne.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: marcinek84 » sob maja 19, 2012 22:32

jak dla mnie to na razie WESEM, mam już kupione prostokątne tylko walcze z mocowaniem w miejscu oryginalnych przeciwmgielnych.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: Jaworess » ndz maja 20, 2012 12:12

skaktus Chyba masz rację, wczoraj tak właśnie kminiłem, grill na 4 lampy musiałbym kupić i przerobić tak jak mówisz.

marcinek84 W którym miejscu oryginalnie były halogeny w Mk2 na wąskim zderzaku? Nigdzie nie znalazłem żadnych zdjęć...



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: marcinek84 » ndz maja 20, 2012 14:31

oryginalnie halogeny pod waskim byly mniej wiecej pod głównymi reflektorami i mocowanie przykrecone do lap zderzaka są tam 2 otwory namocowanie. http://www.doppel-wobber.de/wcf/images/ ... e68e35.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; tak wyglądaja przeciwmgielne oryginalnie, mało kto ma założone.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: Jaworess » ndz maja 20, 2012 19:23

Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://moto.allegro.pl/modul-swiatel-dz ... 86855.html

Nie głupie, bez wymiany atrapy (w moim przypadku) itp...co myślicie?



michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: michael.golf » ndz maja 20, 2012 20:26

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-regul ... 63907.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mam założone od tygodnia i polecam.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: doggie » pn maja 21, 2012 10:52

a gdzie i jaką masz homologację na stosowanie tego ustrojstwa w tradycyjnych lampach?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: skaktus » pn maja 21, 2012 10:53

Jaworess pisze:Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://moto.allegro.pl/modul-swiatel-dz ... 86855.html

Nie głupie, bez wymiany atrapy (w moim przypadku) itp...co myślicie?
O tym ci pisałem...to zwykły sterownik PWM. Zaletą jego jest to że działa z wszystkim co się pod niego podłączy. Wady to to, że nie wiem dlaczego, ale niektórzy nie zalecają go do żarówek H4 bez większego wyjaśnienia, oraz to, że oszczędności z takich dziennych są niewielkie w porównaniu do diod. Mając również dodatkowe światła w grilu możesz je traktować jako jedyne dzienne i np. zamontować w nich niebieskie żarówki co da nieco lepszy efekt niż zwykła żarówka.
doggie pisze:a gdzie i jaką masz homologację na stosowanie tego ustrojstwa w tradycyjnych lampach?
To coś nie ma żadnej homologacji i taka przeróbka jest w pełnie nielegalna, nie mniej jednak ciężka do odróżnienia w porównaniu do ledów, choć z drugiej strony światła świecą się wręcz na pomarańczowo, co z daleka dobrze widać że z nimi coś nie tak - trzeba jedynie o tym wiedzieć.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: Jaworess » pn maja 21, 2012 11:48

Co do oszczędności to fakt bez rewelacji ale jednak. Tył się nie świeci, deska no i auto ON/OFF to dobre, nie mam brzęczyka i już kilka razy zostawiłem golfa na włączonych światłach pod blokiem. Poza tym LED do Mk2 to VieśWagen by był wtedy :smoke:
Generalnie nie jestem zwolennikiem jazdy z włączonymi światłami a taki patent pozwoli mieć to z bani. Gdybym miał grill na 4 lampy to pokusiłbym się o przerobienie ale mam grill oryginał na 2 lampy, więc taki cmyk mnie urządza poza tym jest bardzo tani.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: skaktus » pn maja 21, 2012 13:07

Pamiętaj też, że takie światła niekoniecznie muszą być dobrze widoczne w dzień.

Zakup taki sterownik, który będzie miał funkcję doboru jasności świecenia żarówki.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: Jaworess » pn maja 21, 2012 13:28

Przeglądałem ale nie znalazłem sterownika z regulacją, wszędzie piszą że drogowe świeca na 30% i tyle. Popatrzę jeszcze ale jak nie znajdę to podejrzewam że kupię ten moduł najtańszy za 43zł. W razie jakby co koledzy to dam znać co kupiłem i jak to działa, ewentualnie wkleję fotkę.
W każdym razie dziekówka za pomoc i propozycje, zanim założyłem wątek to nie wiedziałem że jest tyle opcji. Dzięki.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: skaktus » pn maja 21, 2012 23:56

Powodzenia w modach i czekamy na foto z wersji finalnej.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej NIE LED wąski zderzak

Post autor: Jaworess » śr maja 23, 2012 22:19

Panowie w życiu nie dostałem tak szybkiej przesyłki z allegro. Poniżej dwa zdjęcia z efektu finalnego a moje odczucia subiektywne, patrząc na przód auta...świeci to mniej jasno niż światła mijania ale zrobiłem ze 100km i nikt nie migał że jadę bez świateł. Czyli wydaje mi się że efekt OK. Tzn mniejsze zużycie watt oraz auto ON/OFF. No i nie zrobiłem VieśWagen Tuning LEDami :hmm:

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia robione przy ostrym świetle w dzień.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości