Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas jazdy.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas jazdy.

Post autor: Royber » sob kwie 07, 2012 20:07

Witam

Szukałem w internecie i nie znalazłem odpowiedzi. Nie mogę płynnie dodać lub odjąć gazu gdy sobie jadę ze stałą prędkością. Gaz dodaje się lub odejmuje w sposób jakby skokowy. Zdarza się, że jest wszystko ok więc mechaniczne przyczyny należy wyeliminować typu luzy na przegubach, dyferencjał czy poduszki. Dzieje się to na benzynie i gazie. Przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana, świece i przewody nowe, czujnik temperatury nowy z ASO, brak nieszczelności w dolocie, na wolnych nie ma szarpnieć ani drgań, brak błędóow na vagu. Może sterownik silnika pada? Proszę o pomoc bo jest to strasznie wkurzające.



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas jazdy.

Post autor: dziabi3 » ndz kwie 08, 2012 01:07

na start laptopa do reki i jedziemy obserwuj kont otwarcia przepustnicy , czas wtrysku

od tego trzeba zacząć

masz sekfencje sprawdź czy wtyczki od wtryskiwaczy pb co wchodzą w wtyczki od kompa lpg nie powypinały się one są strasznie kruche i pękają

sprawdź czy komp lpg nie traci zasilania bo będzie cioł na lpg i pb

najlepiej odepnij kompa lpg od kabli wtrysków pb i podłącz kable od wtrysków normalnie jakbyś nie miał lpg czyli do wtrysków pb i się przejedz


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

Re: Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas ja

Post autor: Royber » ndz kwie 08, 2012 13:55

Ok dzięki za porady. Te wtryski sprawdzę jeszcze dzisiaj.



Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas jazdy.

Post autor: Royber » pn kwie 09, 2012 21:36

Gdzie mam podłączyć kable wtrysków benzyny po odpięciu z komputera gazu?



Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

Re: Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas ja

Post autor: Royber » śr kwie 18, 2012 12:32

Podaję przyczynę moich bolączek. Przyczyną była zużyta lewa poduszka pod skrzynią biegów.



Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas jazdy.

Post autor: Royber » wt maja 01, 2012 21:11

Niestety nie to jest przyczyną. Jest lepiej ale to nie jest przyczyną. Proszę o rady.



Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas jazdy.

Post autor: Royber » śr maja 16, 2012 19:14

Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki bo to szarpanie doprowadza mnie do szału. Może ktoś z Was miał podobną przypadłość w swoim aucie i doszedł do tego co było przyczyną.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas jazdy.

Post autor: marcin7x5 » czw maja 17, 2012 08:23

A sprawdzałeś pozostałe poduszki? Tak samo sprawdź przeguby wewnętrzne i zewnetrzne czy nie mają luzu.



toldek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt paź 24, 2006 20:57
Lokalizacja: Glinik

Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas jazdy.

Post autor: toldek1 » czw maja 17, 2012 12:39

Twój problem to :grin: intake manifold air control selenoid, sprawdź zasilanie zaworka, jego rezystancję, czy pracuje, oraz siłownik klap.



Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

Re: Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas ja

Post autor: Royber » czw maja 17, 2012 20:57

To jest to czarne ufo z wężykiem, i wystającym, ruchomym, plastikowym trzpieniem i dochodzącą do niego wtyczką? Całość znajduje się z lewej strony kolektora dolotowego? Myślisz, że to jest powodem moich bolączek? Teraz jestem uziemiony/chory. Ale jak się wykaraskam to sprawdzę. A jakie wartości na multimetrze muszą się pokazać aby stwierdzić, że jest coś nie tak lub wszystko ok?



Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

Re: Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas ja

Post autor: Royber » sob maja 19, 2012 15:13

Sprawdziłem siłownik ( wciągałem przez wężyk powietrze ustami i siłownik się chował ), zawór N156( podmieniony na inny - objawy pozostały czyli skokowe dodawanie i odejmowanie gazu zamiast płynnego ). Siłownik się chowa tylko podczas jazdy prawdopodobnie pod zwiększonym obciążeniem silnika. Sprawdziłem to przyklejając do siłownika i elementu kolektora taśmę klejącą. Po jeździe siłownik taśmę pociągnął i odkleił. Po zwykłym przygazowaniu na wolnych obrotach siłownik się nie chowa. Podejrzewam jeszcze przepustnice i przepływomierz z naciskiem na przepustnicę. Były te części wymienione ale na używane. Jeżeli nie to, to pozostają luźne nity na dyferencjale, bo już nic więcej do głowy mi nie przychodzi. Tylko mechanicznych luzów raczej nie podejrzewam bo nieraz jest prawie idealnie.



toldek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt paź 24, 2006 20:57
Lokalizacja: Glinik

Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas jazdy.

Post autor: toldek1 » ndz maja 20, 2012 08:30

O.K. sprawdziłeś tylko że siłownik zadziałał, on zmienia geometrię dolotu dynamicznie pod obciążeniem, gazując na postoju nic się działo nie będzie co sam już stwierdziłeś, należy podpiąć oscyloskop i podglądnąć sygnał sterujący zaworkiem podczas jazdy, to że taśmę oberwało to nic nie znaczy - zerwał taśmę raz bo się poruszył potem już nie musiał a tego już nie wiesz. Jeśli miałeś strzał w kolektor z powodu złej mieszanki LPG ośka klap może się zacinać. Ile luzu jałowego ma koło po podniesieniu oczywiście na włączonym biegu? Chcesz pomocy to zloguj poszczególne bloki wartości,nie wieżę jeśli auto szarpie to ma to odniesienie w poszczególnych parametrach, podaj kod silnika. Jest jeszcze jedna alternatywa wybierz się na wakacje w Bieszczady to Ci naprawię :?



Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas jazdy.

Post autor: Royber » śr maja 23, 2012 16:45

Kod silnika to AKL. Połączyłem podciśnienie z kolektora do siłownika z ominięciem zaworu. Zawór jest jednak dalej połączony z wtyczką. W takim układzie podciśnienie z kolektora cały czas utrzymuje siłownik wciągnięty. Czyli klapy w kolektorze są cały czas otwarte czy przymknięte? W każdym bądź razie jest o wiele lepiej jednak to nie jest jeszcze normalny stan pracy silnika. Skoki dodania i odjęcia gazu są mniejsze ale jeszcze są. Czy przyczyną może być przepustnica lub przepływomierz?



dero24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 27, 2012 18:24
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów

Brak płynności dodawania lub odejmowania gazu podczas jazdy.

Post autor: dero24 » śr maja 23, 2012 20:39

A czy jak jedziesz stałą prędkością np. 40 km/h na 3 biegu to czy przy energicznym wciśnięciu pedału gazu niemalże do podłogi nie czujesz szarpania i braku przyśpieszenia?


Sztywno za grupą VAG ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości